Plug - osnovna tema

srdjanvaic je napisao(la):
ja imam belorusa 820, interesuje me da li moze tri brazde da vuce, bar u lakse zemlje za oranje...? :cao:
Moze, 3*30, ja orem u polje sa vogelom. U ritu il da ide jako sporo, il da se treca glava podigne.
 
srdjuanzorz , ja imam 577 dv i leopard 3 x 14 coli :krivi gredelj : i ide fenomenalno. danas sam orao po snegu iako nije smrzlo 1,4 ha za 4,5 sata relativno teske i brdovite zemlje. plug mozes videti u mom profilu.
 
koceljevac je napisao(la):
srdjuanzorz , ja imam 577 dv i leopard 3 x 14 coli :krivi gredelj : i ide fenomenalno. danas sam orao po snegu iako nije smrzlo 1,4 ha za 4,5 sata relativno teske i brdovite zemlje. plug mozes videti u mom profilu.


izem ti to oranje 1,4ha na 4,5 sati pa ja bi se ubio :udri:
 
Ima ili neko Hudjikove plugove juce sam prolazio kroz temerin pa sam pogledao izlozene plugove ispred kuce Hudjikove pa sam zagledao plugove , lepo izgledaju robusni visoki klirensi onako fino izgleda ali neznam kako su se pokazali u radu pa ako neko zna neka napise nesto njima neka slika i tako
 
isidor je napisao(la):
Ima ili neko Hudjikove plugove juce sam prolazio kroz temerin pa sam pogledao izlozene plugove ispred kuce Hudjikove pa sam zagledao plugove , lepo izgledaju robusni visoki klirensi onako fino izgleda ali neznam kako su se pokazali u radu pa ako neko zna neka napise nesto njima neka slika i tako
Sto ne slika bar...
 
Evo ih:
5xlnon.jpg

2eltn2x.jpg

qytn4l.jpg


Copyrights IMT-550 :haha: :haha:
 
Dali neko zna gde mogu da se kupe plastični deflektori za plug IMT 756. Poželjno bi bilo da su od sive plastike kao što su bili orginalni.
 
Kod Huđika je trobrazni obrtač u komplet opremi, pre par dana, bio 7000 eura.Rešetkaste daske i mislim da je na slici.
 
masivni i jaki plugovi!kod nas ima jedan kovac,Sudar se preziva,isto poceo da pravi plugove!masivni,jaki,zahvat ja mislim od 14 do 20 coli!oko 6000 je bio trobrazni prevrtac u fulu!
 
Majstor Jovo Sudar iz Velikih Radinaca koliko je meni poznato poceo je pre Hudjika da pravi plugove.Ekstra plugovi
or1irc.jpg
315irsi.jpg
2199i87.jpg
2w4acrm.jpg
es7ndu.jpg
 
Plug-osnovna tema

5d9e2s.jpg
evo konacno sam skontao kako se ubacuje slika pa odmah i da se pohvalim... to je taj plug sto smo kupili za 1000e s tim da smo skinuli neke stvari sa njega sto su za zameniti ali inace je kompletan.
 
Što se tiče ovih plugova koje prave privatnici kod nas, jako me zanima od kakvog materijala su napravljeni. Kažete da su masivni i jaki, slažem se, masivni jesu ali koliko je žilav taj čelik od kog su pravljeni? Gledao sam kako su bušili rupe u ploči koja nosi kolenastu osovinu na Vogelu (kao što je ovaj na slici u postu iznad), i to je živa muka bila koliko je tvrd čelik od koga je napravljen. Ne verujem da je isto i sa materijalom kod ovih plugova iz kovačkih radionica.

Na YouTube sam pronašao dva klipa u kojima se vide i detalji iz proizvodnje Kverneland plugova, pa ih evo za one koje to interesuje.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6_LV-Wz5NYc[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hAHHI9v-81k[/youtube]
 
Nazad
Vrh