Pioneer hibridi

Ljudi,to su super cene ..za 9911 tražili su 7800din a za 0423 6900din..koje ovde lud..zaštićeno seme..

Послато са Tab2A7-10F
 
Ja cu popricati sa nasim promoterom, i sve ovo cu reci sto smo pisali. Nama je u januaru nudjeno na 6200, a sada vidim moze i za 5600. Ja necu tako da radim, ili cemo svi imati iste cene (priblizne) i postovanje vremenskih rabata za izvlacenje i placanje. Lane takodje je bila jedna tura da je neko u aprilu nudio ispod cene nase sa tendera, ali ne velika kolicina. Onda mi koji rezervisemo i platimo u januaru stvarno smo magarci!

Gledacu da ubuduce nabavljam seme tik pred setvu, jer ocigledno poslovna politika je ko koga za'ebe.
 
Od Pionira za ovu godinu sam uzeo 0023 i 0216. 0023 ću sejati na 21cm, a 0216 na 22.5cm. Hteo sam i 0023 na 22.5cm ali me je promoter ubedio da ga sejem na 21cm.

мени је агроном рекао да сејем 0023 на 22цм, 9911 исто на 22 чак каже може и на 23, 0216 на 24цм не мање...радио је доста огледа прошле године по срему, људи га нису фармали за количине, већ су износили тачне, видео је где шта и како. То је његова препорука...

А што се тиче цене, срамотно је да се плати једна врећица која је тешка око 10так кг, плати 6000+динара...испаде да је цена семенског куруруза ту негде око 500+ динара чак и 600 динара по кг...срамотно је како нас поткрадају ови наши лелемуди...
 
Sve zavisi od frakcije.Prošle godine 9911 sejan na 21 cm a ove godine takođe samo je hibrid iz druge odnosno treće grupe.
 
ja pre dve nedelje kad sam se raspitivo 1grupa placanje na jesen bila oko6700din i cujem zvoni u poljo apoteci tel i zove neki dobavljac semena i kaze daje neki Menadzer u Delti dobio otkaz navodno nejde prodaja kako treba semenskog kukuruza i pricaju oni daje ove god sa pionirom lose slabo se kupuje nije mi jasno kako mogu prodavati Suncokret za 75000 zrna za 11/12000 din a kukuruz in ispade oko 18000 znaci cist lopovluk isto kao nekad sa Singenta kukuruzom pako i heliko i ostali udarali sa cenom samo zvoni pa posle par god kad nije islo kako treba ode cena dole
 
Danas stigao p0725 netretiran, po 5000 din, on je iz druge grupe

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Iz trece grupe je 0725 i 9537 (uzimao ih pa sam zapamtio). Nek citaju, ja cu to njima reci sve u zivo. Vec sam pisao da nas promoter je odlican covek i ne moze on da donosi politku firme prema cenama i odnosu prema drugima, ali moze da im kaze sta mislimo. Kod mene ove godine je drasticno izmenjena struktura semena samo zbog politike cena. Tender je propao jer niko nije hteo (i sebe tu dodajem) da plati 6200din setvenu uz cenu kukuruza 15.5+pdv na berzi tada. Mi smo rekli i dobavljacima nasima da hocemo na 5600-5700maks nije moglo, ok mi nismo realizovali. Ne mislim da smo usamljen slucaj.

P i DKC se prodaju iz razloga male vlage u vrsaju, druge kuce ako stignu taj parametar, podelice se trziste ravnomernije. Ovako kako mi pritiskamo te dve kuce za kolicinu oni samo dizu cene.
 
Ove godine zaobilazim pioneer,na zalost.
Preterase sa cenama,na osnovu nasih cena.
Mada i firme,sa kojima radim se dobrooo ogradjuju.
 
Bojcetic u pravu si, ja sam pobrkao. Kod mene je p0725 zamenio ns 6030 koji je bio redovan na nasim njivama ali u poslednjih par godina je poceo jako da puca, tj da se lomi stabljika pa smo morali da skidamo odstojnik onaj kod tocka beraca (sip eko 3500) da bi ga spustili da sve pokupi. Iz tog razloga ga je pionir zamenio i vise mi zbog organizacije posla odgovara sto ranije pusti vlagu pa se i bere ranije. Iako je p0725 sad skulplji 2000 din po setvenoj jedinici.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Imali smo najbolje namere sa tenderom ali druga strana nije.Šta tupe o grupama kada u susednoj Rumuniji te iste grupe ne postoje,svi hibridi imaju istu cenu koja je u odnosu na cene kod nas mnogo niža i samim tim prihvatljivija drastično.
 
Ocito im je cilj da se neseje kukuruz,nema druge. Mene su skoro ubedili, ako nastave sledece godine nece biti ni klipa.
 
Poslednja izmena:
Iz trece grupe je 0725 i 9537 (uzimao ih pa sam zapamtio). Nek citaju, ja cu to njima reci sve u zivo. Vec sam pisao da nas promoter je odlican covek i ne moze on da donosi politku firme prema cenama i odnosu prema drugima, ali moze da im kaze sta mislimo. Kod mene ove godine je drasticno izmenjena struktura semena samo zbog politike cena. Tender je propao jer niko nije hteo (i sebe tu dodajem) da plati 6200din setvenu uz cenu kukuruza 15.5+pdv na berzi tada. Mi smo rekli i dobavljacima nasima da hocemo na 5600-5700maks nije moglo, ok mi nismo realizovali. Ne mislim da smo usamljen slucaj.

P i DKC se prodaju iz razloga male vlage u vrsaju, druge kuce ako stignu taj parametar, podelice se trziste ravnomernije. Ovako kako mi pritiskamo te dve kuce za kolicinu oni samo dizu cene.

Sta si sve uzimao za sebe od dkc i pioneer hibrida?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh