Pioneer hibridi

Koliki su ti bili priblizno prinosi na 0704 i 0725 prosle godine. Kazem zaliti ga mogu i to obavezno radim ali oprasivanje bi je bitno. Prosle godine sam solidno sa Zp 606 prosao ali dosta jalovih i od nevremena se skrsio ko nijedan dosad, a i seme u setvi je bilo jako lose kalibrisano da je hvatalo i po dva zrna .Jednostavno su mi dodijali vise
 
Eto kod nekog je odličan kod nekog nikakav , tako je i kod drugih semenskih kuća, ipak treba tu kockice da se slože tipa kvaliteta zemlje, kondicije, pripreme zemlje, predusev, đubrenje, padavine, temperatura, primena hemije, izbor hibrida, gustina, kvalitet semena i mnogo šta drugo.Ja mislim da prošla godina (i poput 2012) i nije baš merilo šta sejati u buduće, može da se desi da u sličnoj godini poput prošle ti isti hibridi koji su bili dobri u toj suši da dogodine podbace a oni loši da budu dobri jer su se neke kockice složile.Mogao bih ja još da davim o ovome pošto kad čujem razne priče kako je negde neki hibrid razvalio prošle godine a negde urniso taj isti kako onda da budeš u nešto siguran kad uvek postoji neki treći razlog.
Izvinte za :off_topic:.
 
Kod nas na prezentaciji pionira je bas bilo reci koji hibrid u kom regionu u daje najbolje rezultate isto kao i koja fao grupa gde najbolje prolazi
 
Znam to,ali je covek pitao za prinose ta dva hibrida u prosloj godini...inace ja Pioneer ove godine preskacem.
 
i ja sam taj koji ove god pioneer preskacem sto je mnoooogo mnogoje 1grupa preterase :sjasi:sa cenom ima i drugih nisu jedini koji daju te prinose a dosta jeftiniji,,vidimo se kad se malo opamete:cao::cao: za sad
 
Ima i malo ZP-a, ali se ne vidi.
b4330e8d590a20cfa221d003ef2bddcf.jpg
53226e8a8554b35145681d002cd4b7b8.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Stigli pre par dana Pioniri. Ne svidja mi se sto su 0412 i 9911 proizvedni u Srbiji mada su klijavost i energija dobri. Do sad sam uzimao mahom Rumune i Madjare. Sad stigle samo ove partije ovde gde uzimam seme.
Par njih odavde uzimaju vec 2 godine 9911 proizveden u Srbiji i nemaju zamerku, videcemo na jesen.
1241 je Francuska i Le99 Italija
f4e9e98d43a1275981096304f8e86a4a.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Da li se neko seća pionirovog hibrida Pregia(dok su jos imali imena).Kada sam pitao zasto on nema naslednika odgovor je bio da je to hibrid za juznu ameriku i da nije za nase podneblje...Kod mene u Beceju je nekoliko godina bio nenadjebiv ali otom-potom...ode u juznu ameriku.
 
Nazad
Vrh