Pioneer hibridi

Ocekivane kolicine padavina? Da li bi sejao na 19cm da si znao koja ce biti susa u 2017?
 
Što kažu kolege , jako je to komplikovano , to sa gustinom . Ako mogu pomoći sa ličnim iskustvom :

1. nemam baš podatke , nisam pratio situacije sa jako lošim rodom , tj kada je "izgorio" kukuruz , kolika je razlika i dali je ima u odnosu na sklop , šteta , ali eto nisam zapazio razliku ali netvrdim da je nema

2. kad god sam imao vrhunske prinose (lične rekorde i slično ) sklop je bio gust (16-18cm)

3. dešavalo se i lijepih prinosa (ali ne vrhunskih ) i sa dosta rijetkim sklopom ali opet u dobroj godini

Eto ako može pomoći.-
 
Ja sav kukuruz prodam kroz stoku,ranije hibride ne sejem zbog niske vlage,nego da bi ih ranije skunuo i imao vremena da posejem psenicu u optimalnom roku,rekordi mi nisu cilj vec neki da kazem stabilan prinos,djubrim sa oko 100kg cistog fosfora,30kg kalijuma i oko 200kg azota, i ne bih smeo da sejem ispod 21cm fao 400 i nize,...takodje mislim da je sklop dosta bitan za prinos...
 
Ja cu te vece fao grupe p1241, p1063 da sejem na 21cm na najjacim njivama, slabije njive i tamo gde sejem kukuruz na kukuruz idu manje fao grupe, ali isto na 21cm
 
Zastita, obavezno. i kod mene su stete bile, ali zbog suse se nisu bas primetile puno. Ima delova atara gde je jaca, a u drugim delovima je manja steta. Isto tako, cini mi se da Dkc bolje podnosi diabrotiku od Pionira, ali nisam bas 100% siguran.
Zadnjih par godina sam koristio Prestige.
 
Ja ne znam sta se kod nas desilo. Do prosle godine stete sa dijabrotikom su bile zanemarljive, te sam i sam sejao kukuruz po 2-3-4 godine za redom. Lane sam imao po 40% manje nego na redovnim njivama, a imali su ljudi u selu i preko 50% stete. To je jako puno da bi se igrali sa time. Nisam ubedjen u pored Prestiza, Gaucha da se moze dijabrotika kontrolisati.
 
Kukuruz je bio sa 16% vlage! Za skrobaru idu meni kasnije fao grupe,te 450
To je bila ta njiva što sam kačio slike,ko hoće,nek potraži
Sa 4.5kj puna kada sa 25t i 2puna bunkera i još malo,case 2388 axial floyd :ppozdrav:
 
Ja ne znam sta se kod nas desilo. Do prosle godine stete sa dijabrotikom su bile zanemarljive, te sam i sam sejao kukuruz po 2-3-4 godine za redom. Lane sam imao po 40% manje nego na redovnim njivama, a imali su ljudi u selu i preko 50% stete. To je jako puno da bi se igrali sa time. Nisam ubedjen u pored Prestiza, Gaucha da se moze dijabrotika kontrolisati.
Smanjuju napad diabrotike, uverio se licno. Samo prestiz je slab, imidor 600fs.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Za moje Pionire bi trebalo da bude cena 6290 din. tj. tako sad stoje stvari ali zbog specifične situacije ništa nije sigurno. I to je navodno cena sa popustom kako bi bila u rangu sa ostalim polj. apotekama u selu. Ako Pionir nastavi ovu politiku cena (ajd što su generalno jako visoke, već i što te prave magaracom da im iskeširaš u januaru a posle spuste cenu) narednih godina ću menjati semensku kuću.
 
Nazad
Vrh