Pioneer hibridi

Znači zadruga mi proda seme a ja promoteru šaljem list koji sam prethodno od njega tražio?
 
Koliko sam ja shvatio u vezi tog popusta ide ovako,
promoter izdaje zuti list, kupi se seme, fotokopiraju fiskalni racuni, poskidaju deklaracije, zatim se to sve salje (valjda u centralu pionira :sta:), oni na osnovu kupljenih vreca izdaju vrednosni vaucer, i onda sa tim vaucerom se kod prodavca semena uzme jos par vreca.

Nek objasni ako je neko bolje razumeo ili zna tacno
 
Koliko sam ja shvatio u vezi tog popusta ide ovako,
promoter izdaje zuti list, kupi se seme, fotokopiraju fiskalni racuni, poskidaju deklaracije, zatim se to sve salje (valjda u centralu pionira :sta:), oni na osnovu kupljenih vreca izdaju vrednosni vaucer, i onda sa tim vaucerom se kod prodavca semena uzme jos par vreca.

Nek objasni ako je neko bolje razumeo ili zna tacno

Sve si u ppravu, sem ako placas avansno. U tom slucaju na cenu za placanje 31.1.2015 dobijes 5% popusta odma, a kada stigne seme sve isto kao sto si napisao sem sto nema vaucera jer si popust dobio vec. I naravno moras zuti liist popuniti isto kod promotera.
 
Znaci u principi isto prodje onaj koji placa avansno, dobije popust, ne dobije vaucer , jedino se ne cima da ide po seme, odmah mu je tu svo seme.
 
Danas sam bio na predavanju na fakutetu i jedan od pionirovih promotera mi kaže da svo seme dolazi iz Rumunije sem par hibrida koji su iz Francuske, po katalogu za ovu god. biće dosta novih aquamax hibrida
 
Znas li mozda koji su iz Francuske?
Ja sam prosle godine dobio gratis jednu vrecu , sad da li A24 ili A46(pre ce biti ovaj). Prepakovana deklaracija (seme iz 2013) i zemlja porekla Francuska.
 
I ja sam danas bio na fakultetu u NS. Video sam NA i Dragana18 koji je pricao sa profesorom, pa nisam hteo da ga prekidam:osmeh: Elem sve semenske kuce imaju novitete, bice zanimljiva predstojeca setva kao i rezultati iste na kraju godine.
 
Napravljena specifikacija za 2015. godinu. Sutra porucujem sledece hibride: V74, P1114, P0023 (za probu 5 vreca), P0412, P0216, i P0412. Sve bez Sonida, pa cu se malo trovati s kojecime opet!

Kako mi je receno, dosta semena je vec stiglo, ili je na putu, i ne ocekuju neku veliku nestasicu. Izgleda je je Pioneer konacno naucio sta se trazi, i resio da to obezbedi!
 
Nazad
Vrh