Pioneer hibridi

Vredi li dati 1000 rsd po vreci vise posto je tretirana Sonidom?Nemam iskustva sa ovim sredstvom i efektom.
 
Vredi dati 1000 rsd po vreci vise jer je bolji sklop ja sam uzimao prosle godine i sa sonidom i sa punom dozom ponca,zadovoljan sam bio i kako je seme izgledalo i kakav je sklop bio na njivama!!
 
Koliku dozu mislis da stavis? Da li planiras posle tretmana susenje semena ili odmah u vrecu?

Cuo sam ovih dana , pa skoro pa suprotna misljenja, vise neznam ni sam kako da postupim.
 
Radio sam , ali sam zaboravio na kolko je išla ona bočica , pitaću agronoma kod kojih sam uzimao kad dodje vrijeme . Mješalica za beton je zakon odma se i osuši . Prestiž je dobar i za diabroticu , tolko dugo drži da nebi bilo preporučljivo tretirati kukuruz za silažu. Inače i nije registrovan za kukuruz ali je ekstra.
 

Kombinovani preparat sa insekticidnim i fungicidnim delovanjem za tretiranje krtola krompira pred setvu.


  • AKTIVNA MATERIJA: 40 g imidakloprida + 150 g pensikurona, grupe: imidaklorid (neonikotinoid) i pensikuron (fenilurea)
  • Usev/zasad u kome se primenjuje: krompir
  • Proizvođač: Agrosava
OBLIK I OZNAKA FORMULACIJE: FS (koncentrentrovana suspenzija za tretiranje krtola krompira)
KarakteristikePrestige 290-FS formira zaštitnu zonu 6 cm oko krtola koja štiti krtole od parazita Rhizoctonia solani, prouzrokovača bolesti “bele noge” i štetočina, žičara i gundelja. Imidakloprid se penje u vršne delove, prati rast i štiti krompir 8-10 nedelja od krompirove zlatice. Odrasle krompirove zlatice doleću na tretirani krompir. Kako nisu seksualno zrele počinju da se hrane ali posle početka ishrane uginjavaju, a da nisu položile jaja.
Primena:
  • vreme nanošenja, Prestige 290-FS je pred setvu.
  • način nanošenja Prestige 290-FS se nanosi na krtole krompira prskanjem na rotirajućem stolu pred sađenje. Tretiranje krtole se može izvesti i u vreme setve, montiranjem na sejalici posebnih dozatora i dizni za prskanje. Dizne prskaju u širini 15 cm posle padanja krtola u brazde, a pre zatvaranja brazda. Za manje količine krtola, Prestige 290-FS se može nanositi u plastičnim džakovima uz dodatak malo vode.
KoličinaPrestige 290-FS se koristi 100 ml na 100 kg krtola krompira.
Druge primenePrestige 290-FS se uspešno koristi u gajenju povrća (paprike, paradajza i drugih) na kojima se javljaju Rhizoctonia solani, lisne vaši i tripsi. Rasad povrća se zaliva sa rastvorom Prestige 290 FS 0.5 ml/L vode. Najveću primenu Prestige 290-FS je našao kod duvana gde tripsi prenose virus TWSV (virus bronzavosti paradajza). Da bi tripsi preneli virus trebaju da se hrane 15 - 30 minuta što im sprečava imidakloprid.
Prestige 290-FS se može koristiti i za zalivanje leja 14 dana pre asađvanja.

OgraničenjaAko se Pestige 290-FS koristi za tretiranje krotola, za suzbijanje druge generacije krompirove zlatice treba koristiti insekticide drugih mehanizama delovanja. Prestige 290-FS ne deluje na stonoge (nisu insekti) koje ulaze u plastenike i jedu seme rasada (paprike i dr.).
Karenca (vreme izmedu poslednje primene preparata i berbe, odnosno žetve):Obezbedena je vremenom primene preparata.
 
@ Ida , ne možemo ni očekivati da Sonido rešava pipu jer nije ni registrovan za insekte. S druge strane, imali smo i mi problema proletos sa pipom, meni nije ni Furadan pomogao. A sa Sonidom ne uzimam iz razloga što imam u šteku Prestiž i to mu je to.
 
@ Ida , ne možemo ni očekivati da Sonido rešava pipu jer nije ni registrovan za insekte. S druge strane, imali smo i mi problema proletos sa pipom, meni nije ni Furadan pomogao. A sa Sonidom ne uzimam iz razloga što imam u šteku Prestiž i to mu je to.
Znam da je samo protiv larvi zicnjaka,nego prosle godine su promoteri navlacili ljude da je slican poncu i da je solidna zastita,kad ono PRC,bacanje para bezveze,u Elanu u Izbistu su bili zastitari iz Bayer-a i opovrgnuli promotere,sonido je u rangu polovine od pola doze poncho...posto zastite vise nema i prinudjeni smo na alternativna resenja ,bolje potrositi novac na prestiz ili nesto slicno nego na sonido.
 
Ja sam ove godine narucio sa sonidom pa cemo videti.O pipi nerazmisljam bitno mi je da bude zasticen od zicara.
A sto se tice prestiza moze biti opasan za klicu ako se ne nanosi kako treba.

- - - - - - - - - -

Mozda bi bilo pametnije uraditi inkorporaciju sa bifentrinom (talstar, fobos, pinotrin,...)?
 
Juče stiglo.

2mcyhdv.jpg
 
Danas naručeno od hibrida kukuruza N01,P9911 i P0412 ,možda će biti malo Paka za berač,i to su uglavnom hibridi za ovu godinu,sve naručeno bez Sonida,iće tretman Prestižom
 
Pitanje za one kojima je stiglo vec seme kako to sad ide sa tim vaučerima za varijantu u kešu ili npr.na odloženo plaćanje? Pričao sam sa promoterom ali mi je nešto zbrzo pa ga nisam najbolje razumeo.
 
Ako placas avansno odma dobijes pri kupovini 5% popust na januarsku cenu. Da bi posle samo po prijemu semena ,etikete i racun prosledio promoteru. Dok za placanje posle idu vauceri.
 
Nazad
Vrh