Parenje kunića

ja muku mucim sa jednom zecicom...naime,nikako nece.....pustam je kod zekana,on odma prelazi na stvar ali ona se sakriva kao da ce svakog casa vrisnuti silovanjeeee!!!!bezveze...pocecu sa viagrom,mozda joj pomogne? :haha:
 
Imam i ja problema isto sa jednom zenkom, koja evo sad trenutno ima male od 20 dana! E sad 14 dana od parenja nije htela da primi muzjaka ( to je video i jedan clan ovog foruma, necu da ga imenijum) :haha: Evo sad je 20 dan od kocenja ni dan danas nisam uspeo da je uparim! Probao sam za zelenisem da joj dam, ne deluje ni to!
 
Moji su pareni 14 dana od kocenja, primile muzjaka samo tako. Muzjak je dvput padao u sevdah kod svake zenke, sad samo da sacekamo rezultat.
 
deve je napisao(la):
na 28 dana odvojeni od majke i treci dan mora da primi muzjaka bez greske. Provereno
Meni je to rano, nikad ne odvajam sa 28 dana... odvajam uvek od 30-33 dana! E sad svako ima svoj neki recept :haha:
 
pokusaj i videces, oni sa 14 dana pocinju da idu napolje i pomalo grickaju a pripust na tzv. mleko je tako i nemas brige.
 
deve je napisao(la):
pokusaj i videces, oni sa 14 dana pocinju da idu napolje i pomalo grickaju a pripust na tzv. mleko je tako i nemas brige.
Nemora da znači da sa 14 dana izlaze! Evo kod mene su već 18-ti dan i još nisu izašli! Verovatno majka ima dosta mleka pa im ne fali hrane!
 
Zecici izlaze iz kotilice u peridu od 14 do 21dana zavisi kako koji zecici i kolko zecica ima mleka.Komsija nabavio ovnolikog zekana jel valja da ga pustim da mi pari zecicu (ukrstene rase izmedju orijasa i panonske bele) :sta:
 
Izlaze oni samo po noci danju slabo izlaze u pocetku. Primetio sam sitan izmet ispod zicanog poda posto svaki dan cistim i gledam i ma i sitnih klikera. Iako mali nece napolje.
 
Uspeo sam da muzijak isti dan uspesno oplodi dve zenke.
15.05.2010.jedna je okotila 5 a druga 8 - eksperiment je uspeo.
Plasljiva zenka je jos vise divlja i taj temperament se ne moze korigovati kocenjem-eksperiment neuspesan.
Cuo sam da neki odgajivaci pustaju 14. pa cak i 3 dan nakon kocenja ima li neko takva iskustva ?Imam jednu zenku koja je izuzetna pa bih mogao intezivnije da je koristim za reprodukciju.
Do sada sam pustao po odvajanju mladih , nekada neuspesno pa su pauze izmedju okota velike ,a kada se ima dobra zenka treba se njena reproduktivna sposobnost bolje iskoristiti.
 
Mislim da se to pustanje treci dan moze primenjivati kod panonaca za komercijalne svrhe.
Od kvaliteta nema nista , a i ta zenka ce brzo postati nikakva po meni.
Ako neko ima iskustva sa ovakvim nacinom reprodukcije i mene zanima.
 
Ja sam proletos počeo da eksperimentišem sa parenjem 14ti-15ti dan od koćenja.... Zasad nema problema, videćemo na duže staze kako će ispasti!
 
Pa baš na to sam i ja mislio, jer su dosad uspele zečice da se ugoje, pa sam na kraju uvek zato morao da ih koljem...... A jedu samo domaću hranu....
 
Svaka cast za domacu hranu.
Svima hvala za brze odgovore , necu vise gubiti vreme kada je u pitanju najbolja jedinka.
Sto se tice ishrane greh bi bio ne dati maksimum takvoj zenki inace ja ne hranim isto sve jedinke , to je normalno vec po kategoriji (tov reprodukcija i odrasli u mirovanju) , oni koji imaju mnogo kunica ne mogu im posvetiti ovoliko paznje.
Ova zenka ima poseban tretman .
 
Ljudi imam jedan VELIKI problem... Imam dva zeca bela oni za tovljenje musko i zensko a oni su kako mi je covek rekao posle nego sto sam ih kupio brat i sestra... Neki dan sam dosao da ih nahranim i vidim u jednoj kutiji (tu imaju kao vrata da udju i prozor) vidim od dlaka kao malo gnezdo od dlaka i slame... Ja mislim da su se oni kotili a brat su i sestra... Bojim se da to nece biti dobro... Pa sta vi mislite sta da radim:haha:
 
Ja mislim da je onda trebao da vidi, nesto da primeti od toga ako je muzjak podavio male! Inace prvo sto trebas da uradis jeste da odvojis muskog od te zenke. Drugo je, ako je skotna zenka (podigni zenku i pogledaj joj sise da li su nateknute ako jesu onda je skotna) i ako se okoti, pogledas male da li je sve u redu snjima, ovako na fizicki izgled mislim. Nemora da znaci da ce biti problema ako su brat i sestra, al u svakom slucaju nemoj praktizirati vise sa ovim, drugi put kad kupis zeceve uvek kupuj muskog druge krvi, znaci unapred treba da pitas od prodavca da li su u srodstvu.
 
Nazad
Vrh