Parenje kunića

moguće je da joj se ne sviđa mužjak.pokušaj odnjeti kod drugug mužjaka
ako ne tepsija :bravo:
 
Gabesz20 je napisao(la):
Opet parenje... a ova cincila sto mi nije ostala skotna, da vi samo viditike kakva je to zver od zeca :zli: da covek ne poveruje! Vec kad stavljam ruke u kavez ona se grize, nervozna je! E sad juce probao ubacit kod muzjaka, pa to je bio haos, tuca nenormalna, ova ga grize, ma skoro ga nije unistila, da sam je ostavila malo dalje sa muzjakom pa ona bi ga upropastila skroz...Ja jos ovako nesto nisam video, mislim da necu se dugo predomisljati, radi se o vrlo lepoj cincili, ali nema smisla ovako, ice ona za vikend u tepsiju!!!
Немој тепсију ако је добра за приплод,ако је неуротична, пред парења у води стави два таблете бедоксин ( витамин Б6) смиричесе и примиче, и јас сам имао сличне проблеме мужјаци су бивали претучени и најебивали су ко жути ал зато стави ти бедоксин да видиш како че да буде добра мила и мирна :)
 
Maa necu ja da se stim bakcem, ne vredi to :haha: Nikad u zivotu nisam radio takve stvari, ima za priplod i drugih tako da ice u tepsiju!!
 
Ja sam imao jednu zečicu koja je volela da grize! A jako lepo je negovala male!
 
Ma al ne vredi...evo i danas sam ubacio napravila je haos, oce da stroji sa zubima muzjaka :haha:, jednostavno ludoo :zli: :zli: Mislim video sam da se ovako muzjaci jedno drugima rade al ovoo,da zenka ovo radi!
 
ma da hoce primila bi bez problema sacekaj malo ako je lep....i ja sam ima tih slucajeva koliko hoces...
 
Ali sta je razlog? Cincile jesu zivahnije od bilo kojeg kunica, to je karakteristicno za njih, ali ovo... no bas cu ga uslikati sutra :haha: :haha: Napravicu i video, sta sve radi :haha:
 
Jeste... kako nije kad je pre mesec ipo primila muzjaka, samo nije ostala skotna! Nije tesko odrediti zeca od 5 meseci da li je muzjak, ne trebas ni da ga gledas, samo ga podignes i jajca vec treba da se vide :haha: :haha: Zenka je... Nisam nikad imao ovakav problem sa zenkama!
 
Ja bi to ipak proverio jos jednom, sto je sigurnio, da je tako. Mozda mu se jaja nisu spustila pa mislis da je zenka.
 
@ Gabesz20

Probaj da je tako stavis kod muzjaka da je samo zadnjica okrenuta unutra i ne pustj je iz ruke, ako je dasa dobar sredice je i dok je drzis.
 
Ee ljudi bas ste me nasmejali :D :D Inace taman sam hteo da ga resim za vikend, i da ide u tepsiju ali onda na kraju ipak nisam. Poceo je sad vec nekako normalnije da se ponasa, nije toliko nervozna, ne grize se! No muzjaka jos nije primila, ali se vidi na njoj da se to moze dogoditi svaki dan, tako da cu biti strpljiv pa cemo videti! Inace danas mi se okotila jedna zenka, cak 11 komada, uskoro treba jos jedna da se koti, ako bude imala manje zecica od ove, prebacujem od ovim 11 kod nje :D
 
Kako kazu madjari:"treba da casti za Aldomaš"...
moraces da castis i za cincilu kad ga primi...to je jos jedan Aldomaš....
 
Bice aldomas :ppozdrav: Bas sam bio napolju, jako se lepo ponasa zenka sa njima, lepo ih je pokrila, samo nek ih lepo cuva :bravo:


Evo je zenka sa malima, ona je posebno u jednom boksu, u kavez idu samo rase. AA sad cu da ubacim sliku o zveri, o mojoj lepoj cincili! :D
sl381492800x600.jpg



Nema slike.... vadio sam je napolje iz kaveza, kad me je onda ugrizla pa ja sam mislio da cu poludit, u tom trenutku je isla odma u tepsiju, vise nisam imao strpljenja.

Ne vredi jednostavno, kad ona ima takvu narav! Takva je i gotovo, ali ja to nisam mogao trpiti, hranis stavljas ruku unutra, samo cekas kad ce te ujesti!
 
Da si stvio u ruku i casu sa rakijom moda bi ste se sprijateljili, ako ne posle prve ali posle trece sigurno. :haha:
 
Dosta je bilo prijateljstva sa njom :haha: Ja ovakog ludog kunica jos nisam video :sta: Sad jos treba 4 panonke da se okote, pa sta da bog,prva se vec koti za dva dana! Bilo je interesantno, danas sam joj otvorio gnezdo, a potom je pocela da grebe pod od kotilice, izgleda da je nervira plastika koja sluzi za pod, no al valjda ce se pomiriti, lepo sam naslagao slame pa cemo videti sta ce biti za dva dana!
 
Pa kad staviš frrišku slamu onda uvek grebu! Bar moje tako rade! Onda prerađuje slamu da bude lepo mekano gnezdo!
 
Heee hee jutros gledam okotila se jedna Panonka nism heo da je diram, vidim da je dobro upakovala mlade dlakom i da se micu, cim se dlaka odgore pomera. Ovo joj e drugo kocenje prvi put 8 komada a sad cemo da vidimo.
Vidim vec da ce biti mesana stolu.
 
Nazad
Vrh