Parenje kunića

Super, meni se okotile prosle nedelje jos 2 panonke, oba dve po 9 komada, i do sad problema nema!!
 
Fala fala! Inace interanstno, dva dana posle kocenja ubacio sam na novo parenje,i cudo veliko nece da primi muskog!
 
Što vi mislite o križanju: ženke novozel. bjele i kaliforinijske + muški orijaš ?
Narastu malo veći,a čini mi se da rastu kao i čisti kalifornijski ili novozel.
Koje je vaše mišljenje o tome? Jel to dobro?

Pozdrav :cao:
 
ja sam krizao kalifornijske zenke i ovnoliki muziak i zecici su brze napredovali nego od ciste kalifornijske i vece su narasli! ali sad imam samo ovnolike!
 
Interesuje me kod srednjih rasa koliko zenki moze da se pari sa muzijakom u toku dana , do sada sam uvek pustao jednu dnevno , ali to nije dobro zbog ujednacavanja legla.
 
Ja na primer ako pustim rano ujutru, onda do veceri ne pustam tog muzjaka, maximalno 2 parenja na dan. Ali najbolje je jedno parenje samo...
 
Hvala za savet deve ja imam mladog muzijaka kupio sam ga na berzi sitnih zivotinja , nego sam mislio da ujednacim legla dve zenke kalifornijskog , i da stariji zekan zavrsi karijeru.
Imam i problem sto je jedna zenka previse plasljiva i nepoverljiva , a ja takve ne volim tesko je bilo sta sa njom raditi .Cak i ne jede u prisustvu coveka , ali je izuzetno lepa.Mislim da ce posle prvog kocenja da se promeni , ali mi je rizicna da bude majka sama i bez mogucnosti da se legla ujednace.
 
bojane!
ne razumijem zašto želiš da ti ženke ostanu skotne sve u jedan dan. svaki dan jednu,tako će i leći mlade
ja nikad nisam gledao na to.
kad se tjera, pripustim ju. ako ne uspije,za 2 dana opet
 
evo i ja da kazem moj slucaj.
imam 4 zenke, koje nisu htele da se pare ( po prici mog oca koji nije mnogo obrachao paznju).
posle duzeg ischitavanja tema na ovom forumu, dobio sam neke informacije u vezi ovulacije kod zekica i nekih caka u vezi vitamina i raspolozenja istih.
moj slucaj je prosao ovako, fakti: zecice su bile hranjene samo suvom detelinom i pomalo sa kukuruzom i psenicom.
ja sam promenio ishranu i verovali ili ne davao sam im tek pokosenu travu i detelinu, neke jabuke, pazechi da ne izazovem proliv. logika mi je bila da im malo pojacam vitamine u ishrani.
redovno sam ih pripustavo zecu , u pocetku bez ikakvog uspeha, ali sam se nadao da chu pogoditi plodne dane. i na kraju mi se svaka zecica uparila u razmaku od po 5 dana, sto smatram odlicnim obavljenim poslom. e sad kolko ima stvarno tu neke moje zasluge neznam ali reko da napisem pa vi sami prosudite. pozdrav iz nisa
Post je spojen: [time]1271712108[/time]
_________________________________________________
a to sto se tiche prethodnih posteva u vezi toga da ljudi pare zechice u isto vreme da bi dobio okot u isto vreme ne razumem zato sto se zechice ne uparuju kad im nije vreme. valjda opet zbog ovulacije ?
 
U pravu ste ne moze to da se isprogramira , ja tezim da imam mogucnost da izjednacim legla i podmetnem mlade drugoj zecici .Za svaki slucaj treba imati ovu mogucnost.
Zecice koje mi se nagoje dobijaju dosta zelene hrane , ali ne sveze trave vec kada odstoji par dana i verujte da deluje .Zecice dobijaju neograniceno trave koju berem na mestima gde nema saobracaja posto se bavim pcelarstvom cesto nalazim takva mesta.
I one doteraju liniju , zdrave su i vesele ,dnevno dobijaju oko 50-100 gr zrnaste ili gotove hrane za kunice , ali vise vole biljke a , jedan dan nedeljno ne dajem zrnastu hranu.
Ovo vazi za zenke koje nisu uparene , zivahne su i vesele , naravno za tov i zenke sa mladima hrana mora biti kaloricnija.
Ipak problema ima trenutno jedna zenka kalifornijskog nikako ne zeli da se pari , pa me bas nervira
plasljiva je i cvili i mislim da gubim strpljenje (ima 6 meseci)
Jedino mi je zao jer je idealnih rasnih karakteristika i poreklom iz inostranstva.
 
Jel moze zecica dok jos sisaju mladi da se pari?Meni je drugar reko da zecice traze da se pare 18 dana nakon okota?Jel zna neko jel to istina?
 
Ženke već 3 dan od okota traže parenje, a nakon toga otprilike svakih 15 dana.Može se pariti dok mladi sisaju, mada je preporučljivije da kod ekstenzivnog uzgoja i ako pasmina nije za tov nakon odbijanja pariti ženku
 
Ja sam u petak odvojio mlade od zenke, a juce sam je upario s muzjakom na 37. dan od okota, primila je odma(frajer se izvrno samo tako) , uradicu kontrolno parenje za 5 dana i to je to.
 
Nazad
Vrh