Parenje kunića

Pravi odgajivaci ce ti reci da nisu a ti se posle mozes slikati. Njemu je da proda i ko zna dal ces ga ponovo videti.I ako ga vidis neces biti siguran da je to on. Zato treba poznavati odgajivaca i znati sta sve ima u maticnom leglu.
 
peto je u potpunosti u pravu, bole ih cosak samo pare da vide a posle mali sa tri uveta i sest nogu . :haha:
 
Pa u pravu si moram reci, to je najbolja varijanta! A druga opcija je to da se kupuje od dva razlicita odgajivaca, i to je neka sigurnost ako ne i tolika kao da poznajes od koga kupujes.
 
E , ovakav slucaj ko jutros jos nisam imo.
Panonka 4,5m prvo parenje primila bez problema dva puta u roku od 5 minuta.Obicno se mucim sa prvim parenjem ne ide, ne ide, pa na kraju ostavim zenku sa muzjakom 20 dana pa uspe.
 
Ja sam početnik,verovatno me prati sreća ali nikad nisam imao probleme s parenjem do sada. Zečica 7 meseci,zekan jedva 5.Ona žešće veća od njega,a njega tek donio,još uplašen.Pripustim ono iz prve,još njoj nisu bili dani,grubo rečeno.I epilog 9 malih zvekana.Verovatno kad primetim takve probleme značiće da više nisam početnik.
 
neznam da li se nekom desilo ali meni jeste da kada pustim zecicu hoce da juri zekana i ona njega da pari.
 
jeste, to se meni redovno dogadja, cak sam i video da ona na njega opali i blago se zanese , slicno kao muzjak samo sto se on prevrne i kao onesvesti. ne plasi se, znaci da je ok . biche mesa na stolu
 
deve je napisao(la):
neznam da li se nekom desilo ali meni jeste da kada pustim zecicu hoce da juri zekana i ona njega da pari.
To ti je dobar znak ako ona pocne da juri njega, onda ce primiti muzjaka 100%, samo cim je muzjak zaglavi i skoci na nju, onda je ona gotova.
 
znam za to i nema greske moze da skace 100puta na nju ona se digne toliko da na prstima stoji samo da ga primi.
 
Sa jednom zecicom mi se to redovno desava, prvo ona juri njega posle on okine kad stigne na red.
 
ljudi koliko treba vremena da prodje kad muzijak opali zenku do sledeceg seksa sa drugom zenkom.
 
Uff! Crkoh dok sam sve pročitao, ali...

u tri pokušaja da zapatim neke hobi mešance, uvek je bilo seksa (ali ne zečijeg)!

1. Anno Domine 1995: kupim kalifornijsku žečicu onako slučajno i dobijem na poklon mešanca zeca, nešto nalik holandskom šarcu. Posle dve godine "stado moje malo" svakog tri meseca na klanje 50-60. (Da ne dužim) u dva dana sve bogu na videlo, tri veterinara ne znaju od čega. Mrak!!!

2. Anno Domine 1999: rodio se sin, reko treba zdrave hrane krećem od nule sa neidentifikovanim mešancima. Leglo napreduje, oltovano redovno, hrana tačna na gram i onda stiže seks! Komšijski bolesni zec pobegne u posetu kod "nas". J...bo mu gazdaricu. Situacija ista, odustajem.

3. Anno domine 2005: ajd ponovo, "ko Mister Been", ja glupan ne odustajem i... sejem onako ovlaš kelerabe i kupusa zbog lišća uz ogradu komšije. Epilog, on revonosno prska baštu a ja "MAJMUN" neznajući trujem zečeve.

4. Anno domine 2010: komšija se razveo (nema koga da spominjem), baštu ne koristi (hvala bogu). Dobijem na poklon činčilu ženku, no nije baš čista (ili ja pijem puno rakije) i ženku koja liči na engleskog šarca. Zasad OK samo je šarica ispala šarac, pa ću morati kod @bkasijana da "naskoči".

Izvinite na off, mada ovo se svakom može dogoditi.

Rezime, pošto sam se ja bavio ekstenzivnim gajenjem zečeva uz puno odmaranje ženki, pre planiranog parenja sam ženkama povećao udeo iliti dodao ječam u hranu. Ovako je primila zeca kad ja hoću. Nedelju dana tretman, pa opa-cupa.

(pošto sam admin u svoju firmu, eto sam odma spajam post)
P.S. iliti dodatak malo trezniji 19.08.2010 u noć: ovo sa ječmom sam snimio kod "matorih" znalaca dok sam bijo klinac (detence jelte). Ja, "tarzanov pomoćnik" sam lično pregledao dalmatinca starog tri(3) meseca... ženka. Dodao ječam za forsaž... je**ga naskoči sa svih strana na ovu što je uvek s desna u kavezu odakle ja gledam (iza kotarka pa ne mogu drukčije). Alat tup nezreo, a ova iskusna sunce joj... trpi, trpi pa legne preko njega, dva puta teža, ko moja bivša žena od mene.

Ajd sad budi pametan. Jeste deluje kao satira o samom sebi ali dođe mi da za moj imendan 20.08. oba obesim na ražanj. (Pomozite da zečevi prežive :haha: :haha: :haha: )
 
Nazad
Vrh