Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako se ta setva obavlja samo da bude posejana njiva jedno je, a ako se uzima u obzir da se nesto i zaradi, onda treba maksimalno zalaganje da se odradi i finansijski a i u svakom drugom vidu!
Dakle ako se tako radi onda u psenici daleko vece je finansijsko ulaganje!
Sto manje posejane psenice, manje brige i manje novca za bacanje!!!
 
Suncokret moze biti jeftini kada krenem vise da sejem ili sejes expres hibride. Jer hemija je stvarno 5x jeftinija. I moja prednost je da nikome ili pak retko platim usluge jer imam sve potrebne masine. Arenda i zakup je vec druga stvar zato sam i napisao to je cena proizvodnje bez zakupa.

Nada poslednja umire.
Slazem se,i kod mene je ranije suncokret trazio najmanji ulog,medjutim od kada je vreca semena preko 30000 hiljada,ne mogu nikako ulog da spustim ispod 35000 dinara po jutru,bez arende.Ne sejem ga nesto mnogo,izmedju 25 i 40 jutara,kako kad,zbog plodoreda i imam sve masine i opet su mi jako veliki troskovi.
 
Koji je to preko 30 soma dzak,mi smo sejali Kondi koji je medju najskupljima i cena je od 26-28 hiljada.Sto je rekao Peet,ako ulozis pristojno onda nesto mozes i da ocekujes.
 
Kod mene su ulaganja ovakva po hektaru

treba mi 60 litara nafte da sve obavim tokom cele vegetacije,oranje,tanjiranje,sejanje,prskanje,bacanje djubriva,prevoz psenice do kuce,seme je moje 250kg x 16 dinara,hemija dva prskanja fungicid i herbicid ukupno oko 5000 dinara ako je psenica u plodoredu,djubrivo 300kg NPK x 35dinara i 300kg KAN x30 dinara,kombajn 12000 din i zakup ako nije moja zemlja 12000 dinara.I prinos je 5000kg pa sad ako ima racunice......
 
Evo malo slika pšenica:

110vcyw.jpg


erhaa9.jpg


mma82r.jpg


13yidea.jpg
 
Ingenio, 10.10. sejano, prva slika je na orano kukuruzovinište (sa no-till sejalicom), a ostale tri kao što se vidi na suncokretište u no-till tehnologiji.
 
Ingenio, 10.10. sejano, prva slika je na orano kukuruzovinište (sa no-till sejalicom), a ostale tri kao što se vidi na suncokretište u no-till tehnologiji.
Moj Ingenio jos nije ni izasao a sejan 7.11. Vidi se malcice da ga ima al otislo mi zrno bas malo dublje. Sta je tu je.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Nemoj da brineš biće to dobro, čak je i bolje što je dublje otišao... Ovo je sejano na 5 cm...
 
Ni ja nisam valjao. Sejao sam bas pre onih zadnjih kisa i one zatvorile. Ali morace kod mene jedno valjanje sa ravnim valjkom kad prodju ove golomrazice.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Kada ce te bacati ureu?
Ja sam nesto planirao pocetkom Februara, ako ne bude bilo vecih mrazeva....
 
Razmisljao sam da na par njiva probam SAN u dva navrata ili AN da ne bacam ureu. Ne znam da li bi imalo neke razlike u odnosu na ureu ??
 
Kada ce te bacati ureu?
Ja sam nesto planirao pocetkom Februara, ako ne bude bilo vecih mrazeva....
Radim ovako ,ako je iz prvog roka setve prihranim pocetkom feb. Dok onu iz kasnijeg roka setve,radim krajem feb. Jer ipak ta kasnije sejana nije jos ni u dovoljnoj meri razvijena da bih joj trebalo davati hranjiva.

Nada poslednja umire.
 
Ali treba joj hraniva,da bi bolje izbokorila.
Ja sutra tovarim ureu na prikolice i cekam neki mraz i sneg i odmah bacam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh