Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam bacio 100 kg/ha uree pred setvu ali je sejana 1.11. pa se opet slabo izbokorila. Nikla je dobro i ima je svuda po njivi ali nema bokora. Ingenio. mislim da će to biti kako treba kad ugreje. Planiram u drugoj polovini februara da opet idem ureom a posle u martu još ili AN ili KAN. Pre par godina do kraja februara nije bilo ništa niklo zbog suše pa na kraju je ipak bilo 6 t/ha.
 
Данас сам обишао пшенице, и ове из првих рокова, 24-25.10 су у доста добром стању, задовољан сам и склопом, и кондицијом. Имам и 3 кј сејане 2.11. и то није баш сјајно! Никла је око 70%, и то је доста слабашна. Ових 30% је клијало, али тако стоји у замрзнутој земљи. Каква су вам искуства са том што је клијала? Има ли наде, или је пропала?
 
Jedan stručnjak kod mene kaže da je lično iskusio da se klica uvuče nazad u zrno po hladnom vremenu a kada otopli izađe napolje i nastavi gde je stala.Verovatno joj je to zimski san. :haha:
 
Moje licno misljenje je da je u januaru uzaludno prehranjivati ureom, osim u izuzetnim situacijama, gde je zemljiste natopljeno i podvodno, a u tom periodu se generalno javljaju najveci minusi.
Pre svega zbog ispiranje u dublje slojeve, koje ce svakako biti vece u koliko bude vise padavina u tom periodu. Ali kako je urei potrebno od 14-20 dana da predje u oblik azota dostupan biljci, tako i ljudi pribegavaju ranijoj primeni iste.
Zaboravljaju da kako vegetacija odnosno psenica miruje pri niskim temperaturama, tako se i urea slabo razlaze, a u obliku u kom je raspodeljujemo je mnogo podloznija ispiranju.
Kada su temperature vece urea se brze razlaze u oblike dostupne biljci, a ti oblici azota se i teze ispiraju.
Sto se februara tice tu vec stvari drugacije stoje, u koliko se moze predvideti otopljavanje i pocetak vegetacije onda prehranu ureom uraditi oko 2-3 nedelje pre toga.
Mogu samo da kazem da prinosi mogu da budu dobri i kada se zakasni sa prehranom ureom, odnosno ako se izvrsi i pocetkom marta.
To mogu da potvrdim licno iz prakse, koja mi se ponovila gotovo svake godine.
Licno preferiram prehranu u drugoj polovini februara. :ppozdrav:
 
Normalno.Mcbaycow niko još sa sigurnošću i potkrepljenim činjenicama nije dokazao i objasnio kako i u kojoj meri se azot spira u dublje slojeve.Sve su to nagađanja i površna objašnjenja.
 
Ima dovoljno N u osnovnom djubrenju za do bokorenja tako da je bolje sacuvati tu UREA-u za prolece,kada joj je najpotrebnija,to spiranje N u dublje slojeve je cirkus,zito ima koren i do 2m tako da ce ga dohvatiti...Sto se tice prihrane,ja bar necu nista cackati do 5-10 Februara u zavisnosti od vremena.Za sada stoji,lepo su je stopirali mrazevi.
 
Normalno.Mcbaycow niko još sa sigurnošću i potkrepljenim činjenicama nije dokazao i objasnio kako i u kojoj meri se azot spira u dublje slojeve.Sve su to nagađanja i površna objašnjenja.

Samo si delimicno upravu, kada se udubis malo u tematiku shvatis da nisu bas tako povrsna, kada procitas stranu strucnu literaturu onda to ipak nisu nagadjanja. Pa jos kada nekoliko godina to ispratis kroz praksu, drugacije sagledavas stvari.
 
Da se azot ispira,ispira se,nisu nagadjanja,ratari to mozda i nisu iskusili u tolikoj meri,ali svako ko se bavi povrtarskom proizvodnjom,zna da se azot ispira ,a to ''vidi po stanju biljaka'' svaki put kada uradi prehranu,koja se inace ne bi radila vise puta,da se isti ne ispira...
 
Bacao sam urea an,nisam srecan.Bacao sam urea AS nisam srecan.Bacao sam an i jos jednom an i srecan sam.uvek je bila kasnija setva ,druga polovina oktobra.ove godine prvi rok setve i za sada lepo izgleda i sad dal da bacim ureu ili da cekam pa an?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh