Oranje

Cici,jel posle ovih kisa ima nade za podrivac ili mora da se ore?
 
Napuni zadnje gume 558 vodom i krečom pa da vidiš .

Rešetkaste daske u onakvoj zemljini u ludilu . Počne da se lijepi i zemlja krene nekako popreko rešetki , nastaje s..nje.
 
Mislim da je gotovo sa podrivanjem za ovu sezonu. Mozes ti da radis sa njim ako se malo prosusi ali to nije to vise.
Jel mogu da imam problema u pripremi na prolece,ako radim po vlaznom sa podrivacem?

- - - - - - - - - -

Kako da znam da vise ne vredi podrivati? U nedelju sam podrivao neke niske njive,dosta se prevrtala zemlja.
 
Vlazna je zemlja. Mi smo sa podrivanjem prekinuli pocetkom oktobra kada su pocele kise. Posle smo radili sa gruberom a zadnjih nekoliko dana samo oranje. Mozes ti raditi sa podrivacem ali ces imati muke sa lepljenjem zemlje na radne organe. Mislim da zvezde nemas pozadi pa sa tim neces imati problema jer se one prve zalepe.
 
Kod nas jedva da je neko poceo orati, ja jos nisam pipnuo, pocecu kad prosusi.
A neki jos psenicu seju....
 
Kod nas u selu je posejano mozda 30% psenice,ostalo ceka da se prosusi kao sto kaze Manjevic a to ce biti negde tamo u aprilu,a oranje niko zivi sem mene,jos nisu ni kukuruze skinuli svi.Meni je ostalo jos 1,5 hektar da uzorem dubinski:osmeh: i to je to.Radio sam i nocu jer su najavljivali ovu propast.U njive se nece moci skoro_Ovaj 1,5 hektar cu valjda ubosti do nove godine a ako nekim cudom nebude moglo da se uzore necu ni sejati nista jer na prolecno oranje vise ne sejem.
Jedna slika od danas,mnogo blata,mnogo vode::lose::
2qcpj0g.jpg
 
Vlazna je zemlja. Mi smo sa podrivanjem prekinuli pocetkom oktobra kada su pocele kise. Posle smo radili sa gruberom a zadnjih nekoliko dana samo oranje. Mozes ti raditi sa podrivacem ali ces imati muke sa lepljenjem zemlje na radne organe. Mislim da zvezde nemas pozadi pa sa tim neces imati problema jer se one prve zalepe.
ako ne bude lepilo na radne organe,onda ce biti odlicno. Ako podrivac prevrce zemlju u povrsinskom sloju,a ne vuce samo crte onda je ok?
 
Nazad
Vrh