Oranje

Bubu jel to strnjiku oreš? Znači ima i ritske zemlje tu kod vas ,kako se samo kaiša...Jel to onaj plug o kojem smo divanili,pa ne izgleda mi loše oranje :osmeh: kako ide Claas s njim bez točka?

- - - - - - - - - -

Alpler je smijesan u usporedbi s IMT-om iz gornjeg snimka... Sav je nekako "supalj" ;)
Kolega zašto misliš da je toliko lošije oranje sa ovim plugom u odnosu na IMT? Daj neki konkretan opis i tvoja neka zapažanja.Vidi se na oko da je IMT robusniji i masivniji,apler ima manji zahvar od IMT ali i zemljište nije isto .
 
Da, to je taj plug :D Strnjika ali drzavna zemlja koja je stojala jedno 20 godina u parlogu do prosle godine. Kada sam je orao prvi put sa 757, umalo mi se plug nije rasklopio. Sreca pa takve zemlje u ataru imamo jako jako malo.

Radoslave, nije Bobo na to mislio. Mislio je na velicinu pluga jer je Alpler namesten na 3x40cm ali ima rastojanje od glave do glave 90cm i klirens malo ispod 70cm, slicno Vogelu a veliki IMT je 3x45cm, ima 115cm rastojanje izmedju glava i klirens skoro 80cm.

Od svih plugova sa kojima sam radio, samo sa 2 nisam orao bez tocka a to su ovaj moj veliki IMT i 4 brazde Leopard. Orao sam 2 sezone bez tocka, mislim da ti to sve govori :D
 
Moja greška ne pratim a napisao si sve na pp:osmeh: Jel može taj alpler da ide na manji zahvat npr.na 3x30 ili 3x35 puno mi je da ide na 3x40 za 820.
 
Bubu izgleda da ide tesko. Mozda bi trebao da suzis brazdu. Tada bi sigurno mogao brze da vozis pa bi se bolje rasipalo. Juce sam orao srniste za lucerku. Belorus 1221.3 vogel M1020 3x35cm. Brzina 8km. Rasipa se samo tako, jest da je zemlja srednje tezine, ali lepo je nakislo i ide milina.
 
Mogao sam i da suzim brazdu i da orem plice i da zakacim i 757 umesto ovog pluga ali sam bas hteo ovu kombinaciju da probam. Inace, ovo je zemlja koja se uglavnom ne rasipa.
 
Dragan18 Izgleda da se plug lako vuče i da je baš taman za rujkana kojom brzinom ideš?
 
3-ca zec ili 4-ta kornjaca. Zavisi od uslova. Parcela nije orana prosle god. Pa je malo tvrdje , pogotovo gde su gazili veliki kombajni prosle godine. Dubina oko 25 cm. Potrosnja 10 l/kj eurodizela
 
Kod nas sigurno ne bi mogao da ore sa tom kombinacijom. Potrosnja je isto problematicna. Ja orem sa 1221.3 i vogelom 1020M i bome ima ruja posla, a ispod 15l po jutru nemoze da prodje.
 
Galicije
Na tom varu nema sile rastezanja...

Goran G.

Nema šta , za nekoga ko važi kao loš varioc, makar u odnosu na starijeg Galetina koji je atestiran, var odlično fukncioniše,ne samo var, nego i navojno vreteno koje smo napravili novo , mislim da je presudnu ulogu odigralo to što smo zasekli vreteno i obvarili ga, ono pojačanje što si ubacio sa strane je odlično, fino si ga spakovao :) :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
када сте споменули вар мени ома пало на памет код глава да је пуко. Ок, онда то није битно. нек те он браћала служи и заради рецимо рују од једно 95 коња или неког зеленог рогоњу, пошто су они ИН код нас.....
 
Ne znam u koju temu da postavim ovo pitanje,dali moze da se pale zetveni ostaci na njivama ako je u tom momentu prisutna cisterna sa vodom na njivi i naravno da je sa plugom sve uredno uzorano do komsije?U tom slucaju ako se tu nadje neka inspekcija dali mogu da pisu kaznu ne znam kako je taj zakon formulisan,dali ne mogu uopste da se pale zetveni ostaci ili postoje neki uslovi i nacin na koji se to radi?
 
Nazad
Vrh