Oranje

mirko68 bice snimak trenutno vucem imt plug 3*35 i to mu je kao igracka 25-28 cm dubina ide 10 km lagano potrosnja oko 11litara jutro ja prezadovoljan :ppozdrav:
 
20131101150552.jpg


- - - - - - - - - -

20131101150535.jpg
 
Ja sam mislio da je do toga sto je orano plitko ranijih godina,pa tvrdo,kad vidim u ovoj temi vecina kaze suvo i tvrdo,i kod mene je suvo,to se vidi kad ja orem,a ono se oblak prasine stvara za mnom.
 
I kod mene je tvdo, Poceo sam danas da orem i orem 3. sporom, a prosle godine sam 1. brzom...
 
Brzo se prosusilo, a one njive koje su skidane po blatu se bas tesko oru.

@ barbu m Zasto ste skinuli deflektore s pluga?
 
Ja sam uzeo od kolege regenta trobraznog obrtaca i tamo gde sam orao sojiste je toliko rovita i vlazna zemlja da plug bukvalno gura na mestima zemlju ne prevrce je,a mtz 820 vuce tri brazde dubine oko 25cm bez ikakvih problema kada podignem plug na kraju zemlja se zalepi za daske
 
Juce orao kukuruziste. Zlo i naopako po mokrom radjeno nikad tvdje oranje. Na nekim mestima druga spori hod sa blokadom. Dubina oko 30cm muka ziva.... Vise ne brati po mokrom pa makar i ostao do proleca.
 
Da je tvrdo, tvrdo je.

Al do proleca ne bi ostao sigurno, eno romi se razmileli po atarima, kad je nesto dzabe nikad dosta
 
Lel kod vas na Sjenici nema njive koja se ne kaisa tako.... Svaki snimak koji sam pogledao i svaku sliku uvek se zemlja kaisa... Dal je moguce da je tako tvrda???
 
ово на мојим сликама су све природне ливаде, па корење држи све на окупу, то је бар лепо сложено па неће бити проблема, пре пар година један комбајн остао без точка у комшијиној њиви.
 
Lepo oranje komsija.Nije sva zemlja ovakva to je samo tamo u mirkovom kraju,ostatak je peskusa i kamen.
 
Nazad
Vrh