Oranje

Planiram da uzmem 756 ili 757, mada 755 je hladno hvatao 60-65 cm, ali nije to to, muci se traktor previse.
Meni ovo nije jasno sto si sada napisao..
Ako
755 hvata 2x10" tj 2x25cm,
756 hvata 2x12" tj 2x30cm,
757 hvata 2x14" ili 2x35cm,

zasto izmisljate toplu vodu i forsirate plug da prednja brazda hvata vise nego sto je predvidjeno?
Tvoj 7211 je odlican traktor, ima 66hp, veliku tezinu tj oko 3 tone, imas bocne reduktore, odlican hidraulik. Rakovica 65 vuce 756 i lemind 2x32" pa i u laksoj zemlji ide 757.
Ako imas bas tesku zemlju, kupi minimalno 756 vk, a ako je zemlja srednje teska za obradu, onda idi na 757. Mislim da cak i u teskoj zemlji ovaj traktor ne bi smeo da se muci sa 757 plugom.
 
Kolege sta mislite da li ljudi u pkb-u umeju da oru?? strasno me zanima sta cete reci, ili da budem precizniji, da li strucni ljudi umeju da obicnom coveku pokazu kako se ore u pkb-u, ili su oni neznalice??? moje pitanje je usledilo iz rasprave sa jednim clanom koji u toj raspravi nedirektno nego indirektno kazu da ti ljudi nemaju pojma??? moj otac hje radio u pkb-u i tamo naucio da ore,i koliko sam ja uspeo da vidim vecina ljudi ore na taj nacin da brazde budu jednake,a ne da jedna bude niza druga vislja ako sam uspeo da objasnim?? Jer hocu da stavim tacku na to jesam li ja i ljudi koji su od osnivanja pkb-a stvarno neznalice sto se oranja tice, i smesni >??

molim ljude sa iskustvom da mi objasne, jer ne zelim da orem kako ne treba vec kako treba....:osmeh:
 
Meni ovo nije jasno sto si sada napisao..
Ako
755 hvata 2x10" tj 2x25cm,
756 hvata 2x12" tj 2x30cm,
757 hvata 2x14" ili 2x35cm,

zasto izmisljate toplu vodu i forsirate plug da prednja brazda hvata vise nego sto je predvidjeno?
Tvoj 7211 je odlican traktor, ima 66hp, veliku tezinu tj oko 3 tone, imas bocne reduktore, odlican hidraulik. Rakovica 65 vuce 756 i lemind 2x32" pa i u laksoj zemlji ide 757.
Ako imas bas tesku zemlju, kupi minimalno 756 vk, a ako je zemlja srednje teska za obradu, onda idi na 757. Mislim da cak i u teskoj zemlji ovaj traktor ne bi smeo da se muci sa 757 plugom.

Pa prva brazda je hvatala preko 35cm zato 60 cm. Tesko je isao ovde, cak sam negde morao i 1 brzinom. I dosta je slajfovao. Mozda je to do zemlje sve, videcu kad budemo orali zimsko kako ce da se ponasa.
 
Ovako mi oremo (13 traktora zajedno )

DSC04098_zps78504181.jpg


DSC04093_zps29920631.jpg


DSC04095_zpse1912e23.jpg


DSC04099_zps411dbc4e.jpg
 
Pa prva brazda je hvatala preko 35cm zato 60 cm. Tesko je isao ovde, cak sam negde morao i 1 brzinom. I dosta je slajfovao. Mozda je to do zemlje sve, videcu kad budemo orali zimsko kako ce da se ponasa.

Ako je taj Zetor slajfovao sa 755 onda mu ti kupi neki jednobrazni... :haha: Pa normalno da je slajfovao kad ste podesili da toliko hvata prednja brazda..
 
Pa prva brazda je hvatala preko 35cm zato 60 cm. Tesko je isao ovde, cak sam negde morao i 1 brzinom. I dosta je slajfovao. Mozda je to do zemlje sve, videcu kad budemo orali zimsko kako ce da se ponasa.

Da bi izbegao kosu vucu, mora toplink biiti strogo po sredini traktora na drugoj slici se vidi da je zakosen prema oranju :
 
Poslednja izmena:
Baš smo danas gledali te nove dubičke plugove , bilo ih je par na njivi . Izgleda da su dobri , ne guše se iako smo orali netarupiranu kuruzovinu , nisu teški za vući iako je ovde zemlja izuzetno teška , jedino mi se čini da su daske kratke pa ne rasipaju zemlju nešto , slično ko imt plugovi . Ljudi su zadovoljni snjima.
 
Baš smo danas gledali te nove dubičke plugove , bilo ih je par na njivi . Izgleda da su dobri , ne guše se iako smo orali netarupiranu kuruzovinu , nisu teški za vući iako je ovde zemlja izuzetno teška , jedino mi se čini da su daske kratke pa ne rasipaju zemlju nešto , slično ko imt plugovi . Ljudi su zadovoljni snjima.

Imali kod njih nekih izmena u odnosu na leoparda ili je se zadrzala stara konstrukcija?
 
Imali kod njih nekih izmena u odnosu na leoparda ili je se zadrzala stara konstrukcija?

Ne vidim da ima izmjena , čak mi se čini da je malo povišen klirens ali nisam siguran . Dal je zadržan kvalitet materijala pokazaće se . Završna obrada je naravno lošija , tipično naški , djeluje kao da su dijelovi prvo mili malo zardjali pa onda ofarbani . Nedostatak je i što nema nikakvih osigurača od preopterećenja . U suštini izgleda da su solidna kupovina.
 
[video=youtube_share;5W5oqiMFnLU]http://youtu.be/5W5oqiMFnLU[/video]

- - - - - - - - - -

viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Ne vidim da ima izmjena , čak mi se čini da je malo povišen klirens ali nisam siguran . Dal je zadržan kvalitet materijala pokazaće se . Završna obrada je naravno lošija , tipično naški , djeluje kao da su dijelovi prvo mili malo zardjali pa onda ofarbani . Nedostatak je i što nema nikakvih osigurača od preopterećenja . U suštini izgleda da su solidna kupovina.
ovo na slici su dubički ali Ris a ne leopard i po meni su puno bolji
 
Nazad
Vrh