Oranje

Svaka čast Mirko na oranju.
Nastelovao si plug da bolje nije moglo. Ovo je 539 predpostavljam, a plug 755 nk. Nisam verovao da sa ovom kombinacojom može ovako lepo da se izore.
 
Za kraj smo ostavili najlakše parcele.Spram jučerašnjeg oranja ovo je pesma.Juče su daske od pluga bile "zamazane"od crnice a sada se sjaje.
Brzina je oko 8-9 km/čas.
 
Tek dva dana oremkrenuo od najudaljenijih ore se svakako ,zavisi od parcele negde se rasipa lepo a negde ko što kažeš daske bile zamazane od crnice. Najpijatnije sam se iznenadio kada sam otišao da poorem parcel koja je zadnji put orana u jesen 2009 godine te 2010 bio suncokret ,2011 pšenica samo tanjirano,2012 direktno RD u strnjište I opet pšenica. Mislio sam da će ići pakleno ali za divno čude tako se lepo rasipalo sve u kockicama ko kada se razbije šoferšajbna od auta,milina za rad.
 
Juce I danas uradjeno 22 kj, islo je lako i brzo, potrosnja ED ispod 12 litara po kJ.
2013-11-03-2.jpg
 
Ja sam juce izorao 17kj u tabli, 10 casova rada, brzina rada 9,2, traktor je okrenuo 12casova, dal su mu tacni ovi parametri jb-liga ipak je to belarus :)) potroseno 150l ED

- - - - - - - - - -

Kod mene se teze ore nego inace.
 
Dragane pa to je onda postrosnja nepuni 9 litara po jutru? To je nemoguce, to jedino ako si orao oko 20cm.
 
Ja zavrsio juce sa oranjem za ovu godinu. Nemam mnogo pa sam rasporedjivao kad imam slobodnog vremena zbog drugih poslova. Izorano oko 8h. Oko 6,5h ce kukuruz ostalo za detelinu i proletnji ovas.
Ovo ja sa pocetka oranja, steta sto sam zavrsio po mraku pa nisam slikao kako je dobro ispalo.
2013-10-30-135125.jpg


Ovo je pretposlednja parcela koju sam izorao pre 5 dana, 40a nije radjena 10 godina.
2013-10-08-151558.jpg

2013-10-08-160841.jpg
 
Meni je ostalo 25 kj. da uzorem danas sam prošao sve teškom tanjiračom nije moglo da se ore gušilo se valjda će pasti neka kiša , potrošnje 13 litara po kj. traktor Zetor 6711 i plug vogel l 950.
 
Nazad
Vrh