Oranje

e kad se svi hvalite evo i mene malo -ja sa 539 i jednom brazdom uzorem jutro za 50 min......ali samo kad uz mene ore rus od 105 ks i trobrazdnim plugom....ali manje orem a uglavnom smetam :haha:
 
Onda sam ipak ja najbrži! Ja sa plugom vozim trećom pun gas, to mu dođe oko 27km/h........I to idem gde nikad nije orano..... Lenijom!!:haha::sta:ideja:udri:::namigivanje::::traktor::::traktor::
 
Danas završeno zimsko oranje, čekao mernika da izmeri državnu zemlju (11ha) i ja i kolega za 8,5 sati uzorali celu parcelu sa uvratinama , dva belarusa 820 i l950 3 brazde 2 kom a duž 1000m (repište ali se lako oralo) 5 kornjača i dubina 25-27 cm ali nismo stajali.Poneo aparat da slikam malo ali oćeš malo sutra, ženče izvadila baterije da stavi da se pune a nije vratila u aparat a ja nisam kontroliso.Inače ove godine uzorano 103kj mog i 36kj uslužno e sad može da bude još koja usluga a što se tiče brzine oranja, brzo i duboko neide ma kako lako išlo, jedino ako hoćeš da ubiješ traktor.
 
rusom četvrta spora zec ,lanac ili jutro oko 80minuta sa uvratinama dubina oko 30cm, oko 2000 obrtaja brzina je 7.5-8.5,prednja vuča radi non stop
dok petom je brže..
i ja isto teram mog rusa starog 30 godina,ali nemam prednju vuču...znam da nije tema.ali hteo bih da saznam stvarne podatke - imam pitanje : s kojom ideš brze - četvrta spora zec ili šesta brza kornjača ? Kod mene s unutrasnje strane kabine još uvek stoji tabela gde piše koliko km/h ide u svakoj brzini,ALI...čini mi se da ta tabela nije baš istinita. Npr: 4 spora zec piše da ide 8,9 km/h a 6 brza kornjaca 8,3 km/h i te nijanse u nekoj lakoj zemlji traktor i ne oseća,ipak meni je bilo to malko sumnjivo pa sam pokušao da merim štopericom kad vozim ovako ili onako i gle čuda,ispade da je ipak 6 brza kornjača ipak malko brža od 4-te spore zec iako u tabeli piše drugačije. Zanima me kako pise kod tebe ili iskustva iz prakse. ::prica::
 
probao sam šestom brzom kornjača i sporija je za nijansu od četvrte spore zec,u šestoj na većim obrtajima ima drugačiji zvuk,jedan majstor mi je rekao da ne praktikujem dugo da radim na kornjači dok ovi iz servisa agropanonke rekoše da što više brzina koristim pa i kornjaču u radu....e sad vrag će ga znati,za sada se držim četvrte,lakše je traktoru a i nadam se da će i meni biti lakše što se tiče održavanja..
 
da,to sam i ja cuo,da je bolje orati u zecu...jer i kod mene kad je u kornjaci,mnogo više zuji,kao da se brze vrte zupčanici.

sale ratar - verovatno si nekad orao i sa dve brazde...s kojom si vozio?
 
Evo i ja da se prikljucim u ovu lepu raspravu u vezi vremena i oranja,meni je potrebno oko 35 min po kj,njiva od 2 k.jutra zavrsavam znaci i uvratine za 1h i 10 min,a sto se tice vecih parcela,za 9 sati oranja malo jace od 16 k.jutara,u pitanju je traktor Yto od 120 ks i 4 brazde,a potrosnju necu ni da spomenem jer ce ispasti da lazem,spremam i jedno 2 video snimka koje trenutno ubacujem na youtube,pusticu link kasnije....
 
Bolje reći sve veće i veće RIBE.Ali sve je moguće ,pošto ide zgodno i nema proklizavanja.
 
bezec, IMT757/2 dok sam imao taj plug 4 zec kad je tvrdo a 6 kornjača kad je mekše a dubina 25-30cm. Da dodam 2000 obrtaja uvek.

kristi koja dubina?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh