Oranje

Svaka vam cast za brzine oranja moram da menjam traktor i plug.Torpedo 75 sa prednjom sat i 45 min je neko prosecno vreme za kj,sa krajevima koji mi uzimaju dosta vremena.
 
Najbrže što sam orao 5 jutara za 4 sata,sojište,laka zemlja. Inače neki prosek oko sat vremena.
Malo zveram ,malo šetam,malo uživam...nikada ne žurim
 
kod ace je razlika u vremenu trodupla izmedju oranja ugara i kukuruzista...
verovatno je u pitanji tezina zemljista, neverujem da se ugar 3 puta brze ore od neugarenog...

kada nam 577 bio jedini traktor za oranje, orali smo na 25cm 2brzom, i gas na 2 trecine(punim gasom oranje ode u p.m) 50minuta/kj...
pjug 757.2
 
Napomanucu da sada orez zemlju kija moze da se ore i ide lepo.Par njiva sam probao i nije islo pa sam ostavio "mozda" padne neka kisa pa odmekne.Jos nesto,U uracunato vrame nisam uzimao uvratine posto ih ne izoravan nego teram tanjiracu kada zavrsim sa oranem.Naravno da ti treba vise vremena kada je njiva 2 kj nego kada udjes u njvu od 10,15 kj.
 
Ja uzorem 1 kj za sat i 15 min.Dubina 25,30 cm.577 i dvobrazni plug.Zasto mislite da on ne moze tako brzo da uzore?

Moje ptanje za vas
Da li vi radite usluzno oranje? Imam u planu da kupim 50 hektara pa da mi uzorete ali ne treba dublje od 20 cm,jer se meni ne isplati da orem posto vi sa 2 brazde uzorete brze nego ja sa 3
 
Pomerila se klima i u sbiji ,nesto sto je u poljoprivredi naj sporije i najteze radjeno od cega je uvek bolela glava ,sada je brze nego naprolec povrsinski radovi,izgleda da su stigle nove generacije oraca svaka cast srpskoj poljoprivredi. Ili je to vremenski oranje na kompjuter dok caskamo na poljoforumu.
 
Braca dogovoricem se.Ako je 50 hektara u pitanju dobices i popust.Jos nesto juce je pored mene orao drug sa mtz 82 i 2 brazde.On okrene 2 kruga ja 3.sto znaci da 577 ore brze od 82-jke.Sto opet znaci da niste odabrali prave traktore. P.S.Daces mi 50 evra po hektaru i tvoje gorivo da ti to uzorem.
 
rusom četvrta spora zec ,lanac ili jutro oko 80minuta sa uvratinama dubina oko 30cm, oko 2000 obrtaja brzina je 7.5-8.5,prednja vuča radi non stop
dok petom je brže,ali nisam još uzorao ceo lanac petom jer još je nova mašina..
 
dve..757.20,bitno je lepo uzorati e sad ko se trka veliki mu je atar...samo napred....prvi put kada sam isao da setvospremiram njivu pitao sam dedu za koliko ce da zavrsimo,on mi je rekao pa dok ne spremis njivu za setvu.
 
Nazad
Vrh