Oprema za svinjokolje

Ove sam probao i ne odgovaraju za gorenje naj mizerniju, debele su muci se vakumirka.
Za gorenje a verovatno i ove iz lidla vakumirke samo ultra tanke vrece
Ove su cd plast Beocin mislim, a i ja bas koristim gorenje vakumirku, ali moja nije mizerna, bar mislim da nije :unsure:, radi dobro sa tim kesama. Sve te kese mislim su reljefne grbave i da moraju biti takve inace nece moci vazduh da izvuku ove nase hobi vakumirke, glatke kese su za profesionalnije masine.
 
Ja sam uzeo gorenje vs 120e model, koje kese da uzmem za samo varenje, znaci ne bih vakumirao mleveno meso, snicle...
 
Mozes slobodno uzeti ove sto smo preporucili, ja nisam imao problema sa zatvaranjem, eventualno pitaj ove ljude sto prodaju za misljenje neko ako imaju
 
I ja imam socijalnu vakumirku. Quadro od 160 w. Korstio sam razne vrećice i rolne i rijtko koja da popusti vakum
 
Tramontina iz ne upotrebljivo tupog naostris strajherom, dok swibo se teze tupi al se i tesko ostri, strajherom skoro mu nista ne mozes, mora na ostrenje. Zavrsna obrada kod tramontine kao iz kucne radinosti.
 
Pristojno dobri noževi za male novce iz Woby House..
Tramontinu bih izbegao svakako..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Za male pare jesu, a ono "dobri" je prejaka reč.
Obično jestivo gvižđe....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja uzeo onaj najskuplji od 800 dindži i nisam primetio da je baš obična gvožđurija.
Ne upoređujem ga sa brendovima, naravno..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nedavno sam u ataru našao ovaj nož.Malo sam ga prevukao na "gladalicu" ,baš lepo seče .
Moram ga odneti na oštrenje pa da vidimo .Deluje kvalitetno ,ima lep oblik.

 
Koliko vidim to je Solingen.
Odlicni nozevi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@mirosti
Ti skuplji ne znam kakvi su. Ja sam kupio tri komada oni sa žutom ručkom, prosek 200 din po komadu pre 3-4 godine.
Pa ono nije ni leba da se seče, žena svaki drugi dan viče da joj oštrim noževe. Prosto se oštrica iskrivi u stranu koliko je to mekano...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nije to ovo što sam ja uzeo.
Nisam ni video te za 200 din.
Ovo sam ja uzeo, i nije mekan uopšte..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
e179d7961bb5330bc3f93d94375b21c9.jpg
 
Koliko vidim to je Solingen.
Odlicni nozevi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Solingen je grad u Nemackoj gde postoji nekoliko proizvodjaca nozeva a medju njima je nama najpoznatiji Zwilling J.A. Henckels. Tako da to "solingen" i nije neki reper...
Kinezi su to davnih dana poceli stancati pa posto ne mogu vise da kopiraju tudje ime onda samo napisu solingen. Bude nekad dobrih a bude i ekstra losih
 
Tramontina su oni brazilski? Parve one čuvene, male, reckave sa drvenom drškom. Imam ih valda 25 god. Doduše pre nekoliko godina sam uzeo drugi set pošto se stari istupio, ali su stvarno sebe isplatili.

Hoću drugaru mesaru da kupim nešto za rodj. Mogu 2 max 3 crvene da se otvorim. Evo gledam te Tramontina setove ima 3 noža + masat 5000 (to mi je malo mnogo. Vidim da ima i set od 2 noža i masat oko 2000 samo nema na stanju. Jel zna neko gde se moze naći?
 
Što se tiče ovih jeftinih noževa stvarno se moze naći kvalitetan noz za nekih 400-500 din. Ja sam u lidlu uzeo kuvarski i pošto se pomalo razumem u kvalitet sečiva jer oštruckam po malo nozeve mogu reći da sam bio prijatno iznenadjen kvalitetom koji sam dobio za te pare. Naravno nije to ništa vrhunsko, ai kad se uzme u obzir cena ... stvarno ne mogu da vidim kako bi noz od 150€ obravdao tu razliku u ceni, razlikom u kvalitetu.
 
Ti ne možeš da vidiš razliku u kvalitetu ali vlasnici klanica verovatno vide pa zato kupuju te skupe a ne ove jeftine.Ako ne mora svaki dan da ih oštri,ako traju mnogo duže ,ako radnik koji radi sa njim ne mora svaki čas da ga "prevlači ..............
Ista situacija kao kod profi alata .
 
@nesko2563
Nesto novo da naucim.
Nisam znao za to, pogotovo sto nisam ni pretpostavio da se kinezi i u to petljaju.
Imao sam pre par nozeva na kojima je pisalo upravo Solingen, bili su odlicnog kvaliteta, komsinica donela iz Francuske...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh