Oprema za svinjokolje

5,5mm mora svaka da se prijavi bez obzira na brzinu dijabole.
U tu cev ulazi .22 kalibar bez prepravke.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Све преко 175 метара у секунди пријава у супу. Није битно ваздушна пушка, самострел и остало неватрено оружје. За неке преко 300 метара у секунди требаће и дозвола (ако већ и сада треба).
 
Do 200m je bilo, sad opet nesto menjaju zakon ko zna sta ce novo opet doneti.

@caco .22 lr je ako se ne varam 5,60 tako nesto.
Potrebno je malo brusiti cev sa vrha.
Nisam to radio do sad ali sam razmisljao i prikupljao informacije.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gledao sam danas masinu za mleti meso . Masina je def starije proizvodnje napravljena da traje. Pravljena je za klanice,ima svoje postolje teofazni motor sa reduktorom. E sad sta mi je novo i sta me buni: 1. Ima neki kao resetka okruglia koja se ne okrece i ima tri otvora sa jako ostrim ivicama kao noz. Posle toga ide noz pa resetka i onda ide kao neka bisna koja pritiska resetku na noZ kako se priteze. Da li je ovo uobicajena 'gradja' tih masina i kako se pokazao ovakav sklop u upotrebi?
Covek mi kaze da puz gura meso prvo kroz tu resetku sa tri rupe pa onda tek noz noz sa resetkom.
 
Gledao sam danas masinu za mleti meso . Masina je def starije proizvodnje napravljena da traje. Pravljena je za klanice,ima svoje postolje teofazni motor sa reduktorom. E sad sta mi je novo i sta me buni: 1. Ima neki kao resetka okruglia koja se ne okrece i ima tri otvora sa jako ostrim ivicama kao noz. Posle toga ide noz pa resetka i onda ide kao neka bisna koja pritiska resetku na noZ kako se priteze. Da li je ovo uobicajena 'gradja' tih masina i kako se pokazao ovakav sklop u upotrebi?
Covek mi kaze da puz gura meso prvo kroz tu resetku sa tri rupe pa onda tek noz noz sa resetkom.
To je predrezač, nož i na kraju rešetka. Svaka profi mašina bi trebalo da ima tako....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta znaci 'Orifi masina'? To je dobro da ima ili se moze izvaditi da meso ide direkt na noz i resetku?
Hvala
 
"Profi" je trebalo da piše....
Verovatno da možeš izbaciti predrezač ali neznam što bi ga izbacio, to je namešteno da mašina lakše i bolje melje meso.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pazario sam masinu. Jes da treba dva tri puta godisnje i da imam od koga pozajmiti ali nisam hteo da je propustim. Ogromna masina ,preteska, samo moram noz da kupim i mislim da ce me sluziti dok zam ziv
img_1_1672846519574897b887f601bb6bc.th.webp
 
Juce kupio noz za masinu. Noz nije standardni kao na ovim manjim masinama sa kvadratnim presekom puza nego sa 'presecenim krugom' kako rece prodavac. Uglavnom noz je vrhunski ,tako je i placen, ali kako je radnja dobro opremljena sa svim tim 'gedzetima' za karbinje !! E to je milina... Kada se samo setim pre 30 i kusur godina kako se klalo na salasu i kakav je pojam bio recimo dobar strajher. Pa to se cuvalo samo u majstorskom cegeru . Nije bilo za kupiti valda u ono vreme ili se nije imalo para (iz ove perspektive mi sve vise deluje da se nije imalo para) a u ovoj radnji svega. Bukvalno sve za klanje. Nisam ni znao da postoje takve prodavnice...
 
Nazad
Vrh