Oprema za svinjokolje

Juce kupio noz za masinu. Noz nije standardni kao na ovim manjim masinama sa kvadratnim presekom puza nego sa 'presecenim krugom' kako rece prodavac. Uglavnom noz je vrhunski ,tako je i placen, ali kako je radnja dobro opremljena sa svim tim 'gedzetima' za karbinje !! E to je milina... Kada se samo setim pre 30 i kusur godina kako se klalo na salasu i kakav je pojam bio recimo dobar strajher. Pa to se cuvalo samo u majstorskom cegeru . Nije bilo za kupiti valda u ono vreme ili se nije imalo para (iz ove perspektive mi sve vise deluje da se nije imalo para) a u ovoj radnji svega. Bukvalno sve za klanje. Nisam ni znao da postoje takve prodavnice...
U kojoj radnji?
 
Ne pase. Verovatno je zato ova masina nesto duze bila u prodaji. Mislim da su je ljudi gledali ,jer se za te pare po kojoj se prodavala, moze kupiti neka osrednje sklopljena 22-ojka sa pogonom preko rememica ali joj je falio noz. E sad vecina ljudi kad vidi da je nesto drugacije, nije taj kvadratni presek puza gde ide noz, ni ne trudi se da malo istrazi nego ga to odma odbija zbog razloga tipa 'gde cu naci takav noz' ili 'ovo nije ko ona standardna masina jer ima taj predrezac'...i mene je bunilo sve to ali kad sam nasao odgovarajuci noz i uz savete ljudi ovde na forumu ,jedva cekam da zazimi ( jos nisam klao za nadeve) i da je probam
 
Juce zaklao dva komada,danas mleli meso i nadevali kobasice i guznjake. Masina koju sam kupio se pokazala odlicno. Melje ko prava...
 
I ja imam ovakve dick nozeve.
Ne koristim ih bas cesto pa su me lepo sluzili ali vec treba da se ostre, cime bi najbolje bilo oboriti taj veliki ugao?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Odneseš kod nekog dobrog oštrača da ih lepo i kvalitetno naoštri ako nemožeš sam da ih oštriš kako valja. Šteta uništiti takve noževe. Ako ih budeš koristio samo za svinjokolje i malo čuvao, ima da te traju do si živ.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Dva velika Solingen noža (oštrica cca 30 cm) sam davno, sredinom 80-ih kupio u Alžiru. Nikad nisu bili oštreni drukčije nego na ovakvom oštraču. Uskoro bude 40 godina i još su kao novi. Njima se reže isključivo meso bez kosti i slanina. Super su za odvajanje kožica od slanine. Za odvajanje mesa od kostiju se koriste drugi noževi, manji i manje kvalitete kojih nije šteta.
 
Јел може препорука где узети кесе за вакумирање и јел боље кесе или ролна?
Писано 100 пута ал не могу да пронађем...
Мислим и да је неко качио са кп неког што продаје...
 
Ovakve Dick-ove nozeve sam uzeo pre dve godine, koriste se svakodnevno u kuhinji. Nosio sam na ostrenje u NS, sad su jos ostriji nego sto su bili fabricki, normalno ponekad ih provucem preko masata.
Vakum kese kupujem samo 12*55 za kulenove a za sve ostalo uzimam samo rolne u Lidlu.
 
Nazad
Vrh