Oprema za seno i senažu

Odg: Oprema za seno i senažu

Ja siliram SIP-ovom samoutovarnom prikolicom.Postavio sam sliku u temi "šta ste radili danas" na 79-oj strani.Trebalo je da je postavim u drugoj temi ali sam pogrešio.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

jel moze malo detalja?
koliko vremena nakon kosenja je kupis sa prikolicom?
pre toga verovatno grabuljas?
jel dodajes nesto jarmu, neki aditiv ili cista lucerka?
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Vreme koje provede pokošena do kupjenja zavisi od temperature.Ove godine je trebalo čak i nekoliko dana da izgubi otprilike trećinu vlage.Kupio sam je direktno sa otkosa, bez grabuljanja (skupljanja), jer je bila jako bujna a SIP-ova prikolica ima takav sistem osiguranja noževa da vrlo brzo iskoče ako se preforsira količina ulazne mase.Nisam stavljao aditive.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

znaci pokosis, ostavis da se " sparusi da bude ko kuvana"?
onda za otkosom - od rotacione pretpostavljam - nateras prikolicu, a ona na sebi ima nozeve koji to dodatno iseku, pa samo iskipujes u rov,ne dodajes nista, nego samo pokrijes, ostavis da prevre - ko silaza kukuruza 6 nedelja?
koliko toga dajes kravama?
 
Odg: Oprema za seno i senažu

@cika_jova
Upravo tako .Jedino što ne čekam 6 nedelja, može da se sa potrošnjom krene i ranije. Moj prijatelj iz susednog sela otvara posle 3 nedelje i nikada nije bilo problema.Ja obično kravama dajem oko 20-25kg. dnevno u zavisnosti od laktacije. Jako dobro jedu.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Pravo da ti kazem ja sa tim senom sa vecito unekoj stisci,nikako da se dovucem sa njim do nove godine, na ovaj nacin bi moglo da se prva smakne ranije bez obzira na vreme, probacu da se organizujem za petu da probam sa manjom kolicinom kako cu da prodjem..
Kod mene je covek u susednom selu terao silokombajn za trave - vuceni, platio ga nesto ludacki i terao dve godine sa 558, hoce traktor da eksplodira u prvoj sporoj - bar mi je tako pricao..
Ova varijanta sa samoutovarnom prikolicom mi deluje mnogo blize pameti, zbog lakse organizacije - ne treba ti mnogo traktora, a ne verujem ni da sa tom prikolicom zapinje ko sa silokombajnom, tako da mi je ova tema postala ponovo aktuelna.
Kojom brzinom teras i na koliko obrtaja?
Jel dodajes vodu u toku sabijanja, kako se sabija?
 
Odg: Oprema za seno i senažu

cao,ko ce da mi kaze nesto vise o ovom rasturacu-sakupljacu sena,koji je dobar,da li ga proizvodi imt,koja je cena i da li ima modela za traktor imt 539?
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Rasturac CLAAS nesto preko 4m nez tacno Balirka CLAAS 40 samoutovarna prikolica AGRAR, IMT 539 nije moj to je od rodjaka
 
Odg: Oprema za seno i senažu

sokica je napisao(la):
cao,ko ce da mi kaze nesto vise o ovom rasturacu-sakupljacu sena,koji je dobar,da li ga proizvodi imt,koja je cena i da li ima modela za traktor imt 539?
ja imam dajc farov 5m širine vučeni i 539 ide sanjim bez problema
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Pozdrav svima :cao: gde mogu hitno da nadjem da kupim delove za potinger grabulju kokretno se radi o lagerima sto pokrecu vile sa tockicima ako moze neki broj tel prestavnistva za srbiju potinger unapred hvala evo nekoliko slika kokretnog dela kako izgleda :
Deo koji je sa lagrom i slomljenom plastikom
4v30y8.jpg

mtq8t0.jpg

kbpvly.jpg

35bv3er.jpg

Ovde se montida slomljeni deo
1zn0a38.jpg

Marka i tip potinger grabulje
10dw3ma.jpg

168zker.jpg


Na svim poslatim informacijama unapred zahvalnim sa nestrpljenjem ckam pomoc :ppozdrav:
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Ovlašćeni zastupnik za POTTINGER za Srbiju je firma Vait 21112 Novi Sad, Rumenacki put bb, P. Fah 46, tel.: +381 021 / 459 916, 459 450, 6215 302, 6216 790 :cao:
 
Odg: Oprema za seno i senažu

kombajner je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=meD-uT4fwdk&NR=1[/youtube]

dobo je nema sta! ali i mislim da nije za kod nas ( mozda samo na nekoj ekonomiji )
prvo:
treba mu njiva od 5 h
drugo:
mislim da je dobro samo za travu, jer bi lucerku, sa ovolikim valjanjem sve strosilo
trece:
sve bi se taj sakupljac polomio od losih puteva kod nas, i od uraslina kraj puta
moj zakljucak
samo BALERINA ili PAUK, kako ga jos ko zove :haha: :D :ppozdrav:
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Po meni moze ovo dobro biti ali samo u vojvodini dok kod nas se ne isplati na jugu zbog malih povrsina mada kada bi radni zahvat bio malji oko 4-5m moglo bi i kod nas dobar poso zavrsiti .
 
Nazad
Vrh