Old-timeri

Imam samo ovu sliku motora i sliku pumpe

wi2d5g.jpg

IMT 539 i 533 su kopije njega msm na haubu i blatobrane
Pao mi je sistem na racunaru i sve slike sam izgubio,uslikacu ovih dana ponovo i postavicu

- - - - - - - - - -

evo jedne od ranije
24oassj.png
 
@Dulka,evo ovako:Normag Zorge FII od 14,6 i 16,1 KW sa 20 i 22 KS,proizvodio se od 1952-56.A Normag Zorge NG 20B Faktor II,proizvodio se od 1952-57,16,1 KW i 22KS,5 brzina i rikverc.Eto sad smo razjasnili,možeš samo da postaviš slike tog traktora :cvetic: Slikaj tablicu sa tehničkim podacima,pa da vidimo o kejem tipu se radi? :riba:

No, evo, danas poslikao :osmeh:.

KFUNjwt.jpg
[/URL][/IMG]
 
Fordson Major

2ajvmsx.png


2wq7lnd.png


1o6p6x.png


2s8frpi.png


rsalns.png


13z4kzb.png


e1cf34.png


Jel zna neko da napise nesto o ovoj masini,ovaj primerak je u dosta losem stanju sto se vidi i na slikama.
Uzivo izgleda mocno
 
Nije nista na prodaju.
Covek ispred cije sam kuce ovo slikao se bavi restauracijom starih traktora i automobila.
 
Obavezno,bice jos slika.
Imam u planu da obidjem coveka kod mene u selu koji ima MAN msm da je 35 hp,bice slika od jednog Leilanda i od mog Massey-a 35 kog kompletno sredjujem.
Tema je zanimljiva,ne znam zasto je toliko camila neobnovljena.
Pozdrav
 
Nije nista na prodaju.
Covek ispred cije sam kuce ovo slikao se bavi restauracijom starih traktora i automobila.

Dragane,ja neynam da se u Srbiji neko bavi pravom restauracijom traktora?Kao prvo taj Fordson nezavređuje neku pažnju,nije nešto star,a proizveden je u milion primeraka.To što se po Srbiji navodno zove restauracija,svodi se najviše na farbanje,i da može da se kreće.Prava restauracija podrazumeva totalno rastavljanje trakrora i sklopova,sve se radi generalno,motor,menjač,diferencijal,kočnice,trapovi,izduvni sistem,kvačilo,baš sve možda sam nešto preskočio.Limarija sređena,ispeskarena,nova instalacija i da su svi delovi originalni.E ako ti komšija tako bude sredio,iako je Fordson,onda ga okači,a ako je neko sređivanje ofrlje,u šta sam siguran da će biti,onda to nije ništa :osmeh:
screengrab
 
Poslednja izmena:
Pozdrav!!!
Ja sredjujem massey-a potpuno i mogu da ti kazem me kosta bas puno.
Verovatno iz tog razloga mislis da niko i ne radi kompletnu restauraciju.
Za Fordsona kazem da nisam imao prilike da vidim takav traktor zato sam i postavio slike da bi vi poznavaoci starih masina mogli da kazete nesto o njima.
Po meni sam izgled traktora pokazuje da mu je mesto u ovoj temi i mislim da nisam pogresio sto sam postavio slike.
KOliko treba da bude star traktor da bi bio oldtimer?
 
Pa kod nas u Srbiji,većina traktora su oldtajmeri.Svaki stari traktor je zanimljiv na svoj način,i nisi pogrešio što si stavio slike.A sam kažeš da je skupo sređivati stari traktor,naravno da je skupo,iz tog razloga naši ljudi samo prefarbaju,i to je restauriran traktor.Pravu restauraciju nisam ni ja radio na mojim traktorima.Na prva tri sam potrošio i dosta novca,vremena i živaca.Ali kod nas ovde taj trud se neisplati,jer ljudi traže da kupe traktor za 250-300e.Znači siromaštvo tera da se radi ofrlje,jer taj rad nema i neće niko da plati.Pravi oldtajmeri i vredni traktori su između prvog i drugog svetskog rata,kao ovaj moj na avataru.Ovo sve ostalo je jevtin hobi,bar po mom mišljenju i iskustvu,ali ne osporavam ni drugačija mišljenja.Sve pohvale za tebe što sređuješ svoj stari traktor,pozdrav :osmeh: Tako i Fordsoni između dva rata su vredni traktori :riba:
 
Poslednja izmena:
Kada bi se računalo u oldtajmere između drugog svetskog i ovog u ex jugi, 80% traktora bi bili oldtajmeri.Ja bi imao dva komada. :osmeh:
 
Dali neko zna dal ima neki stari hurlimann serija T pogotovo duplaka od 85 ili vise konja na prodaju bilo gde na balkana?
 
Nazad
Vrh