Old-timeri

ovakog fenda je drugar sredio za nekog lika iz bec mislim da je 1957,bio je u malo boljem stanju nego ovaj gore sada sve radi bocna kosacica poluge kardan struja sve, radio ga je osam meseci iduce nedenje putuje vozom u bec evo nekih slika
29042013602.jpg
[/IMG]
29042013601.jpg
[
29042013603.jpg
[/IMG]/IMG]
 
Da vam predstavim i našeg starog limenog ljubimca: British Leyland iz 1974. god. Potpuno ispravan, sve je na njemu original, čak ni gume nikad nisu mijenjane. Jedan od vrlo rijetkih primjeraka u Hrvatskoj. Srbija ih je nekad imala mnogo više
 
Ako nekog interesuje,komsija moj prodaje Fahr d17,ima hidrauliku,poseduje papire,radio je do pre 4-5 godina,od tada se vise ne vozi stoji u garazi,gume su malo losije i trazi 500e,skinut je hladnjak ali iz kog razloga neznam!Ko voli oldtajmere mislim da moze lepo da se sredi,traktor je farban pre 10-ak godina ne izgleda lose!Inace traktor se nalazi u Svilajncu!
 
Vala dobro moze da potegne taj stajer.Jel cuo neko za traktor Normag od oko 20ks,mozda nesto vise,iz pedesetih godina?

Moj komsija vozi i koristi normaga od 22 ks, mislim da ja 1957 god. 5 brzina napred, 1 nazad, ZF menjac, bez reduktora, 2 cilindra... Ja sam par puta vozio. Menjac mu radi kao da je neki besan auto, samo klak-klak. Ja sam terao kad je vukao 2 prikolice sa oko 2,5 t po komadu, sasvim lepo se ponasao traktorcic. Malo je sporiji nego sto bi mi jurili sa "savremenim" fergusonima itd., ali je izuzetno mali potrosac... Vucna sila mu je duplo veci od imt-a 533/539. Isti taj Normag je vukao (sused doneo svoj kukuruz sa njive) zmaj prikolicu od 8 tona + loznicu od 5 tona (kukuruz u klipu). Bez problema je stigao kuci...
 
Ako nekog interesuje,komsija moj prodaje Fahr d17,ima hidrauliku,poseduje papire,radio je do pre 4-5 godina,od tada se vise ne vozi stoji u garazi,gume su malo losije i trazi 500e,skinut je hladnjak ali iz kog razloga neznam!Ko voli oldtajmere mislim da moze lepo da se sredi,traktor je farban pre 10-ak godina ne izgleda lose!Inace traktor se nalazi u Svilajncu!
Da nije možda Fahr D-117 motor mercedesov,4 cilindra 34ks,3000o/min. ako je takav to je prvi dizel motor ugrađen u mercedesov putnički auto,menjač ZDF 4 brze,4 spore,4 rikverca dobar traktor možda malo manja konjaža za njegovu težinu od 1650kg.dvostepeno kvačilo,dobre kočnice izlazno vratilo sa dve brzine 550 i 1100o/min.Ako ti nije problem pusti na pp ime i broj telefona komšije.
 
Da nije možda Fahr D-117 motor mercedesov,4 cilindra 34ks,3000o/min. ako je takav to je prvi dizel motor ugrađen u mercedesov putnički auto,menjač ZDF 4 brze,4 spore,4 rikverca dobar traktor možda malo manja konjaža za njegovu težinu od 1650kg.dvostepeno kvačilo,dobre kočnice izlazno vratilo sa dve brzine 550 i 1100o/min.Ako ti nije problem pusti na pp ime i broj telefona komšije.
Kao sto i napisah u pitanju je FAHR D17 i poseduje dva klipa!
 
Moj komsija vozi i koristi normaga od 22 ks, mislim da ja 1957 god. 5 brzina napred, 1 nazad, ZF menjac, bez reduktora, 2 cilindra... Ja sam par puta vozio. Menjac mu radi kao da je neki besan auto, samo klak-klak. Ja sam terao kad je vukao 2 prikolice sa oko 2,5 t po komadu, sasvim lepo se ponasao traktorcic. Malo je sporiji nego sto bi mi jurili sa "savremenim" fergusonima itd., ali je izuzetno mali potrosac... Vucna sila mu je duplo veci od imt-a 533/539. Isti taj Normag je vukao (sused doneo svoj kukuruz sa njive) zmaj prikolicu od 8 tona + loznicu od 5 tona (kukuruz u klipu). Bez problema je stigao kuci...
Sve je u redu,ali nemože biti 1957 godište,jer se taj tip proizvodio samo do 1956 :cvetic:
 

Pitao sam gazdu, kaze da je 1957... Sledeci put slikam plocicu (tablicu s podacima) i/ili saobracajnu, pa da se razjasni koje je godiste - ili koji je tip. Kaze da je 22 ks. To da je ZF menjac s 5+1 brzina (bez reduktora), to znam sam. E, tacnije saznacemo kad budem imao prilika da proverim plocicu... :ppozdrav:
 
@Dulka,evo ovako:Normag Zorge FII od 14,6 i 16,1 KW sa 20 i 22 KS,proizvodio se od 1952-56.A Normag Zorge NG 20B Faktor II,proizvodio se od 1952-57,16,1 KW i 22KS,5 brzina i rikverc.Eto sad smo razjasnili,možeš samo da postaviš slike tog traktora :cvetic: Slikaj tablicu sa tehničkim podacima,pa da vidimo o kejem tipu se radi? :riba:
 
Poslednja izmena:
Sigurno je ovaj drugi, "mladji" :haha: onda. Cini mi se da sam i video negde NG oznaku.
Trenutno nemam slike, ali bice slika, samo sto je sad zima, pa sad taj traktor sanja zimski san (gazda je uredan, pa cuva svoj traktor i od hladnog vetra). Zao mi je da nisam snimao/slikao kad smo/je gazda radili/radio sa njim.
 
Nazad
Vrh