Old-timeri

@Predrag003,nijedan,ni taj Hrvatskih tabli,a ni taj što treba samo da se ofarba,nemaju originalne zadnje felne i gume.Taj crveni još i kotur upravljača,i ko zna šta sve još.Traktor treba prvo srediti,mehanički,limarijski,i da su originalni delovi,pa tek onda farbati.Inače tako ofarbati,to je smešno.....I još,ako je to tvoj traktor,pripazi se,lako se propinje i prevrće,jer mu je motor mnogo nisko skoro kod zadnjih točkova.To tegova što ima,neznači ništa,to je samo formalno,a kod tebe je brdovit teren.Evo toliko,pozdrav :ppozdrav: PS-motor je 12KS,a ima ih i sa vodenim i vazdušnim hlađenjem :osmeh:
 
Nije los traktorcic,ja sam tockove stavio od kombajna,a pre njih su bili isto neki 'levi ali bile nove tamove gume R 18,njih sam prodao koliko sam njega platio heheh :osmeh::ppozdrav:
 
Bio juce u muzeju kod Zeravice... treba otici i videti...
Svaka cast majstorima, ako budem imao vremena postavicu i slike...
Kaze gazda da ima 138 traktora + stari zanati + stacionarni motori + vrsalice +... +...
 
Otvoreno je kad i servis,svaki radni dan od 8 do ne znam tacno (recimo oko 16,icu uskoro pa mogu javiti) a subota od 8 do 12.
Uglavnom stvarno se ima sta videti

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ima slika iz Muzeja Žeravica i u mojoj temi,koja se nalazi u forumu predstavljanje,pod nazivom Bora.Tu su svi moji traktori i motori,a ima slika i iz Muzeja,pa ko želi neka pogleda.
 
Ima slika iz Muzeja Žeravica i u mojoj temi,koja se nalazi u forumu predstavljanje,pod nazivom Bora.Tu su svi moji traktori i motori,a ima slika i iz Muzeja,pa ko želi neka pogleda.

Bas sam to video, pa sam hteo da ubacim slike - jer nisam se secao gde sam video te slike, i ne secam se koje su slike tamo (koliko "pokrivaju" slike "repertoar" muzeja)...
Znam da ste Vi i mladi majstor (cesto i ovde prisutan, t.j. u ovoj temi) postavili slike, itd., ja dosad nisam nikad bio u muzeju iako zivim 4-5 km od muzeja... ::sramota::
Inace moj deda (a narocito deda stric) i Zeravicev otac (i deda) su "bili dobri", ako se dobro secam i on je bio lovac (kao i moj deda stric)... Zato je tek sramota... nikad da stignem... Ali evo sad sam stigao, a nadam se da cu jos videti ovaj divan muzej - jer sam bio tamo oko sat vremena, znaci 60/138~oko 20 sekundi sam imao po traktoru...::samo bes::
 
Dulka,ja sam prošle godine 13 sept.bio tamo na manifestaciji,čak sam učestvovao i u paradnoj vožnji starih traktora.A zašto ti nisi bio tamo kada si tako blizu.Bilo je gostiju iz cele Srbije,Mađarske,Austrije i Nemačke.Mislim da će se i ove godine,istog datuma odžati ista manifestacija,potrudi se pa dođi.Kad meni nije daleko 150 Km,nije ni tebi 4-5 :ppozdrav:
 
Pa zato kazem da je ::sramota::
Da, drugi vikend u septembru.
Sve zavisi od vremenskih prilika i kako teku radovi (soja, kukuruz...), ali se nadam da cemo ove godine imati prilike za :ppozdrav: ili ::vino:: ili bar da izdivanimo ::prica::.
 
Ja imam MF FE 35, po serijskom broju šasije 1958. godište ... Glava, radilica, klipovi, klipnjače, linijska boš pumpa, sedište filtera ulja, dinama, obrtometar, sat pritiska ulja i vodena pumpa su domaće proizvodnje, ubačeni '84-te, sve ostalo je englesko. Dograđena mu je i kabina tako da je to sad jedan čudan hibrid :) Ispod boje na haubi se nazire stara nalepnica Massey Ferguson, na maski napred stoji znak sa natpisom Ferguson a na vešanju, menjaču i sl pišu oznake MHF (Massey Harris Ferguson). Inače, traktor je kupljen kao rashodovan na aukciji otpada zadruge iz Sivca 1968. godine za tadašnjih 5000 dinara (imam još uvek račun negde :-D ), nije bio u voznom stanju, imao je auspuh dole. Mogao je da se pali na kurblu, imam i nju ali je zarvoren otvor na prednjem mostu kroz koji je išla kurbla.
 
Što se tiče manifestacije "Zalazak u svitanju", u organizaciji Muzeja Žeravica, 13.09. /nedelja/, program počinje u 14h na parceli preko puta Muzeja.
Datum je objavljen u katalogu UIA /Udruženje Istoričara Automobilizma/, Saobraćajni Fakultet u Beogradu.
Trebalo bi da bude prijatnih 25C
 
Dulka,ja sam prošle godine 13 sept.bio tamo na manifestaciji,čak sam učestvovao i u paradnoj vožnji starih traktora.A zašto ti nisi bio tamo kada si tako blizu.Bilo je gostiju iz cele Srbije,Mađarske,Austrije i Nemačke.Mislim da će se i ove godine,istog datuma odžati ista manifestacija,potrudi se pa dođi.Kad meni nije daleko 150 Km,nije ni tebi 4-5 :ppozdrav:

Bora, pa ove godine sam bio, i ucestvovao u paradnoj voznji starih traktora, a Vas nije bilo.
Iskoristio sam priliku da se upoznam s majstorom, clanom foruma, nismo imali mnogo vremena da ::prica::, ali smo diskutovali malo. Drago mi je bilo.
Iduce godine - nadam se - da ce biti vise forumasa na manifestaciji. Datum vec znate :ppozdrav:
Evo i par sl., da se vidi kako to izgleda.

Parna masina:
RmTi59P.jpg
[/URL][/IMG]

insezpq.jpg
[/URL][/IMG]

"Banda" i vrsalica:
M5RvsFV.jpg
[/URL][/IMG]

Gazda (nadam se da mi nece zameriti):

sGTGx4u.jpg
[/URL][/IMG]

I na kraju paradna voznja starih traktora:

08mLrzm.jpg
[/URL][/IMG]

dAlxgCR.jpg
[/URL][/IMG]

Muzej (deo muzeja):

H9eJPxe.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
E Dulka,baš mi je drago da si bio :osmeh: Ja sam bio sprečen,čeda me je pozvao,ali nažalost nisam mogao.Tamo u kolekciji ima i mojih 5-6 traktora,tj.bili su moji.Inače protokol znam,i prošle godine je ta parnjača pokretala vršalicu.A Muzej....preporučujem svakom ko je u mogućnosti,da dođe i pogleda,zaista se ima šta videti :ppozdrav:
 
Ima kod nas u selu jedan stari Deutz jednoklipac od mislim 18ks. Nema hidrauliku i bas je star, ali je u voznom stanju, samo mu je alnaser crkao tako da ga pale na vucu kad im zatreba. Moram ga jednom slikati i okaciti slike na forum. Bas zanimljiv traktorcic, dusu dao za sredjivanje:ppozdrav:
 
Nista, iduce godine idemo, pa cete sve vase - bivse - masine pokazati, i ispricati istoriju istih :ideja:
Da isti je bio protokol i ove godine (nije mi hteo uploadovati video, ali cu postaviti kad se prilika pokaze kako je ove godine "krenula" masina), a i iduce godine ce biti slican program - mada detalje ce kolega kad bude bilo aktuelno postaviti, ja nisam bas toliko upucen/dobro informisan, kao on.
Jedan gazda iz sela mi je pricao, da je on bio svake godine, otkad se odrzava manifestacija, i uvek ima nekih novosti, i svake godine je interesantno.
Muzej nije vezan za manifestaciju (otvoren je kad i servis, ne samo drugog vikenda u septembru :) ), ali moze da se poveze, t.j. da covek pogleda sve odjednom, i program, i muzej, pa da nema "praznog hoda".
 
Pozdrav svima,

drago mi je da je neko bio na godišnjoj prezentaciji muzeja i da ste uživali.
Boro imate minus za ovu godinu, a Dulkaarpad dobrodošli.
Što se tiče protokola, svake godine se dodaje nešto, ove godine su dve parne mašine bile u funkciji i par traktora više je bilo u defileu.

Radno vreme muzeja je isto kao radno vreme BOSCH Diesel Centra ŽERAVICA:
Ponedeljak - Petak od 08 do 16 časova, subota od 08 do 13 časova, a grupne posete se mogu zakazati i nedeljom na broj telefona: 023 781 909.

Ulaz je besplatan.

Trenutni broj izloženih eksponata je: 141 traktor, 7 parnih mašina, 7 vršalica, 58 stacionarnih motora...

Sajt muzeja je: www.muzejzeravica.org ili FB strana: https://www.facebook.com/muzejzeravica/ gde možete postavljati Vaše slike.

U nastavku par slika za one koji nisu nikad bili...

http://postimg.org/gallery/k6jr4v8w/

Srdačan pozdrav svima
Muzej Žeravica

- - - - - - - - - -

Ovako su izgledali ovogodišnji plakati!

plakat1.jpg
[/URL][/IMG]
plakat2.jpg
[/URL][/IMG]
 
Pozdrav svima,

drago mi je da je neko bio na godišnjoj prezentaciji muzeja i da ste uživali.
Boro imate minus za ovu godinu, a Dulkaarpad dobrodošli.
Što se tiče protokola, svake godine se dodaje nešto, ove godine su dve parne mašine bile u funkciji i par traktora više je bilo u defileu.

Radno vreme muzeja je isto kao radno vreme BOSCH Diesel Centra ŽERAVICA:
Ponedeljak - Petak od 08 do 16 časova, subota od 08 do 13 časova, a grupne posete se mogu zakazati i nedeljom na broj telefona: 023 781 909.

Ulaz je besplatan.

Trenutni broj izloženih eksponata je: 141 traktor, 7 parnih mašina, 7 vršalica, 58 stacionarnih motora...

Sajt muzeja je: www.muzejzeravica.org ili FB strana: https://www.facebook.com/muzejzeravica/ gde možete postavljati Vaše slike.

U nastavku par slika za one koji nisu nikad bili...

http://postimg.org/gallery/k6jr4v8w/

Srdačan pozdrav svima
Muzej Žeravica

- - - - - - - - - -

Ovako su izgledali ovogodišnji plakati!

plakat1.jpg
[/URL][/IMG]
plakat2.jpg
[/URL][/IMG]

Ooo, koga ja to vidim ovde,posle mnogo vremena.Hvala mlada devojko,bio sam sprečen da dođem,ali sa Čedom i Belom sam stalno u kontaktu:ppozdrav: Svaka čast za sređenost sajta,znam da si ti glavni krivac za to :osmeh: Pozdrav za tebe,Čedu,Belu i etnologa ::traktor1::
 
Pozdrav i Vama Boro.
Podaci na sajtu su skoro kompletni. Počeli smo da sređujemo biblioteku, pa sam u potrazi za dokumentacijom opet došla ovde :)
Zahvaljujem se članu zombie_666!
 
Poslao sam vam veliku količinu literature o raznim oldtimerima, ako opet nešto nadjem slaću vam i dalje. Možda bi bilo zanimljivo da se neke zanimljivije knjige odštampaju i budu izložene kao neka mala biblioteka za ljude koji bi voljeli da tako nešto prelistaju.
 
Nazad
Vrh