Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Moj akumulator je od 45 mozda 55, bio na Jugiću i star pa 5 godina minimum.
Ja ovde ne mogu da vidim koliko ova moja pumpa troši struju vidim maksimalna 80w
48f44298b1a2bd3b27ea6af97e30c72f.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Kako znas to su neke 3 crte tj. valjda 3. brzina a ne bih rekao da radi na najbrzoj, mislim od kada je postavljeno nisam uopste podesavao ovaj sta god bio unutra, potencimetar/sraf sta vec. Rece mi majstor da mzoe da se desi ako je nepalim celo leto ako slucajno nece da se pokrene da uzmem obrnem ovaj sraf i da ga cuknem drskom od srafcigera
 
Prva kolona ti je struja u amperima za snage (druga kolona) respektivno. Za najbržu III brzinu snaga je 80W. 80W/230V=0,34A
Mora imati prebacač za brzine. Ovaj šaf se odvije. Ispod njega imaš manji šaf, koji se šrafcigerom pritisne i okrene pred sezonu da se pokrene pumpa, ako je zaribala od stajanja.
 
Sad je zagledjujem , ne vidim nikakav prekidac ili bilo sta za podesavanje brzine.

A ima sada sam video sa prednje stran se vidi podesena na 2 brzinu.
 
Može ceo dan da ti radi na akumulatoru. I više od toga. Pogotovo na prvoj brzini. Ako je akumulator vitalan. Nov i 5 godina star nije isto.
 
Pretpostavljao sam da je akumulator gotov, ja da sam bio tu to je drugo jer znam da prepoznam kada pumpa stane da radi, mislm lozim 30 godina, znam sta sve moze da se desi kad nestane struja.
razmisljao sam cak i da kupim za grejanje nov najjeftiniju 55cu
 
Obratite pažnju na još jedan detalj, ti pretvarači imaju zaštitu od preteranog pražnjenja i neispravan akumulator za 10 minuta isključi bez obzira na veličinu akumulatora.
Mora da bude ispravan, dobar akumulator.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Управо због тога. Када је акумулатор истрошен мала му је капацитивност. Мала капацитивност значи мало наелектрисања чији проток представља струју. Мало времена може потрошач да напаја. Напон тада не значи ништа. Ставите га на пуњач и он искључи. Постигне напон пуњења. Узмете стартујете ауто. Чик да га стартујете други пут. Тако је мени било на ауту летос.
 
Више стационарне батерије. Као што су у електричним инвалидским колицима. Има их од 1 до 200 Ah. Стартер је за удар при стартовању. После алтернатор преузима улогу. Зато се и зове тако. Алтернативни извор напајања. Мада ја волим да кажем пуњач.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde da pitam pa ajde ovde. Da li znate neku firmu koja otkupljuje topole? Imam jedno 20-tak komada kanadske topole koju bih probao, najvece su u obimu 50cm, ima i manjih? I ako neko zna kako se krece cena sad za kubik?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ne znam gde da pitam pa ajde ovde. Da li znate neku firmu koja otkupljuje topole? Imam jedno 20-tak komada kanadske topole koju bih probao, najvece su u obimu 50cm, ima i manjih? I ako neko zna kako se krece cena sad za kubik?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Minesal Pančevo,oni rade gajbice i znam da svaki dan po jedan kamion prodje pun topole.
 
Ne znam gde da pitam pa ajde ovde. Da li znate neku firmu koja otkupljuje topole? Imam jedno 20-tak komada kanadske topole koju bih probao, najvece su u obimu 50cm, ima i manjih? I ako neko zna kako se krece cena sad za kubik?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Zavisi od klase da bi se rekla tačna cena.Euroameričke za F1 6500-7000m3 na panju.

Ali ništa dok se ne vidi.
 
Ponudiš to šumskom gazdinsvu, 99% će uzeti ako se dogovorite za cenu.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nudjeno je, ali da vidim da li mogu da dobijem bolju cenu na drugo mesto. Sumar kad je bio rece da ima po njegovoj proceni izmedju 35-40m3.
 
I ja sam u dosta navrata koristio motorku. Kad se zareže barem trečina već ide lakše. Pogotovo sjekirom predviđenom za kalanje. Jedino u slučaju kad je takvu sjekiru, zbog tupljeg kuta, odbijalo natrag, znao sam uzeti običnu za cijepanje oštrijeg kuta i njome presječi kvrge.
Hvala Bogu, od kad je hidraulični kalač, nema što nejde.
 
Nazad
Vrh