Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Vreoci pripadaju Kolubari. Kod nas svi dovoze iz Vreoca i prodaju kao Kolubaru. Sve je to isti lignit. U Vreocima pre 2 godine sirova Kolubara bila 3000din a kod nas na stovaristima preko 6000 dinara
 
Da vam pomognem posto sam odatle. U Vreocima se nalazi sušara uglja gde se sirovi ugalj suši. To je ugalj iz Kolubare koji se tu doprema transportnim trakama direktno sa kopa. Najveci deo sušenog ide u termoelektranu a ostatak za prodaju za ogrev. Tako da vam je ugalj Vreoci i ugalj Kolubara isto.
 
Јесил ти сигуран да су то сушени вреоци, пошто их је готово немогуће набавити јер је држава забранила продају истих због ТЕ Никола Тесла. Ја сам купио те сушене вреоце и могу ти рећи да то није ни С од сушених вреоца видело...Причам ти јер смо их користили на селу преко 20 година, а ово што се данас продаје под сушени вреоци то није тај угаљ...
 
Јесил ти сигуран да су то сушени вреоци, пошто их је готово немогуће набавити јер је држава забранила продају истих због ТЕ Никола Тесла. Ја сам купио те сушене вреоце и могу ти рећи да то није ни С од сушених вреоца видело...Причам ти јер смо их користили на селу преко 20 година, а ово што се данас продаје под сушени вреоци то није тај угаљ...
E, sad, pa nisam ja rudar da ih prepoznajem! Isti su kao i prosle god. a da su suvi, suvi su!:osmeh:
Na kamionu sa kojim je bio i prosle god. a i ranije istu kolicinu od 7 t je utovario!
 
Sušeni vreoci najbolje što može na tržištu da se nađe,dok nisam prešao na pelet uvek sam uzimao sušene vreoce i pun pogodak bio.

Da dodam,jednom sam uzeo kolubaru ujutru pre loženja izbacim punu kantu od 25kg kamenja.
 
Od kad ih koristim nikad nisam nasao ni jedan kamen osim sitnog pepela!
Koristio sam i kameni ugalj Banovic i stvarno imaju visoku kaloricnu moc i manje t sam potrosio ali ne pretvaraju se u pepeo kad izgore vec ostaju skoro iste velicine i znaju da zapuse vratanca na promaji!
 
Ljudi jel koristi neko ugalj dunavac??kod mene se u selo u zadnje vreme bas cesto pominje ali je resavica jos uvek ne prikosnovena....
 
Која је цена дрва код вас, јесте ли купили, колико кубика купујете за зиму?
 
Ove godine ne secemo nase sume, kupili 2 pune zmajevke dasaka od iverice za 10000din. Otprilike ima 20metera jer toliko stane u supu normalnih drva.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja se grejem na baliranu soju i jasno je da na ovakvoj rđavoj soji neću imati ni blizu dosta bala (treba mi za dva domaćinstava oko 1700 bala a imam samo 17 kj soje). Kod ljudi od kojih bih mogao dobiti slamu uglavnom rade aksijalni kombajni (Case) i tamo je slama usitnjena jer ne moze isključiti sečku. Nemam pojma da li takva može da se balira... Zato sam pitao čoveka koji presuje da li može da mi nabavi slamu, i može ali je cena 70 din po bali (to je sa utovarom, istovarom i prevozom). Aj sad što je baš skupo, već što je silan problem nabaviti slamu u ovakvim lošim godinama. Ljudi uglavnom nisu radi da daju slamu ako je sami ne koriste, a ima dosta domaćinstava koja su uradila grejanje na ovaj način a nemaju svoje zemlje. Kad mi pećka izda, šaltam se na neki drugi način grejanja...
 
Nazad
Vrh