Objekti za smeštaj mehanizacije

Prosle godine sam za 8x7 sa binderom 8m domacinske konstrukcije dao oko 140 000din na cevi. Ne verujem da ce ovi praviti toliko masivno. Skupo je i po meni to.
 
Najpovoljniju ponudu za 12x7 sam dobio od jedne firme iz Futoga. Slična ponuda je i našeg clana foruma iz Novog Bečeja. Nisam tražio specifikaciju materijala, ali na osnovu nje bih odlučio na kraju.
 
11 puta 5 na jednu vodu 1220 kg gvozdja 2440 e samo konstrukcija sa montažom plus oplata panel 30 e kvadrat sa montažom 5 cm debljina
Koliko je tu vrednost materijala a koliko ruke?
Kada sam tražio ponudu za nadstrešnicu za usipni koš,na jednu vodu 22,5x10x6 m rekli su mi da je to vrlo prosto.Materijal + ruke 50-60% od vrednosti materijala.
 
A koliko je povoljnije čamove grede i lesonit ploče, samo da ne kisne mehanizacija? 10x5x3.5 na dve vode? Zna li neko?
Još povoljnije je bagremovi stubovi(dovoljno debeli) i čamove(ali zaštićene grede).
Krov salonit ili običan lim.
To bi trebalo da bude najjeftinija varijanta koja vrši posao. Sa tri strane po želji go lim.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Kod mene je covjek tako radio supe za kombajne . Imo dobre bagremove trupce ali ih ipak "umio" na pilani. Znaci ucetvrtio ali ni blizu nije isao da dobije zivi rub bez kore nego minimalno skidao. Iskopao rupe i zalio ih betonom . Vjencanice isto tako bagrem. Dalje neznam kako je radio ako nije cak metalnu krovnu radio . Uglavnom kombinovao ono sto je imao.
 
Mi smo prošle godine kod jednog prijatelja rasklopili šupu 8x5 od te bagremove građe, jer je hteo da ozida objekat. To ništa nije ni osetilo od '95-te(kada je izbegao iz hrvatske). Tada je napravio objekat koji ga koštao samo rad. Salonit ploče je valjda uzeo na otpadu od stare škole.
Ja sam u mladosti takođe uradio garažu od razne građe, najviše od bagrema i jasike. Ništa nije osetilo već 30 godina.
Jedino nebih zalivao stubove u beton, već bih zalio čelične cevi sa navarenim pločama 15cm iznad zemlje i na te ploče postavio bagremove stubove.
Rezati bagremovu građu na pilani nije lako jer tokom rasta zarobljava u sebi kamenje i prljavštinu i žestoko tupi testere. Bilo bi idealno otesati je kao nekad bradvom ili sekirom blank-ačom, ali nažalost takvih entuzijasta više nema.
Bilo kako bilo, od te građe se može napraviti svašta nešto, čak tome više verujem nego mršavim čeličnim cevima koje korozija 'oće da jede..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Dobio sam i ponudu iz Djurdjeva Mac metal tako nesto 4400 eura sve sa limom i kapiju kliznu da napravi, on kopa stope i naliva a moj sljunak i cement
 
Mi smo prošle godine kod jednog prijatelja rasklopili šupu 8x5 od te bagremove građe, jer je hteo da ozida objekat. To ništa nije ni osetilo od '95-te(kada je izbegao iz hrvatske). Tada je napravio objekat koji ga koštao samo rad. Salonit ploče je valjda uzeo na otpadu od stare škole.
Ja sam u mladosti takođe uradio garažu od razne građe, najviše od bagrema i jasike. Ništa nije osetilo već 30 godina.
Jedino nebih zalivao stubove u beton, već bih zalio čelične cevi sa navarenim pločama 15cm iznad zemlje i na te ploče postavio bagremove stubove.
Rezati bagremovu građu na pilani nije lako jer tokom rasta zarobljava u sebi kamenje i prljavštinu i žestoko tupi testere. Bilo bi idealno otesati je kao nekad bradvom ili sekirom blank-ačom, ali nažalost takvih entuzijasta više nema.
Bilo kako bilo, od te građe se može napraviti svašta nešto, čak tome više verujem nego mršavim čeličnim cevima koje korozija 'oće da jede..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Pre srušio "šupu" pravio je pokojni ćale '65 tesana bagremova gradja, mogao si iz topa da je gadjaš ne bi joj bilo ništa :D Ali nema više te tehnike rada,sve kulačeno i spajano na "karme" bez kg eksera :D A i stubovi u zemlji mazani borovim katranom.A i ne može svako drvo da se seče za stub.
 
Nazad
Vrh