Objekti za smeštaj mehanizacije

Najpovoljniju ponudu za 12x7 sam dobio od jedne firme iz Futoga. Slična ponuda je i našeg clana foruma iz Novog Bečeja. Nisam tražio specifikaciju materijala, ali na osnovu nje bih odlučio na kraju.
Koji clan radi, da kontaktiram i njega ?

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Moja preporuka je drvena konstrukcija kod svih onih raspona koji su mali, jer se oni lako savladavaju drvenom gradnjom (pogotovo kad je na dve vode). Za manji raspon mislim na raspon do 6 metara.

Što se tiče većih raspona tu ići na metalnu konstrukciju, ili ko voli LKV. Mada LKV može i skuplje da košta jer njega uglavnom rade veće firme.

A može se i u kućnoj varijanti lako uraditi LKV nosač za raspon do 10 metara.
 
Negde oko 15000 din samo konstrukcija.... Racunao sam stubove 100x100x3, a ostatak konstrukcije da ide sve 60x40x3 kutije.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Ja bi stubove išao od 5mm...3jka mi nešto slabašna..
Stubovi su mu na 3.33 metra (4 u 10 metara) visine 3 metra, 3mm mesa puna kapa.. Msm nisam ja nesto strucan ali ako ja imam 5 stubova na 20 metara sa zadnje strane i 3 stuba sa prednje isto na 20 metara i svi su 120x120x4 visine 5.2 logikom dolazim do toga da je njemu dosta 100x100x3 mm :D
Pazi i ja sam imao neke ponude za tu supu sa stubovima 3mm debljine ali nisam hteo u to da se upustam 😂 E sad, meni je supa vezana za 2 zidana objekta sa obe bocne strane i za zid sa zadnje strane tako da je to olaksavajuca okolnost..
 
Za ovo sto ja radim nece faliti sigurno, tu treba da stoji auto, eventualno neki prikljucak I to je to, I da sluzi kao neka improvizovana radionica.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
I meni treba za traktore bez kabine tanjiraču, plug frezu, atomizer... Ja bih tako nešto, 8x5, na 2 vode, prednja visina 3m (mislim da je dovoljno), a zadnja ne znam koliko može zbog pada krova?
 
A u radionici ako treba traktor da udje koji ima kabinu i visinu nesto preko 3m (ne daj Boze treba podici kabinu…)… i eto “belaja”.

Radashin - ako je na 2 vode, onda bas i ne razumem pitanje.
 
I meni treba za traktore bez kabine tanjiraču, plug frezu, atomizer... Ja bih tako nešto, 8x5, na 2 vode, prednja visina 3m (mislim da je dovoljno), a zadnja ne znam koliko može zbog pada krova?
Ako ziđeš bočne i zadnju stranu bolje je krov na vodu i po. Zadnja strana se spušta i na 8 m uštedi se dosta materijala . Pogotovo ako je to strana na koju se nemože ili nema potrebe izlaziti.
 
Nazad
Vrh