Objekti za smeštaj mehanizacije

Spustio bih sa ambara(kotarke) supu na jednu vodu od 6m, interesuje me kako bih mogao to da izvedem bez bindera, sa drvenom gradjom smo radili dve supe4,5m je duzina i to dobro stoji, a 6m duzinu grede nzm dali moze sa drvenim gredama ili bolje od cevi ili I profil i koje dimenzije cevi bi odgovarale na 6m? pokrivka bi bila od lima.
 
Znam da je beton najbolje ali mi to povećava visinu pa bi bilo ružno, a beton u startu nije bio planiran, a koje dimenzije bi bile dovoljne za drvo ili metal.
Za venčanicu ništa ispod 14x14 jer treba zadržati i estetiku da to izgleda kao da je majstor radio :) Ako vezuješ bez jastuka direktno za stub, onda obavezno ploča nikako podloška, pogotovo ako je sirova gradja.Mada kod ovakvih objekata je ružno ne raditi jastuke.
 
E to neću, povećava mi visinu. A kako bi bilo metalne grede pa drveni rogovi na njih sa šarafima.
 
Najširi raspon između stubova prednja i zadnja strana 3.7m, a bočne strane su duže ali imaju 3 stuba pa je manji raspon. Krov će biti na 4 vode, vjerovatno lim sa nagibom oko 25°.
 
Samo stavi gredu 16x14, a moze i 14x14 kao vjencanice bez ikakvih jastuka i cudesa. Rogovi standard 12x10. E sada ne znam imas li ista ostavljeno na stubovima kao anker da mozes pricvrstit vjencanice za stubove?
 
E sada ne znam imas li ista ostavljeno na stubovima kao anker da mozes pricvrstit vjencanice za stubove? Mi smo obicno ostavljali navojne sipke za pricvrscivanje
 
Imam gore metalne ploče ravne, pa bih vario na njih šarafe, između šarafa greda pa gore flah i matice.
 
Samo zavari na sredini i probusi gredu i vecu plocu stavi i to je to. Nekako bar meni ruzno izgleda kad se vide oni ankeri sa strane
 
Sad je pauza pa ću kasnije to raditi. Malo se razumijem oko građevine ali ako se ja upustim na ovaj krov biće to veliki izazov, ipak je ovo krov na 4 vode.
 
Nazad
Vrh