Novi traktori, ili stari traktori, šta je bolje?

Svako poučen nekim iskustvom dobrim ili lošim iznosi svoja mišljenja,kod većine ljudi finasijska sredstva igraju glavnu ulogu u opredeljenju a sad šta je bolje,neko je najebo sa novim rusom neko sa polovnim zapadnim traktorom...
paore šta si imao pre tih jd,mislim čime ste radili zemlju pre 10-20god.​
 
Ja uopste nemam JD. Imam polovnog Case-a 1056 xl.
Zemlju smo pre toga radili Rakovicom 60,IMT 542 i pre jedno 15-ak godina Stajera od 35 konja.
Rusa sam vozi par puta i ne mogu reci da ne ide,ali kad sam seo u JD 3650 (nije moj,od prijatelja) i mog Case-a to je bilo ko nebo i zemlja.
 
paorpaor je napisao(la):
Potpuno si u pravu NA.
Nikog ne vredjam i ne napadam samo mislim na taj nacin koji si rekao. Bolje dobar polovljak nego nov Rus.
Oped bi ponovio da moje misljenje ne mora da je najispravnije,ali kad sve cinjenice stavim na papir to je to.
Ne vredjas i ne napadas samo ono sto nije zapadno nazivas poluproizvodima a neko se namucio da to stvori. Nemoras odmah da mi zameris, nemislim nista zlo ali malo vredas vlasnike ne zapadnih traktora ako mislis da sam tu i ja varas se ne dotice me se. Imam i ja rusa ali sam tezio zapadnjaku samo se nije uklapalo u racunicu... jeb... bice. :ppozdrav:
 
Mora da smo u isto vreme pisali zadnje postove. Procitaj moj predhodni i videces sta je u mom voznom parku. :cao:
 
Niko ovde nikog ne napada i ne vredja,koliko sam razumeo paora on gleda za 20 000-ak e bolje uzeti polovan jd nego nov rus.
Previse je glupo porediti nov rus i nov JD,ali govoriti sta sa svojim parama je potpuno OK.
 
I ja sam imao ovu dilemu prosle godine,trebao mi je jos jedan traktor ali nisam mogao da se odlucim nov rus ili polovan zapadni traktor.Posle dugog razmisljanja prevagnula je odluka da uzmem ipak novog rusa 1221 i to zato sto je novo novo ali i zbog odrzavanja koje je neuporedivo jeftinije za rusa.Svakako,da sam imao mogucnosti,kupio bih i ja novog Fendta ili JD ali treba biti i realan a sasvim sam zadovoljan i sa Rusom ali sada se pojavio novi problem:malo mi je ovo zemlje sto radim(105 kj)za ovakvu masinu treba bar jos toliko :ppozdrav:
Da,zaboravih da dodam,istu dilemu sam imao i 1998.godine.Tada sam odlucio da kupim novog Belorusa 820 umesto nekog polovnog zapadnjaka i mogu Vam reci da ne da nisam zadovoljan sa njim vec sam prezadovoljan.Preorao je pola Srema,nema sta nije radio a vozio ga je ko je stigao i to sve bez skoro ijednog kvara. :ppozdrav:
 
Ok ,ali ja poredim polovnog JD i novog Rusa,a ne novo sa novim.
Poluproizvodima ih smatram zato sto su ostali ne dovrseni. Kod IMT-a je kabina ostala ne dovrsena,kod Rakovice hidroulika,rus curi na sve strane. Ima jos puno stvari koje da su uradili kako valja bili bi i to sasvim prihvatljivi traktori za te pare,ovako je za mene prihvatljiviji polovan JD nego nov Rus,IMT-e itd
 
Mislim da je paor paor upravu donekle . PAORe sve sto i izneo je ok ukoliko je sve idealno , medjutim pitanje je da li je taj JD za 20 000 E ispravan jer je polovan, a ljudi, 20 000evra nisu male pare da ih trosimo na nesigurnu investiciju, jer je polovan traktor MACKA U DZAKU

JD predje 15 000 radih sati (Ako AKO jer je polovan, a nikad nisi sguran u polovno. ako JD ima 7000 radnih sati do 15 000 radnih sati mu fali 8 000 radnih sati ,to znaci da ti za tih 20 000 evra kupujes 8000radnih sati )
MTZ predje kad je nov 6000 radnih sati to znaci da ti za tih 20-25 000 kupujes 6000radnih sati + nova je masina
da uradis generalnu rusu nek izadje 1000 evra i ti za tih 1000 evra opt kupujes 5-6 000 radnih sati

molim te reci koliko kosta generalna za JD da mozemo da napravimo racunicu :ppozdrav:
Post je spojen: [time]Sat Jan 9 14:23:58 2010[/time]
_________________________________________________
moj stric ima IMT 559 '83 koji je uvek radio samo najteze poslove i u prolece mu je riknuo a imao je preko 15 000 radnih sati ...
 
Necuse nadovezati na vase postove.
Dilema novo ili polovno, kupiosam polovnog Belorusa 82.1 planiram daga vozim jedno 3000sati(4 do 5 godina) po mojim povrsinama kostame oko 30e po hektaru .
Dasam imao kes (znaci bez kredita i kamate) da kupim 820, racunaosam dabi bilo mnogo manje kvarova i odrzavanja kostaobime oko 25e po hektaru (ako nisi neki baksuz).
Znaci nov traktor je jeftiniji i pouzdaniji i svakih 5 god da kupis nov.
Svakih 5 god nov akimulator, nove gume , nova instalacija ,novi anaser i alternator ma ljubi skoro sve novo novo :haha: :haha: :haha:
Koliko na stranom polovnjaku vam samo odrzavanje po hektaru bez njegove cene
 
da dodam Filter za gorivo 150 din :haha:, filter vazduha 250 din ... znaci na svakih 250 radni sati Ulje koje kosta oko 2500 din + 150 +250 = 2900 din

koliko tebe izadje servis?


rale 83

ma akumulator ko akumulator , nemoze biti skuplji od onog akumlatora za rusa, nego GUme su tu mali problem ::novac:: ,...
 
Kupovina novog Rusa i plovnog JD apsolutno isti rizik,kako ti kazes macka u dzaku. U sustini sve na svetu je macka u dzaku.
Jedna bitna cibjenica nije spomenuta,a to je sledece. Polovan JD ne gubi na ceni koliko Rus posle nekoliko godina exploatacije,pa tako da kad dodje momenat kad se oprastamo od naseg ljubimca sigurno ces vise dobiti za JD.
Filteri za gorivo kod mog Case-a kostaju 2x 250 din,cisto poredjenja radi.
 
slazem se sa tobom sto se tice cene ako hoces da ga prodas odma posto ga kupis ili 2-3 godine posle kupovine . MTz gubi na ceni u startu ali posle recimo 7-8 godina kad treba da ga prodas mozes sasvim solidnu sumu da dobijes u odnosu na ono sto se nudi. Takodje tvrdim da su Belorusi precenjeni na nasem trzistu. A za JD koji je izradjen ma koliko on lepo ime imao nemozes mnogo para dobiti. Nadam se da se slazes samnom , niko nije lud da kupuje skup ,mator i izradjen traktor. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1263046447[/time]
_________________________________________________
Kupovina Novog rusa i polovnog JD..paaa... da bi blagu prednost rusu jer ipak je veci rizik kupiti polovno nego novo
 
To svakako DA.
Uglavnom da rezimiram. Neko bi pre kupio polovnog JD ili recimo Case-a sa oko 4-5000 rs za 25000 nego novog rusa za iste pare i naravno snage,a neko bi obrnuto uradio. Ko bi bio u pravu videli bi,vreme bi pokazalo.
I da dodam da u ovoj zemlji nije samo ruja precenjen nego i sve drugo od mehanizacije. Nadam se da ce doci vreme kad ce stvari leci na svoje mesto.
 
Misliosam uz nov traktor ide i nov akumulator i sve ostalo :haha: :haha:
Drzati rusa 5 god je rentabilno, ako je josuvek u top stanju-teraj dalje.
Kad sam razgledao traktore cujem za 1 jd u blizini i odemo ja i tast da ga gledamo pa poce tast joj stoje lep pa ovo pa ono pa nema kardan za prednju vucu pa kako je resena pa koji ajslang tockova ima .................... I onda sam morao damu odgovorim pa kad se pokvare ti hidro motori na P.Vuci ni svi majstori trstenika nece moci daih oprave :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: ::lose:: ::lose::
Kupiobi novog JD spemiosam 1000 (hiljadu)e za ostalih 99000 ako moze na pocek ... jedno 98godina ::namigivanje::

Lecice , lecice ako nece......... obori :ppozdrav: :ppozdrav:
 
vidim da neki ljudi imaju protiv rusa ali nema veze,svako ima misljenje...meni ne pada napamet kupovati starog krša JD,fendta ili nekog traktora koji je razrađen i koji ima preko 12 000 radnih sati i koji traže za njega od 15 000-20 000 eura...jer je neisplatljivo i tko zna u kakvom su stanju,kakav je motor i kakav je menjač..onda je bolje dodati neki jos 10 000 eura ako vec daje keš 15-20 000 za takav stari traktor...ako nije u mogucnosti dati jos tih 10 000 eura pa neko to digne na kredit...
 
Ja sam bio prosle godine u ovakvoj dilemi.Da li nov 820 ili neki polovan do 20000 e.Prevagnulo je Mf od 120 ks(za sada se pokazao dobro)Mnogo lakse i udobnije smo uradili posao nego kad smo radili sa dva rusa.Za dalje sta ce biti videcemo.Ipak je ispred sve crno.Kredit nevolim da koristim bas iz razloga sto je ispred sve crno.
 
Nazad
Vrh