Novi traktori, ili stari traktori, šta je bolje?

kad bih i kod nas više kupovalo zapadni traktori više se imalo i delova za popravku(više traktora =više rezervnih delova) nebitno da li nov ili polovan
 
paorpaor je napisao(la):
JD,Case,Fendt i jos po neki sa kraja 80' i pocetka 90' jer oni su:
1. Pouzdaniji od bilo kog novog Rusa u istoj klasi
2. Savremeniji, a u isto vreme ne komplikovani za upotrebu od bilo kog novog Rusa u istoj klasi.
3. Udobniji za rad jer ih vecina ima odlicne klimatizovane kabine za razliku od bilo kog novog Rusa u istoj klasi.
4. Dugotrajniji, jer mogu da vrte i preko 15000 rs,a Rus o tome moze samo da sanja, u istoj klasi.
e sad majstore moram i ja malo u :off_topic: znas li ti posto je KOMPLET generalka za rusa , mislim na dijelove
a imam i jedno pitanje za tebe :kolk'o kosta isto to sa neki ''rasni'' traktor od 80tak konja ??
 
Neka je jeftiniji duplo,pa i vise. Moze li Rus do 15-16 hiljada radnih sati,a i vise.
Neko spomenu onu poslovicu: Nisam dovoljno bogat da bi kupovao jeftino.
Naravno,sva ova moja prica pada u vodu kad mi zivimo u srbiji. Da zivimo u nemackoj rusa bi kupovali ko nekad ameri yuga.
 
paorpaor je napisao(la):
Neka je jeftiniji duplo,pa i vise. Moze li Rus do 15-16 hiljada radnih sati,a i vise.
Neko spomenu onu poslovicu: Nisam dovoljno bogat da bi kupovao jeftino.
Naravno,sva ova moja prica pada u vodu kad mi zivimo u srbiji. Da zivimo u nemackoj rusa bi kupovali ko nekad ameri yuga.
Uzmes Rusa i traje ti 10hiljada radnih sati... I onda ponovo istog 10000 radnih sati .. i onda za iste pare imas 20000 radnih sati dok u ovom Skupljem uradis 15000 = zarada 5000 rh :haha: :haha: :haha:
 
A jel u tih preostalih 5000 r.sati [zarade] uracunat sav trosak odrzavanja-cak i onaj kada vrabac ili krava sa rogom razbije na pr. retrovizor :sta: Za ruju 15e, za dzona 115 :haha: Ili postoji odredjena taktika kada nesto svirne na dobrim i skupim traktorima po sistemu: zatvaraj kapiju za dvoriste,zatvaraj kapiju od hangara, pa ajmo da vidimo sta mu je majku mu j.... i ako ne nadjemo kvar zvacemo... Za korektno odrzavanje tih masina treba visok zivotni standard,jaka potpora drzave,razvijena trgovinska i servisna mreza.U suprotnom upotrebna vrednost vrlo brzo spadne na vizuelnu jer: ne radi mi ''ovo'',''ovo'',''ovo'',a sta mi je ovo i ono pojma nemam,a i ne treba mi [rupa zatvorena sapurikom ili za one koji ne razumu sa cokom,cokotom].Ko hoce nek poveruje,ko nece nek proseta na prolece atarom pa pogleda. :ppozdrav:
 
Momci pricate neargumentovano,sa punom dozom subjektivnosti.
Ne vredi porediti stvari na taj nacin na koji ste vi poceli,a neki i nastavili.
 
decki moji nemam ja nista protiv rusa ali u mojoj avliji nije nikad bio i nadam se da niti nece jer nije to traktor sa kojim se moze raditi poljoprivreda, nemislim doslovno da nemoze ali su prosla vremena kombinata i ruseva i imt zglobnih i da dalje ne nabrajam, to je isto kao kad bi usporedili kombajn vrecar sa recimo fahrom 3580, radi i jedan i drugi ali ucinak jednog i ucinak drugog, hm necu ni spominjati.... uvijek sam za ono sto sam neki dan u nekoj temi spomenuo, NISAM DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJEM JEFTINE STVARI...nadam se da me necete krivo shvatiti...
 
tomybrzic je napisao(la):
decki moji nemam ja nista protiv rusa ali u mojoj avliji nije nikad bio i nadam se da niti nece jer nije to traktor sa kojim se moze raditi poljoprivreda, nemislim doslovno da nemoze ali su prosla vremena kombinata i ruseva i imt zglobnih i da dalje ne nabrajam, to je isto kao kad bi usporedili kombajn vrecar sa recimo fahrom 3580, radi i jedan i drugi ali ucinak jednog i ucinak drugog, hm necu ni spominjati.... uvijek sam za ono sto sam neki dan u nekoj temi spomenuo, NISAM DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJEM JEFTINE STVARI...nadam se da me necete krivo shvatiti...
Znači onaj ko nema para da kupi kvalitetni zapadni traktor,il nek se ne bavi poljoprivredom ili da plati nekom sa takvim traktorom da mu obradi zamlju :sta:
 
paorpaor u pravu si........ :udri:bolje je nekad i sutiti to mi je netko davno rekao a i sam sam znao da ce netko krivo shvatiti, jeb....ga izvinjavam se sto pisem ono sto mislim a pojedinci to krivo shvate........ :spavam:
 
Paore, tomybrzic, slažem se sa vama :ppozdrav:

ma nema smisla više raspravljati u ovoj temi , svako nek vozi što mu najbolje i koji može da kupi pa svi zadovojni
 
tomybrzic je napisao(la):
paorpaor u pravu si........ :udri:bolje je nekad i sutiti to mi je netko davno rekao a i sam sam znao da ce netko krivo shvatiti, jeb....ga izvinjavam se sto pisem ono sto mislim a pojedinci to krivo shvate........ :spavam:
Nemoze se ni stalno cutati.
 
kiraj je napisao(la):
tomybrzic je napisao(la):
paorpaor u pravu si........ :udri:bolje je nekad i sutiti to mi je netko davno rekao a i sam sam znao da ce netko krivo shvatiti, jeb....ga izvinjavam se sto pisem ono sto mislim a pojedinci to krivo shvate........ :spavam:
Nemoze se ni stalno cutati.
Jbg, i ja bi kao i mnogi ovde voleli da imaju novog JD ili MF ali kad se nema onda se vozi šta dozvoljava budžet! Novo je novo a polovno je polovno, a što nemožemo da kupimo novo, to je već druga priča...
 
tomybrzic je napisao(la):
paorpaor u pravu si........ :udri:bolje je nekad i sutiti to mi je netko davno rekao a i sam sam znao da ce netko krivo shvatiti, jeb....ga izvinjavam se sto pisem ono sto mislim a pojedinci to krivo shvate........ :spavam:
Ovde svi pišu ono što misle a svi misle da su u pravu,većina poučeni nekim iskustvom dobrim ili lošim su stekli neko mišljenje o ovoj temi,neko ko misli da su gluposti ono što je za njega pametno nek se zapita možda baš on priča gluposti
 
Vidi Montoja,posto se ovo "gluposti" odnosi na mene nesumljivo,da si pazljivo citao video bi u kom je kontestu napisana ta recenica.
Da sam samo ja u pravu,nisam,ali da stojim iza mojih tvrdni,stojim.
Ovde niko nikog ne zeli da prevede u drugu religiju,vec samo iznosi misljenje. Ako je necije misljenje da je bolj recimo JD 3050 iz recimo '92 od novog Rusa 952,onda to ne znaci da je obavezno u pravu.
Kad bi argumentovali misljenje u samo osnovnim cinjenicama videli bi ko je u pravu,a ko ne.
1. JD ima 6 cilindara, Rus 4
2. JD ima bolju kabinu nemerljivo od Rusa
3. JD je realno jaci mada imaju isto KS
4. JD je jeftiniji bar za 5000 eura od Rusa
5. JD je dugotrajniji nekoliko puta.

Kod nas u selu ima nekoliko novokupljenih ruseva i svima nesto fali posle ni 1000 rs.
Kupljen je jedan 952 kod koga je fabricki bila lose odradjena glava (stepenasta obrada) i zbog toga je covek morao da ga rasklapa.
Ako merimo traktore od razlicitih proizvodjaca morate date konkretne stvari kao usporedbu.

http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm-tractor/1123651/john-deere-3050-hl.html

Konkretno ovaj ce nadziveti svakog rusa nekoliko puta.
 
ja mislim da je pravo vrijeme da se ova tema zakljuca ili da se pobrisu svi postovi koji se odnose na poredjenje trakora razlicitih proizvodjaca ::lose::

ovaj zadnji post je kap koja je prelila casu po mome misljenju , tako da ako teba ostane otvorena ponasat cu se malo ekstremnije nego sto je do dzoni radio :zli:
 
@ svi clanovi foruma bez uvrede ali ne vidim razloga za katanac,svako ima svoje misljenje oko izbora ocigledno da bi paor za iste pare uzeo dobrog polovnjaka nego novog rusa i to je po meni ok objektivno gledano,tako da tema ne ide pod katanac.
 
Potpuno si u pravu NA.
Nikog ne vredjam i ne napadam samo mislim na taj nacin koji si rekao. Bolje dobar polovljak nego nov Rus.
Oped bi ponovio da moje misljenje ne mora da je najispravnije,ali kad sve cinjenice stavim na papir to je to.
 
Nazad
Vrh