Novi traktori, ili stari traktori, šta je bolje?

Da 539 su naučili da prave , rade ga već 40 i koju godinu . Pa ako to ne umeju da naprave onda ... :udri:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Da 539 su naučili da prave , rade ga već 40 i koju godinu . Pa ako to ne umeju da naprave onda ... :udri:
Nisu oni zaboravili , vec pitanje je koje ili cije ( proizvodjac) sklopove ubacuju u motore ili cak i cije motore npr Bugarski Perkins licenca , a ima tu jos price u montazi zamena delova pa posle zna se prodaja na Buvljaku ili Rumi itd da ne duzim sve u svemu jad i beda , a serviseri samo slezu ramenima i trljaju ruke
 
ima moj komsija 2006 godiste Imt 539 , ima oko 1800 radnih sati do sad , nedavno mu je radio pumpu , mislim da je sve ostalo ok , a taj je svasta preziveo , malkice lufta u volanu i jedan sraf za pritezanje felne mu je pukao i to je to ....
 
U ovom dijalogu treba striktno voditi racuna da se govori o traktorima,a ne o poluproizvodima kao sto su Rus,IMT,YTO...
Svaki stari JD,Fendt,Masey,Case... je bolji od bilo kog novog od gore pomenutih "poluproizvoda".
Imam i sam IMT-a i dobro znam sta mu fali. Motor ajde manje vise,ali udobnost i buka su katastrofa. Najskuplje od svega je zdravlje,upamtite to dobro.
p.s.
To sto vecina nas nema para za nov traktor ne treba da znaci da su Rus,IMT,YTO... traktori,oni samo lice na traktore. Zaista ne treba diskutovati o kvalitetu materijala upotrebljenih da bi se napravio jedan FENDT i jedan Belarus.
 
Већ написано у теми ЛТЗ-трактори.
(Скраћена верзија)-Важи и за ову!
Имам 2 трактора Т-40, без предње вуче 1973год, са предњом вучом 1991год.
Овај из '73(сделано в СССР) је много квалитетнији (у сваком погледу) од овог из '91(Made in RUSIA).
Још ни на једном није рађена генерална иако имају заједно скоро 11000 радни сати.
Без проблема са њима обрађујем 55кј.И имам 2 трактора!
Е сад.!?
За оба трактора не верујем да бих добио 4000€ иако су на изглед лепо очувани.
Да купим нови,да ми замене ова два ,да направи (11000 радни сати без генералне-JD,Fendt,Valtra...)па толико не вреди цело моје имање.
За нас који имамо до 50-60кј.
Шта радити.!?
Вози оно што имаш док можеш,јел' свакако "косово је србија све остало је ДЕЛТА"
 
naravno da nemože da se poredi IMT i Rus sa JD, FEndom ili tako nečim, ali da se razumemo...IMT je jako dobar traktor..uzmimo primer novi 577, kažu da je manje bučan od rusa, ja sam vozio jedan od jednog prijatelja i jako mi se dopada, on ga je kupio 2007 i ako se navaram platio ga oko 17000 evrića, do sada je napravio 2000 rč i kaže da je zadovoljan....

evo i još jednog primera, kod mene u selu je jedan čovek uvezai JD 6400 (105 ks) 1995 god, tamo ga platio 15000 evra i pevoz i carinu valjda 6000, taraktor je jesenas napravio 1000 rč što sa plugom, što sa beračom, što sa presom... nigde ni kap ulja nije pustio, niti je potrošio... taj kovek je jako zadovolja... ja sam ga malo probao u oranju, na 35 cm dubine ide 9 km/h (plug 3x35)....

tako da čovek šta god uradi pogrešiće, ali uvek je dobro od dva zla izabrati manje...
 
Ja imam Ruske traktore,ali bih voleo da imam Fendta ili Case i ne poredim ih sa bilo kojim drugim traktorom,jer mi se ovi svidjaju,i da mogu sutra bih kupio ne jadan već više komada,ali pošto nemam ::novac:: dobro je i ovo ,i nikad polovno već samo novo,naravno ako može :cao:
 
Eee Stiv lepo si rekao.
Ajmo da budemo realni,svi bi mi voleli da vozimo nove "zapadne" traktore.
 
paorpaor je napisao(la):
Eee Stiv lepo si rekao.
Ajmo da budemo realni,svi bi mi voleli da vozimo nove "zapadne" traktore.
bas tako ali cuvaj i vozi ono sto imas,valjda ce doci vreme paora pa da i mi kupimo traktore kao na zapadu udobne lepe kvalitetne...
 
pa vi ste sasvim odlutali sa teme , suvisno je porediti neki ''poluproizvod'' sto je po meni omalovazavanje istih i nekih ''proizvoda''

ako vec poredimo polovne i nove smatram da to treba da se uradi od istog proizvodjaca , neka druga prica je poredjenje te vrste

recimo ja imam VTZ-25 koji je cini mi se 82god , moj stric ima VTZ-2048A koji je cini mi se 2003god
ja moga vlatka ne bih mijenjao za njegov , on je sav popucao nema sta mu ne fali a neznam dal je odradio 500 sati ::lose::
nazalost ne prave se vise T25 u istom formatu da bi mogao uporediti malo realnije

zamolio bih da ova tema ne ide u pravcu da se omalovaze masine koje su ''preorale vojvodinu" :nono:
 
Ma covece niko neomalazava stare masine,ali uopste glupo ih je porediti. To ti je isto kad bi medjusobno poredio tvog dedu oca nasu generaciju.
 
pazi ja sam ovo pitanje shvatio kao sta je bolje staro ili novo ?
novi materijali nemogu ni ''omirisati'' starim pa skoro ni kod jednog proizvodjaca , svaki materijal prije je bio mnogo kvalitetniji nego sada kada ima te ''rigorozne kontrole kvaliteta'' to je po meni ustvari kontrola da se nisu ne daj boze zajebali i stavili kvalitetniji ili masivniji dio nego sto ''moze da prodje''

svugdje se stedi na svakom zupcaniku , vijku i svemu ostalom da ne nabrajam i onda se cudimo ''pazi puklo majku mu'' :sta:
 
paorpaor je napisao(la):
U ovom dijalogu treba striktno voditi racuna da se govori o traktorima,a ne o poluproizvodima kao sto su Rus,IMT,YTO...
Svaki stari JD,Fendt,Masey,Case... je bolji od bilo kog novog od gore pomenutih "poluproizvoda".
Imam i sam IMT-a i dobro znam sta mu fali. Motor ajde manje vise,ali udobnost i buka su katastrofa. Najskuplje od svega je zdravlje,upamtite to dobro.
p.s.
To sto vecina nas nema para za nov traktor ne treba da znaci da su Rus,IMT,YTO... traktori,oni samo lice na traktore. Zaista ne treba diskutovati o kvalitetu materijala upotrebljenih da bi se napravio jedan FENDT i jedan Belarus.


paore! potpunosti slažem slično mišljenje sam napisao u temi belarus traktori
 
ljudi ne mozete ni porediti rusa i zapadni traktor pa jel vi znate koliko kosta zapadni traktor od 130 ks a koliko rus pa uvek je bilo koliko para toliko muzike a ono fali staro vozi novo je stvarno tako ja sam se uverio na mnogim stvarima
 
@ savoris
pazi ja sam ovo pitanje shvatio kao sta je bolje staro ili novo ?

Koliko sam shvatio jedan od retkih koji je ( shvatio ) potrefio temu , rec je o traktorima iste klase ili proizvodjece npr 539 1988 ili 2010 godiste a ne Zapadni vs istocni traktori , sto bi nekada moj Profesor rekao lep rad ali ptomasena tema sedi jedan(1). Zato da se ne trosimo bez potrebe ajmo administracijo ovo pod kljuc
 
Arsa je napisao(la):
@ savoris
pazi ja sam ovo pitanje shvatio kao sta je bolje staro ili novo ?

Koliko sam shvatio jedan od retkih koji je ( shvatio ) potrefio temu , rec je o traktorima iste klase ili proizvodjece npr 539 1988 ili 2010 godiste a ne Zapadni vs istocni traktori , sto bi nekada moj Profesor rekao lep rad ali ptomasena tema sedi jedan(1). Zato da se ne trosimo bez potrebe ajmo administracijo ovo pod kljuc
:D znaci nisam jedini :ppozdrav:
 
Arsa je napisao(la):
@ savoris
pazi ja sam ovo pitanje shvatio kao sta je bolje staro ili novo ?

Koliko sam shvatio jedan od retkih koji je ( shvatio ) potrefio temu , rec je o traktorima iste klase ili proizvodjece npr 539 1988 ili 2010 godiste a ne Zapadni vs istocni traktori , sto bi nekada moj Profesor rekao lep rad ali ptomasena tema sedi jedan(1). Zato da se ne trosimo bez potrebe ajmo administracijo ovo pod kljuc
Imas li neki valjan razlog da obrazlozis sto da ide pod kljuc??
 
Nazad
Vrh