Novi traktori, ili stari traktori, šta je bolje?

Nije u pitanju materijal nego je u pitanju konstrukcija i završna obrada .
 
Po meni je bolje uzeti starog volva, nego nov traktor nekih proizvodjaca.Govorim o malo jacim traktorima.
 
zike je napisao(la):
Po meni je bolje uzeti starog volva, nego nov traktor nekih proizvodjaca.Govorim o malo jacim traktorima.
uporedi starog volva i novog ::namigivanje::
ovdje nije pitanje bil' uzeo starog ''ovog'' ili novog ''onog'' uporedjuj u istoj klasi majstore
 
pa dobro uporedi starog rusa 82-ku i novu 82-ku.Sto se tice udobnosti novi je bolji,ali sto se tice motora menjaca i hidraulike,tu je novi nula u poredjenju sa starim.
 
saleso je napisao(la):
ljudi ne mozete ni porediti rusa i zapadni traktor pa jel vi znate koliko kosta zapadni traktor od 130 ks a koliko rus pa uvek je bilo koliko para toliko muzike a ono fali staro vozi novo je stvarno tako ja sam se uverio na mnogim stvarima
za cenu zapadnog traktora od 130 ks doprilike se mogu kupiti dva rusa ili kineza od 130 ks, i sad sta je bolje? dva poluproizvoda ili jedan skup zapadnjak koji zahteva euro dizel i redovne skupe servise.
 
Za nase uslove je bolje 2 kako ih vi nazivate poluproizvodi nego 1 zapadni,o kojen mozemo samo da sanjamo narednih 10ak godina.govorim u svoje ime.Za druge neznam,mada mislim da je kod vecine slicna situacija.
 
Dva traktora trose isto kao jedan, jeli ?
Dva traktora zahtevaju dublu mehanizaciju, jeli ?
Dva trahtora su 8 guma, duplo filtera, duplo registracija duplo sve, jeli ?
I sto je najvaznije TA dva traktora ni pod kojim uslovima ne mogu isterati radnih sati kao ONAJ jedan,mislim zajedno oba.
Mislim da je u pitanju nacin razmisljanja u pitanju pre svega. Ako igras na kratke staze kupices rusa, a ako igras na duze JD. Naravno mi svi improvizujemo i pametujemo jer u globalu nemamo para,a da imamo ova tema uopste nebi bila na forumu.
 
2 ce uraditi vise nego jedan
dupla mehanizacija je i veca(ne mora biti duplo veca) ali je daj sta das
gume,ulje,filteri su u direktnoj proporciji sa rc jedino je registracija bacanje para za jedan od 2 traktora.
ta dva kad dodju do generalke lepo imas pare jer nisi placao skupe servise.


Ne znam samo koliko treba da budu duge te staze da bi neko imao svojih 200kj i JD-a,koliko sam primetio u selu a i na forumu vecina ljudi radi zemlju u zakup(u ovoj drzavi se nikad ne zna sta te ocekuje sl godine) tako da je ipak bolja kombinacija sa "poluproizvodima"
 
Gospodo opet lutate u ovoj temi.Nemojte uporedjivati novog JD i novog MTZ jer to nikada nece biti isto.Drugo svako kupuje traktor prema svojim mogucnostima.Ima i onih koji kupuju traktor sela radi, a ne sebe radi.Zato su sada puni placevi traktora i druge mehanizacije iz lizinga.Nekad su konji i po koji traktor obradili celu staru SFRJ, a sada sa tim snaznim traktorima ostaje dosta neobradjene zemlje.Neznam u cemu je problem?
Sto se tice starijih traktora cena celika je bila niza i radio se samo kvalitet.Od 90-tih godina proslog veka pocela je naglo da raste cena celika, a glavni uvoznik je bila Kina.Od tada se uvodi sve vise plastike i mogli ste da primetite da su traktori sve kraci.Tezina im se nadomesti sa tegovima od betona.Nekada nije bilo krize u gorivu pa su motori na traktorima imali veliku zapreminu u odnosu na snagu.Sa pojavom energetske krize stvar se menja i iz malih zapremina se dobijaju vece snage i bez obzira kakvi su materijali zbog opterecena u motorima skracuje im se vek.Nekad se nije vodilo racuna o traktoristi i tu se vremena menjaju.Doneti su novi zakoni o ergonomiji i drasticno se menjaju uslovi rada za traktoriste.
Zapadni traktori velikih snaga (160 i vise) jos nisu isplativi za mnoge poljoprivrednike sobzirom na povrsine koje obradjuju i na promenljive cene gotovog proizvoda.Bolje je uzimati kvalitetne prikljucne masine jer one prave dohodak, a njih moze vuci i URSUS i MTZ.
 
nemojte me krivo shvatiti molim vas al kod mene vridi ona stara poslovica, nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari i to kad sam prvi puta cuo bilo mi je malo cudno i nerazumno jer sam to cuo od covijeka koji ima pare ali sa godinama rada sam nesto od toga skuzio i sad vidim da je bio u pravu, treba kupiti traktor ili stroj prema potrebi i prema svojim mogucnostima i naravno da bude ekonomican, nije ni sve u novom traktoru ali sta je kad imas stari pa svako malo nesto popravljas pa se to nakupi i kad skontas to bude poprilicna cifra, ma novo je novo mada i sve novo nevalja imam i takvog iskustva, stoga predlazem tko god moze kupiti novo neka kupi mada sad nije neka prilika za kupovino novog bilo kakvog stroja(barem kod nas).........
 
Po vasoj logici trebalo bi da svi vozimo YUGA jel se mercedes nikad nece isplatiti. Bas me interesuje sta vozite.
Molio bih da pazljivo citate sto napisem. Jer ako ste dobro citali videli ste da ja favorizujem traktore JD,Case,Fendt i jos po neki sa kraja 80' i pocetka 90' jer oni su:
1. Pouzdaniji od bilo kog novog Rusa u istoj klasi
2. Savremeniji, a u isto vreme ne komplikovani za upotrebu od bilo kog novog Rusa u istoj klasi.
3. Udobniji za rad jer ih vecina ima odlicne klimatizovane kabine za razliku od bilo kog novog Rusa u istoj klasi.
4. Dugotrajniji, jer mogu da vrte i preko 15000 rs,a Rus o tome moze samo da sanja, u istoj klasi.

Unapred se izvinjavam sto sam kao usporedbu stavio Rusa,ali on je najzastupljeniji "traktor' kod nas.
I jos jednom ponavljam da nemam nista protiv Rusa,Zetora,Ursusa ,samo je prosto ne moguce meriti ih sa JD,Fendom...
Za 25000 e bih uvek pre kupio JD,Case-a nego novog Rusa u istoj klasi.
I ne vidim sta tu treba vise para,jer se ne mogu kupiti 2 za jedan. Jedan na Jedan.
 
Strani traktori su kvalitetniji od rusa, ali kad u sezoni stanu onda cekas delove 10 dana i gledas kako rusi oru i kada docekas kvalitetne delove onda pomislis sta ako se nesto drugo pokvari pa opet toliko ::novac::. Kod stranih auta je drugo, ima mnogo auto-otpada i odes i kupis polovan deo a za traktor moras novo. Svako ima svoje misljenje :ppozdrav:
 
@rile

Dosad nisam hteo da se mešam u ovu prepisku, ali mi se ovo mišljenje čini kao najrealnije.
 
branko je napisao(la):
@rile

Dosad nisam hteo da se mešam u ovu prepisku, ali mi se ovo mišljenje čini kao najrealnije.
Zato treba naći sredinu.... Npr ZTS 10-12 godina starosti je jeftiniji od novog rusa, pouzdan, jak ,izdržljiv, malo se kvari delovi i nisu tako skupi, sve možeš da kupiš tu kod nas, nema čekanja za delove, nisu kompliokvani za popravku....
 
Nazad
Vrh