Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

nisam baš dobro razumeo iz onog priloga što je kiraj objavio...
ali npr. ako sam prodao 50t pšenice i na račun mi isplaćen 1000000 din. ja neplaćam 100000 din porez već 10% od onogo što na kraju god. prikažem kao zarada od toga
Upravo to je i sustinska razlika od obaveznika pdv-a. Ovde se pdv obracunava mesecno ili tromesecno, a posebno se placa porez na dobit.
Ovde je u pitanju prosto knjigovostvo, ulaz izlaz i gotovo.
 
Komsija Zorane svako registrovano gazdinstvo odnosno njegov nosilac mora se odluciti kako ce biti oporezovan. Tema je od juce zivnula sto govori koliko smo neinformisani i stvarno je katastrofa kako u ovom cajtnotu hoce da nas navuku. Kako je to sve krenulo neozbiljno svedoci i post 69 koji je postavio Kiraj, cista zajebancija od strane voditelja i direktora poreske uprave. U medjuvremenu su neki clanovi pokusali da prezentuju kako su razumeli i to je to otprilike. Jedino bi dodao da ko se odluci za pausal moze kasnije da predje na neki drugi nacin oporezivanja, ali obrnuto nemoze.
 
Procitao sam sve od pocetka,i samo sam stekao utisak da smo debelo nadrljali... Ne mislim u smislu da se necemo priviknuti i ne informisati dovoljno,nego sto ce nam ovi porezi doci glave,do sada je bilo mnogo lakse i gazdinstvima koji su u PDV i koja nisu,jer se moglo kalkulisati,ali sada ce biti jako velik problem jer se za svako zrno predate robe morati platiti porez,a do sada niko nije kontrolisao gazdinstva koja nisu u PDV-u...
 
Kao i u svemu,covek je stvorio sistem,covek ce mu naci i rupicu,samo sto se obruc steze i rupa je sve manje....
Samo me interesuje sta ce se desiti sa gazdinstvima sa 2,3,5,10 Ha,a ipak je takvih najvise?Jedino im preostaje da izbrisu gazdinstvo iz evidencije i ne placaju nikom nista,ali da li ce moci predati i naplatiti svoju robu?
 
To ne moze, jer u zadruzi gde predaju robu uvek traze i potvrdu o aktivnom statusu gazdinstva.
 
Neće je moći prodati zadrugama jer su one obavezne da iznos PDV-a prodate robe uplaćuju isključivo na račune prodavca.Na taj način će poreska imati uvid o prilivu novca tj. laku računicu koliko ste para dobili za poljo proizvod.
Ta gazdinstva su po meni sad jednostavno osuđena na propast.Nisam hteo nikog da uvredim ali je tako.
 
Samoubistvo iz sasede i to sa predumisljajem.
Turski zulum je bio kud i kamo blazi.
U sustini poljoprivrednici ce biti oporezovani sa ukupno 47 % kao i svi ostali zaposleni. Pola cemo dati drzavi, a pola cemo imati za 'leba. Kukala nam majka.
Ako se posle ovog niko ne pokrene i ne preduzme nesto onda definitivno treba da izbrisu Srbiju sa lica zemlje.
Subvencije ako hoces da dobijes moraces da ih platis unapred. Tu foru su vec uradili sa gorivom pa kad su videli da im je proslo odlucili da sisaju ovce na nulu.
 
Komsija Zorane svako registrovano gazdinstvo odnosno njegov nosilac mora se odluciti kako ce biti oporezovan. Tema je od juce zivnula sto govori koliko smo neinformisani i stvarno je katastrofa kako u ovom cajtnotu hoce da nas navuku. Kako je to sve krenulo neozbiljno svedoci i post 69 koji je postavio Kiraj, cista zajebancija od strane voditelja i direktora poreske uprave. U medjuvremenu su neki clanovi pokusali da prezentuju kako su razumeli i to je to otprilike. Jedino bi dodao da ko se odluci za pausal moze kasnije da predje na neki drugi nacin oporezivanja, ali obrnuto nemoze.

Ja sem mleka ništa ne predajem.
 
Neće je moći prodati zadrugama jer su one obavezne da iznos PDV-a prodate robe uplaćuju isključivo na račune prodavca.Na taj način će poreska imati uvid o prilivu novca tj. laku računicu koliko ste para dobili za poljo proizvod.
Ta gazdinstva su po meni sad jednostavno osuđena na propast.Nisam hteo nikog da uvredim ali je tako.
Nazalost tako je,ja sam jedan od njih,imam 6ha prijavljeno,radicu ja i dalje zemlju,nacice se neka rupa da mogu da predam robu,uvek se nesto nadje.
 
A ne,ne,ne....nema sada blokada,protesta i ostalog.Dobro je ovo.Malo će se iskristalisati ko radi zemlju i isključivo od nje živi,ko je radi kao dodatak plati,ko je radi kao dodatak penziji,ko je i ne radi a imaje je sila u papirima......i sve tako lepo.Po nekom mom viđenju stvari iduće jeseni će cena zemlji naglo pasti kao i da će se pojaviti povećana ponuda zakupa(po mnogo manjim cenama).
 
Treba izmeriti da li se isplati registracija gazdinstva i placanje poreza ili jednostavno neregistrovati gazdinstvo??
 
A ne,ne,ne....nema sada blokada,protesta i ostalog.Dobro je ovo.Malo će se iskristalisati ko radi zemlju i isključivo od nje živi,ko je radi kao dodatak plati,ko je radi kao dodatak penziji,ko je i ne radi a imaje je sila u papirima......i sve tako lepo.Po nekom mom viđenju stvari iduće jeseni će cena zemlji naglo pasti kao i da će se pojaviti povećana ponuda zakupa(po mnogo manjim cenama).
Delim misljenje...
 
A ne,ne,ne....nema sada blokada,protesta i ostalog.Dobro je ovo.Malo će se iskristalisati ko radi zemlju i isključivo od nje živi,ko je radi kao dodatak plati,ko je radi kao dodatak penziji,ko je i ne radi a imaje je sila u papirima......i sve tako lepo.Po nekom mom viđenju stvari iduće jeseni će cena zemlji naglo pasti kao i da će se pojaviti povećana ponuda zakupa(po mnogo manjim cenama).

Samo da ne bude obrnuto.
 
Živi bili pa videli.Jedino će biti problem što niko od njih neće hteti ugovor o zakupu da ih ne bi oporezovali na osnovu dobiti od izdavanja nekretnina.Ali u suštini i zakupoprimcima će biti bolje da novi zakup i ne prijavljuju jer će porezi biti veći nego davanja države.
Rupe se eto već pronalaze...samo polako do jutra sve je rešeno.:ppozdrav:
 
Ovo u ovakvom obliku je nemoguce primeniti, ovo je udar na mala gazdinstva a to je vecina poljoprivrednika posebno juznije od Bg , sta ce biti sa onim sto nisu prijavljeni kao poljoprivredno gazdinstvo a obradjuju zemlju takvih je mnogo hiljada ,evo neka se jave clanovi koji su malo juznije i kazu koliko po selima ima onih sto su registrovani i sto imaju pravo na subvenciju .
 
Živi bili pa videli.Jedino će biti problem što niko od njih neće hteti ugovor o zakupu da ih ne bi oporezovali na osnovu dobiti od izdavanja nekretnina.Ali u suštini i zakupoprimcima će biti bolje da novi zakup i ne prijavljuju jer će porezi biti veći nego davanja države.
Rupe se eto već pronalaze...samo polako do jutra sve je rešeno.:ppozdrav:

Tu se slažem sa tobom-zajebaćemo mi njih kao i uvek
 
Nazad
Vrh