Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Naparavice od ove zemlje da broj poljoprivrednika mozes izbrojati na prstima ruke od po nekoliko hiljada hektara.... vazdan je bilo i bice da je bogatasa malo a sirotinje mnogo, ko ne mozeraditi prodace zemlju pa na socijalu...
 
Treba izmeriti da li se isplati registracija gazdinstva i placanje poreza ili jednostavno neregistrovati gazdinstvo??
Ok ali šta onda ? Ne dobiješ I onako bednu subvenciju,ne možeš nigde prodati robu osim po pijaci na džak a ne možemo svi džakirati I na pijacu. Ovo će povući I one u PDV-u jer vise neće moći otići kod dobrog komšije u uzeti njegov račun za naftu ili seme.Generalno mnogi će promeniti profesiju.
 
Kad predas mleko plate ti na racun i to ti je prihod, ali nemozes da prikazes hranu vet. usluge i ostale rashode i prihod ti bude velik i samim tim oporezovan. Rekli su jos da oporezovanju podlezu i premije za mleko jer su direktno vezane za cenu.

- - - - - - - - - -

Treba izmeriti da li se isplati registracija gazdinstva i placanje poreza ili jednostavno neregistrovati gazdinstvo??
Nemozes nigde onda nista sto proizvedes da prodas.
 
Onda nista, dacemo zemlju nekom tajkuncicu ili nekom iz vladajuce koalicije a zivecemo od socijale, kadneplatimo pio docice nam u naplatu itd...a sistemdase zaobice potrebne su tri stvari, jedan dooobar ekonomista ovde na forumu kao savetnik i jedan alavi advokat koji se razume u zaobilazenje odredjenih zakonskih rupa, i trece ono najvaznije... zaboravio sam razmisljajuci o druge dve, alkad se setim javicu:udri:
 
@coci064 Moci ce se prijaviti i hrana vasa, tj vas kukuruz koji krave pojedu, i vet usluge jer ce vam veterinar morati izdati racun, ili ako sami lecite prilozicete racune iz vet apoteke... sistem je takav da cemo morati za sve uzimati gotovinski racun da bi pravdali ulozeno i smanjivali dobit, te samim tim platili manji porez.
 
polako nije bas tako,kao sto se prica...Nije strasno ,oni samo zele da nas ukrupne da nas u selu bude po jedan ,eventualno dva,i da posle kako kazu ovi sto privatizuju ,prodaju nas u paketu.Uveliko stranci preko nasih kupuju oranice, a mi se za pojedince pitamo odakle im pare........Sve sto se kod nas izglasa verujte sve je poslato po naredjenju iz inostranstva.N a energente su sapu stavili rusi a na oranice SVABE....Sto nisu uradili 1941 uradice sada bez zrtava,sa usranim papirima.I kod mene u selu ima jedan sto kupuje za SVABE.iZVINTE NA OFF ALI i ovaj poreski sistem kako vidim je da se od srednjih paora napravi sirotinja
 
@coci064 Moci ce se prijaviti i hrana vasa, tj vas kukuruz koji krave pojedu, i vet usluge jer ce vam veterinar morati izdati racun, ili ako sami lecite prilozicete racune iz vet apoteke... sistem je takav da cemo morati za sve uzimati gotovinski racun da bi pravdali ulozeno i smanjivali dobit, te samim tim platili manji porez.

Aj mi objasni recimo ovo ja dodjem kod tebe i kupim 1000 bala deteline, kako ce da me oporezuju??
 
Lepo, ima sistem kada ti od mog poljo gazdinstva kupis seno, uplatis mi na racun, ja platim porez jer sam prodao i zaradio a ti umanjis dobit i na racun sena manje platis porez... To je smisao tog njihovog sistema.. Ne shvati me pogresno, samo prenosim ono sto mi je keva objasnila, nisam ja zakon pravio :ppozdrav:


Za vikend kad kevu ispitam natenane oko svega, ako bude neceg sto nije vec zapisano prenecu ..
 
Jel ovo znaci da i ja koji imam malo gazdinstvo,s malim prihodima na racunu,biti oporezovan? I,da bi taj porez smanjio,moram sve racune cuvati? :sta: Ja zivim samo od ovog,nemam dodatni posao,ako vec moram da placam sve ove poreze,sa koliko priliva sredstava na racun moze u sistem pdv?
 
@kvicoje a taj isti krompir ceka i vas posle cim nesto prodate :osmeh: ponajvise na dobitku tu, mozda i jedino, je drzava...
 
Porezni sustav nije toliko strašan, samo ćete malo više biti pod povećalom države. Treba vam dobar knjigovođa i malo znanja o svemu. Kod nas ulazak u sustav ovisi o visini prihoda, odnosno poticaja, vjerujem da će tako biti i kod vas tako da nećete svi morati voditi knjige.
 
Nazad
Vrh