Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Да ли је било потребно да газдинства која послују у оквиру система пдв-а имају печат, или ће им можда сада бити потребан пошто постају предузетници ?
 
Sad mislis da dobrovoljno uplacujes odnosno da ne uplacujes. Sta ce biti kada vise nebudes mogao da radis prijavices se kao socijalni slucaj bez penzije i zdravstvenog osiguranja bices opet nekom na grbaci ko je sve to celog veka placao?
Nismo se mi razumeli rekao bih, poznato ti je da postoji bruto plata? Naprimer u americi dobijas bruto platu a tvoja stvar je hoces li sebi uplacivati penziju ili ne, kako uplacujes sutr i imas. Kod nas je sve to mnogo drugacije, jako malo zaposlenih i to najvise na budzetu, penzionera ludilo i sve to mora da finansira privreda koja maltene i ne postoji. Znaci sta neko daje lovu(mislim zajmi) da bi funkcionisali kako tako.
 
Да ли је било потребно да газдинства која послују у оквиру система пдв-а имају печат, или ће им можда сада бити потребан пошто постају предузетници ?

Bilo je potrebno i pre gazdinstvima u pdv-u.
 
Oni koji nisu bili u pdv-u nisu smeli imati pecat ni izdavati fakture tj racune vec se njima samo pravio nalog za pdodaju od strane kupca tj otkupljivaca.Sada ako se opredele za status preduzetnika to sve se menja samo nece imati pravo da u fakturi iskazuju pdv ako nisu u sistemu pdv-a.
 
Pa onaj ko ima prihod od te zemlje.Tim se smatra onaj koji zemlju ima prijavljenu na RPG.

A vlasnici zemlje koji izdaju zemlju u arendu nekome ko prijavi u gazdinstvo? Da li oni treba da plaćaju nešto više? Ako treba dizaće arendu pa opet sve po proizvođačima...

- - - - - - - - - -

Po mom misljenju, gazdinstva do 30 ha nema sta oporezovati. One recimo preko 30 ha srazmerno sa kolicinom zemlje, zasto ne, oni imaju neki profit. Sva ta velika gazdinstva u Vojvodini gase mala gazdinstva kako po vojvodini tako u centralnoj i juznoj Srbiji gde mladi nevide buducnost i napustaju sela gde njive ostaju u parlogu.

Danijele, ne može površina biti rezon za određivanje da li se oporezuje ili ne oporezuje neko. Na primer kod tebe u Bečeju 30 ha vredi oko 400.000 EUR a u obližnjoj Čoki to isto vredi 100.000 EUR. Ne može biti isti porez.

One sa 30 ha - zašto da ne plaćaju porez a da neko ko ima firmu koja vredi 10.000 EUR na primer plaća porez??? Po meni, treba lepo staviti samo porez na imovinu na poljoprivredno zemljište i ništa više. I to naravno u procentima od vrednosti, sada je 0,4% a to treba malo povećati i ništa više ne oporezovati i kraj. Na primer 1% staviti od vrednosti zemlje i ništa na dobit....
 
29269-368154d0e8baa83c21.jpg
 
Pogledaj oko sebe ljude koji žive isključivo od poljoprivrede pa kaži da li im je standard bolji sada ili nekada...
 
Ti gledas nekoliko pojedinica u svakom selu. Vecina poljoprivrednika naklapa kraj sa krajem ili propada. Stoga za najveci broj ljudi ne pise se dobro.
 
Da li ima proizvođača šećerne repe koji rade sa Sentom,da li ste dobili ovakav dopis ?
Nadam se da se čovek(pozajmjeno sa fejsa) neće ljutiti (možda je član poljoinfo).

1530488_641734289199226_943436187_n.jpg


- - - - - - - - - -

Sada će trebati tim advokata ,poreskih stručnjaka ,bezbroj emisija na TV ,da objasni šta ovo znači.Da li će i drugi otkupljivači slati ovakva obaveštenja ?
 
pa nesta slicno lokalna zadruga u Backoj Topoli koja kupuje prasad za usluzni tov i otkupljuje tovljenike znaci ako njima os da prodas svinje treba da imas po starom pasos za zivotinje,racun u banci i poresko resenje od zemlje sve na jedno ime a novo na sve ovo i registrovano gazdinstvo
 
Komedija. Citao sam 2 puta, pa pozvao komsiju da procita i on. Na kraju smo se slozili da nam nista nije jasno:haha: Spadam u prvu kategoriju tako da me nece oporezovati. Jupiiiiii!:osmeh:
 
nista mi nije jasno ako treba da mi fabrika isplati 100din i skine mi porez i pio ja dobijem koliko 50din pola na bruto prihod pa to ni turci nisu uzimali ili ja nisam dobro izracuno
 
Strasno.Do kraja bice :
Prema nasem obracunu i novim pravilnicima o naplati...PIO ili sto sta izmisle, vi ste nama duzni da u roku od...dana uplatite...ina ce vam sledi zat.kamata....:off_topic:::jako_besan::
Cuo sam za to i par dana pred novu godinu prodao soju sa lagera da nebi bilo pljacke....
 
da palimo traktore ili da prodamo zemlju da uzmemo deciji dodatak socijalnu pomoc ili da svabama vratimo njihovu zemlju i da i mi imamo 500eur subvencije sta me briga za pio i porez na dobit da ne uvredim nikog juzno od save i dunava ali mi smo naj...bali od prinudnog otkupa nacionalizacije pa do danas doduse kod tita sedamdesetih god ziveli smo lepo
 
Ovo nije u redu - zaboravili su zdravstveno! :bravo:

Fabrika će u naše ime da uplati na 10% prihoda 46% nečega, aha pa oni ni svoj porez ne uplaćuju.
 
To je za one koji nisu nigde tj kod druga su prijavili zemlju u zakup I uzimaju subvenciju,nemaju zemlje na svom imenu ,uzimaju DD a imaju npr 20+ ha ,ranije je dosta bilo da predaju robu I uzmu novce vise ne može.
 
Nazad
Vrh