Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Хоће ли супруга имати и дуплу пензију.!?

Posto je supruga pred penzionisanjem intenzivno se raspitujemo koliko ce joj biti penzija uvecanje za dodatnu delatnost koja ce na dan penzionisanja biti preko 14 1/2 god. i nailazimo samo na porazavajuce saznanje. Mozda joj maksimalno uvecaju onu osnovnu penziju iz redovnog rada za samo maksimum 2.000,0 din.
 
Jbg, a ginuli ste godinama za subvencije. Zar mislite da su ovi gore ludi. Kada budu pritisli, mislim da ce mnogi zazaliti sto su se ikada registrovali. To je ono sto neki hoce, kao sto je u evropskoj uniji. Videla zaba da se konji potkivaju pa digla nogu. Das dinar da udjes u kolo, a nemozes izaci ni sa pet dinara.
 
Ne mozemo mi da se poredimo po pitanju subvencija sa EU nikako.Tamo gde su uredjeni sistemi stvari stoje sasvim drugacije.Evropski seljak je podrzanim pravim subvencijama,ne milostinjom,njegova mehanizacija je savremena,prinosi na gornjoj granici rodnosti,samim tim i jeftinija proizvodnja,ekonomska situacija stabilna ili barem neuporedivo stabilnija od nase...Kod nas je sve obrnuto,srpski seljak u vecini funkcionise po principu seci usi krpi **greška.Takav je jedva od neke vajde samom sebi,a sada treba da bude od dobre vajde i propaloj drzavi.Ko je trazio i da li je trazio subvencije sigurno nije pogresio.Ako se svi u okruzenju a i sire valjano subvencionisu,onda moramo i mi kako bi ostali paritetni,to jest preziveli na toj sceni.Problem je sto mi subvencija kao i da nemamo,a i to malo sto nam daju,evo vidimo uzece nam sa sve kamatom.Sramota je preslaba rec za ovu ustogljenu gospodu koja nas svom snagom vuce na dnu ponora.
 
Po vama koliko sam shvatio će pola Srbije biti zaplenjeno,za 10-ak hiljada da ti prodaju zemlju-nije li to ipak po malo smešno
@ Zoran0230 Nece biti zaplenjeno zbog 10-ak hiljada, ali ako nisi platio nesto na primer u 2010god to ti ide dug + kamata slalno na kamatu i tako dok ne dodje do pristojne cifre da moze prinudno da se naplati, ne brini se sve su oni savrseno smislili.

A tu gde se sada vec salju opomene za prinudnu naplatu tu se vec radi o iznosima duga sa 6, 7 pa i 8 cifara.
 
Janosh ne lupaj bre.Registracija gazdinstava nije uopšte obavezna.Iz PDV-a se može izaći isto kao i iz PIO.Nek svak računa šta mu se isplati,a šta ne.Jebeš državu gde će nameti na 1ha regularno prijavljene zemlje biti veći nego subvencije na istu.
 
Meni je isto stiglo 218000 i isto pise za prinudnu naplatu. U obliznjem selu su vec i izvrsavane sankcije ,ja mislim da se nije za saliti sad ovaj put
I ja mislim da sa ovim vise nece biti zezanja i da su ozbiljni, pogotovo jer znam coveka koji je vec dobio hipoteku zbog duga.

Da li to sve vazi i za odvodnjavanje jer i tamo pise da "ako se dospele obaveze ne plate u propisanom roku izvrsice se prinudna naplata tih obaveza"?
@Spajki koliko sam sada video na brzinu to isto vazi i za odvodnjavanje, ukoliko se dug ne plati, ide prvo hipoteka pa prinudna naplata.
 
Ne znam dal je vec neko postavio, ali vredi pazljivo procitati.

http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/fizicka-lica/obavestenja.html

Na drugoj strani pod brojem 1. ako ja dobro svatam mi koji nismo u sistemu pdv-a necemo placati porez na dohodak gradjana.
A oni koji su u pdv-u svi postaju preduzetnici.

Citao sam i ja danas ovo,nigde se ni u jednoj stavci ne pominje kakva je situacija sa registracijom gazdinstava koja ne placaju Pio,gde je na primer nosilac gazdinstva penzioner po drugom osnovu (kao kod mene).
Poslao sam im jedan mejl danas,pa me bas zanima sta ce odgovoriti na to.
 
Malo ćo možda iskočiti iz teme ali ima veze sa njom.Meni su ove jeseni obrali (ukrali )oko 70 meteri kukuruza-počinioci su uhvaćeni (tj. jedan od njih) ali kod drugog vlasnika.Po rečima ovih iz supa oni im ne mogu ništa nego navodno treba podneti privatnu tužbu i od toga do kraja neće biti ništa.
Neka lepo meni država naplati od lopova i ja onda njima lepo platim odvodnjavanje i od toga im oduzmem za 2 jutra gde mi je stojala voda ijoš uvek je država dužna meni a ne ja njoj.
 
Ne mozemo mi da se poredimo po pitanju subvencija sa EU nikako.Tamo gde su uredjeni sistemi stvari stoje sasvim drugacije.Evropski seljak je podrzanim pravim subvencijama,ne milostinjom,njegova mehanizacija je savremena,prinosi na gornjoj granici rodnosti,samim tim i jeftinija proizvodnja,ekonomska situacija stabilna ili barem neuporedivo stabilnija od nase...Kod nas je sve obrnuto,srpski seljak u vecini funkcionise po principu seci usi krpi **greška.Takav je jedva od neke vajde samom sebi,a sada treba da bude od dobre vajde i propaloj drzavi.Ko je trazio i da li je trazio subvencije sigurno nije pogresio.Ako se svi u okruzenju a i sire valjano subvencionisu,onda moramo i mi kako bi ostali paritetni,to jest preziveli na toj sceni.Problem je sto mi subvencija kao i da nemamo,a i to malo sto nam daju,evo vidimo uzece nam sa sve kamatom.Sramota je preslaba rec za ovu ustogljenu gospodu koja nas svom snagom vuce na dnu ponora.
Slazem se da ne mozemo da se poredimo po pitanju subvencija sa EU. EU prednjaci u subvencijama ali i mi konja za trku imamo mi recimo prednjacimo u odnosu na EU u ceni goriva, vestaka, ceni semena, herbicida, pesticida
 
Pio bi odavno trebao biti preveden u dobrovoljno, bruto plata pa radi sa njom sta hoces. Jal ti volja da uplacujes penziju jal ne al kako drzava da isplati milionski vec postojeci fond penzionera? Mi ce mo im uplacivati a nama ce u medjuvremenu ukinuti tako da gledamo sta ce mo...

Sad mislis da dobrovoljno uplacujes odnosno da ne uplacujes. Sta ce biti kada vise nebudes mogao da radis prijavices se kao socijalni slucaj bez penzije i zdravstvenog osiguranja bices opet nekom na grbaci ko je sve to celog veka placao?
 
Skoro sam probao da izadjem iz PIO i jos uvek nisam uspeo. Ovi iz Socijalnog tako me cucaju,
kao da im je zao da puste sisu koju sisaju. Od nove godine odjavljujem domacinstvo i idem na biro.
Lepo ja njima da uzmem 60000 din za dečiji, a ne oni meni za PIO. Da ih vidim gde će prinudno da naplacuju porez,mamu im lopovsku.
 
@bewisa
Neces moci dobiti deciji ako imas vise od 0.5ha u vlasnistvu zemlje? Meni se ovo nista ne dopada. Stalno se steze obruc oko nas. Za sada trpimo ali dokle cemo izdrzati ne znam? Deluje mi da ovako pocinju revolucije?
 
Ja mislim da će biti zatišje do pred izbore na proleće(sve izvesnije da će ih biti) a onda rafalna paljba po nama u vidu kojekakvih nameta i zakona, pogotovo malim gazdinstvima, bukvalno ko preživi pričaće.
 
@Diklofen Zasto ljudima potrazuju ove astronomske cifre da plate, ako je to tako kao sto ti kazes. Radis li ti ista drugo osim savetovanja po forumu. Zbog takvih koji stalno nesto buskaju I dolazimo u ovo neizdrzivo stanje.
 
Skoro sam probao da izadjem iz PIO i jos uvek nisam uspeo. Ovi iz Socijalnog tako me cucaju,
kao da im je zao da puste sisu koju sisaju. Od nove godine odjavljujem domacinstvo i idem na biro.
Lepo ja njima da uzmem 60000 din za dečiji, a ne oni meni za PIO. Da ih vidim gde će prinudno da naplacuju porez,mamu im lopovsku.

Na koji nacin mislis da izadjes iz PIO....? Ako posedujes zemlju....?
 
Sad mislis da dobrovoljno uplacujes odnosno da ne uplacujes. Sta ce biti kada vise nebudes mogao da radis prijavices se kao socijalni slucaj bez penzije i zdravstvenog osiguranja bices opet nekom na grbaci ko je sve to celog veka placao?
a kako ja da se izborim ;? imam uplaćeno 21 godinu i 6 meseci što su mi rekli da je dovoljno kako bih stekao pravo na penziju . međutim iz pio fonda nemogu izaći pošto su stigli nameti za poslednje tri godine . danas su mi rekli izmiri sve do dinara u roku prijavi se kod nekog u firmu i da taj uplati za tebe najmanje godinu dana pio . kada te taj bude prijavljivao mi te skidamo sa poljoprivrednog i taj te odjavi za godinu dana i slobodan si . MISLIM DA SE PONOVO KRIJE NEKI TRIK i u ovoj igri .*
 
@Diklofen Zasto ljudima potrazuju ove astronomske cifre da plate, ako je to tako kao sto ti kazes. Radis li ti ista drugo osim savetovanja po forumu. Zbog takvih koji stalno nesto buskaju I dolazimo u ovo neizdrzivo stanje.
Ja pokušavam da ljude obavestim i pomognem pa makar to bilo i sa one strane zakona.Bitno je da se izborimo sa alom od države.Tebi ako moji saveti ne prijaju ti ih nemoj čitati niti uzimati za zdravo.
Ja sam moje poslove odradio kad im je vreme bilo tako da mesto da orem za novu godinu sedim i savetujem po forumu.
 
Jbg, a ginuli ste godinama za subvencije. Zar mislite da su ovi gore ludi. Kada budu pritisli, mislim da ce mnogi zazaliti sto su se ikada registrovali. To je ono sto neki hoce, kao sto je u evropskoj uniji. Videla zaba da se konji potkivaju pa digla nogu. Das dinar da udjes u kolo, a nemozes izaci ni sa pet dinara.
koliko ja znam samo ove godine nije bilo u obavezi izmirenja pio osiguranja* sa dobivanjem subvencija
 
Nazad
Vrh