Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Meni to liči na pokušaj smanjenja cene od strane šećerane. Ni poresko ne zna tačno kako će ići a šećerana zna, bezveze. Samo su ga zakukuljili, čitao sam tri puta.
 
Окрени, обрни треба књиговођа. Ако је стопа нпр. 20% и садржи се у обрачунатој цени, онда се, да би израчунали колико нам одбијају користи прерачуната стопа а то је у овом случају око 16,5%. На цену од 100 Дин. применимо (умањимо) прерачунату стопу и добијемо износ који нам (у овом случају шећерана) одбија; 100 - 16,5% = 83,5. Контола: 83,5 х 1,2 (20%)= 100,2
 
Ne treba ti knjigovođa kad ti šećerana izračunava i osnovicu i visinu poreza.
 
Od ukupne cene 90% se priznaju troškovi, a na preostalih 10% se obračunavaju porezi i ostalo, u zavisnosti u kojoj grupi ko bude.
Malo je šećerana krenula preko reda, do registracije gazdinstava mora da važi stari status, tako da do kraja marta nemaju baš osnova...

i fali im da je/nije vlasnik poljoprivrednog zemljišta ili da ima status reg. poljoprivrednog gazdinstva....
 
A reci mi u kojoj državi ima paora koji "ne rade" zemlju tj u PG-u imaju 0,5 ha,ne plaćaju PIO, koriste subvencije preko prijatelja ,prodaju robu za 2-3 miliona uzmu I onih 8%PDV-a a ne plate državi ni paru?

- - - - - - - - - -

Lepo piše u saopštenju na koga se odnosi (ako NIJE u pdv-u,ne plaća PIO I nije pensioner) znači ovi što sam ti naveo njima će biti naplaćen neki vid poreza I to odmah na vagi.
 
Ako sam dobro razumeo da je oporezivi deo10% od zarade,a od tih 10 % se uzima 20% + 26% sto cini 46%,zanci ako je zarada 100.000,oporezivo je samo 10.000 a porez bi bio onda 4.600 din. Jedino mi nije jasno ako naprimer nosioc P.G. i clanovi su zaposleni po drugom osnovu i oni vec placaju drzavi pio.Pitanje je dali ce oni biti oporezovani samo sa 20%?
 
Ako sam dobro razumeo da je oporezivi deo10% od zarade,a od tih 10 % se uzima 20% + 26% sto cini 46%,zanci ako je zarada 100.000,oporezivo je samo 10.000 a porez bi bio onda 4.600 din. Jedino mi nije jasno ako naprimer nosioc P.G. i clanovi su zaposleni po drugom osnovu i oni vec placaju drzavi pio.Pitanje je dali ce oni biti oporezovani samo sa 20%?
Da 20%,stim sto je u dodatku zakona povecana i "poreska olaksica" pa samim time umesto tih 20%trebalo bi da je uz tu olaksicu 2-3% porez, kako je nama u Beceju objasnjavao jedan poznatiji knjigovodja.To jos niko ne zna kako ce funkcionisati a iz ponasanja velikih firmi tj otkupljivaca ili preradjivaca cemo ipak saznati,na laksi ili tezi nacin.
 
Da 20%,stim sto je u dodatku zakona povecana i "poreska olaksica" pa samim time umesto tih 20%trebalo bi da je uz tu olaksicu 2-3% porez, kako je nama u Beceju objasnjavao jedan poznatiji knjigovodja.To jos niko ne zna kako ce funkcionisati a iz ponasanja velikih firmi tj otkupljivaca ili preradjivaca cemo ipak saznati,na laksi ili tezi nacin.
Cini mi se da su kako kod nas tako i kod vas knjigovotstvene agencije prve digle buku.Verovatno su mislili da cemo poleteti kod njih da nam vode knjige pa su u svim tim pricama videli priliku da se opare.
 
Cini mi se da su kako kod nas tako i kod vas knjigovotstvene agencije prve digle buku.Verovatno su mislili da cemo poleteti kod njih da nam vode knjige pa su u svim tim pricama videli priliku da se opare.
Ipak se ti posavetuj sa nekom knjigovodstvenom agencijom o problematici, saberi kolko bi ti plaćao porez i vidi kolko su ti troškovi ako bi plaćao knjigovođu pa nam daj svoje mišljenje, smatram da daješ izjave bez toga da si sve proračunao, u ranijim postovima napisao sam Vam da ponekad jedan papir više donese nego ceo dan sedenje u traktoru, nemojte da spominjete agencije, nisu Vam one krive vi se ipak možete opredeliti na koji način ćete da plaćate porez.
 
Ipak se ti posavetuj sa nekom knjigovodstvenom agencijom o problematici, saberi kolko bi ti plaćao porez i vidi kolko su ti troškovi ako bi plaćao knjigovođu pa nam daj svoje mišljenje, smatram da daješ izjave bez toga da si sve proračunao, u ranijim postovima napisao sam Vam da ponekad jedan papir više donese nego ceo dan sedenje u traktoru, nemojte da spominjete agencije, nisu Vam one krive vi se ipak možete opredeliti na koji način ćete da plaćate porez.
Ako nisi znao na kraju se ispostavilo da porez nece morati da se placa kao i da nece morati da se vode knjige i da sve ostaje po starom, pa te pitam ko je tu talasao bez potrebe?
 
Ako nisi znao na kraju se ispostavilo da porez nece morati da se placa kao i da nece morati da se vode knjige i da sve ostaje po starom, pa te pitam ko je tu talasao bez potrebe?

Izvini ali nisam ti rekao da si talasao, ni u jednoj reči, a o ovom tvom postu ćemo raspravljati na kraju 2014. godine ako doživimo. Budi mi pozdravljen.

- - - - - - - - - -
 
Izvini ali nisam ti rekao da si talasao, ni u jednoj reči, a o ovom tvom postu ćemo raspravljati na kraju 2014. godine ako doživimo. Budi mi pozdravljen.

- - - - - - - - - -
Nisi me razumeo. Znaci rekao sam za knjigovodje da su prvi zatalasali.

- - - - - - - - - -

A da nisi ti slucajno knjigovodja? To mi je tek sad sinulo.
 
Drugara su 2011 skinuli sa zdravstva preko biroa jer ima zemlju u vlasništvu.Platio je za tu i sledeću godinu kad je i overavao knjižicu.Tokom 2013 ni jednog dana nije imao overenu knjižicu.Stiglo mu je da plati zdravstveno za celu 2013 godinu i akontaciju za 2014 godinu.
Pa jel on treba da plati nešto to nije koristio?Dali ima još takvih slučajeva?
 
25309-17d20ad9c0d149b9d8.jpg
 
Drugara su 2011 skinuli sa zdravstva preko biroa jer ima zemlju u vlasništvu.Platio je za tu i sledeću godinu kad je i overavao knjižicu.Tokom 2013 ni jednog dana nije imao overenu knjižicu.Stiglo mu je da plati zdravstveno za celu 2013 godinu i akontaciju za 2014 godinu.
Pa jel on treba da plati nešto to nije koristio?Dali ima još takvih slučajeva?

ima koliko hoces. moj pokojni otac je samo jedan primer
 
Drugara su 2011 skinuli sa zdravstva preko biroa jer ima zemlju u vlasništvu.Platio je za tu i sledeću godinu kad je i overavao knjižicu.Tokom 2013 ni jednog dana nije imao overenu knjižicu.Stiglo mu je da plati zdravstveno za celu 2013 godinu i akontaciju za 2014 godinu.
Pa jel on treba da plati nešto to nije koristio?Dali ima još takvih slučajeva?
U PIO sam usao kad i svi tamo valda 2004god. Posle par godina sam morao da placam i zdravstveno. Tako je i danas, a sve vreme vreme znaci skoro 10 godina uopste nemam zdravstvenu knjizicu. Znaci nisam je ni napravio, ali zato svake godine dobijem resenje o konacnom iznosu, kad sam podizao kredit saldo zaduzenja za PIO i zdravstvo su morali da budu nula. Eto tako stoje stvari.
 
Nazad
Vrh