Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

A ne znaš dobro.Seti se 2008godine.
Juki ne nasedaj na onaj savet iz tvog prethodnog posta.Nisu ti dobro savetovali.
 
tako sam naseo da od isplaćene 21 godine uplatim i onih 6 meseci pošto su rekli da se svake druge godine pomera minimalac plaćenog pio osiguranja ,*

Po zakonu ako domacinstvo poseduje zemlju a nisu u radnom odnosu jedan clan mora biti prijavljen na PIO. Ako sa ne znam tacno 16 ili 17 god. uplacenog PIO-a stece se pravo na penziju onda cim se ispuni taj staz mozes se skidati sa PIO-a ako prijavljujes drugog clana. U suprotnom moras platiti dokle god nemas godine za penziju.
 
Jos jedna novina, koja je totalno suluda i jos jedan namet za neke.

Poljoprivredno gazdinstvo je registrovano na Vas, a zena je prijavljena u gazdinstu kao clan (a poseduje takodje zemlju koja je upisana u gazdinstvo).
Od sada po novom ona mora sebi samostalno da placa zdravstveno osiguranje kao i nosilac gazdinstva sto placa za sebe (gazdinstvo), jer ako zena ne bude placala zdravstveno posebno za sebe, vise nece imati zdravstvenu knjizicu, jer nece vise da overavaju, posto ima i ona zemlje na sebi.
 
ako ugasim gazdinstvo dali ce mi i dalje stizati pio obaveza ? hteo sam gazdinstvo da prebacim na kevu posto ona vec ima radni odnos i firma joj to placa, ja bih uplacivao par godina dug koji imam i kad isplatim alivederci
 
ako ugasim gazdinstvo dali ce mi i dalje stizati pio obaveza ? hteo sam gazdinstvo da prebacim na kevu posto ona vec ima radni odnos i firma joj to placa, ja bih uplacivao par godina dug koji imam i kad isplatim alivederci

Mislim da hoce, ako imas zemlje na sebi, ali mozda i gresim...?
 
za peet ~~tako slično su mi i objasnili ! nemam da prijavim drugog člana pošto je sva zemlja na meni ( radi se o 4 hektara) a od prinosa ovih godina to je neizvodljivo plaćati do godina kada stičeš pravo na starosnu . *a iz vrzinog kola nemoš napolje
 
ako ugasim gazdinstvo dali ce mi i dalje stizati pio obaveza ? hteo sam gazdinstvo da prebacim na kevu posto ona vec ima radni odnos i firma joj to placa, ja bih uplacivao par godina dug koji imam i kad isplatim alivederci

Uopste nije bitno dali imas otvoreno gazdinstvo na sebi ili nemas. Njima je bitno samo dali imas zemlje na tvoje ime. Ako imas nema skidanja. Napisao sam Jukiju gore na kakav nacin mozes se skidati.
 
Na koji ce se onda nacin resiti da aktivni status imaju gazdinstva gde su nosioci zaposleni,penzioneri?
 
ma nije problem plaćanje poreza ! ovde se radi o PIO osiguranju koje je nametnuto građanima pod OBAVEZNO . Glupo je što upoređujem ali ovi na vlasti kako su uništili stočni fond tako uništavaju i malog *( sitnog ) paora . Dali neko može da mi izračuna kako je moguće preživeti u poljoprivredi sa 3 4 ili 5 hektara ako uredno plaćaš sva potraživanja od države , mislim kakvom se proizvodnjom baviti ????

Sa 4-5 hektara sa kakvom proizvodnjom se baviti?

Sadi marihuanu...:haha:
 
Ovde se samo mlati prazna slama, mislim mi mlatimo medjusobno. Eto vec 35 strana samo mlatimo, a oni nas ne da mlate nego odrase kozu s ledja. Ako neka samo nek mlate kad je Srbija jedna od retkih zemalja gde je 15 % stanovnistva 50 % vlasti.
 
Hteo bih nesto da kazem na ovu temu.
Sada ce mozda ali ovo mozda ja neverujem,nekome i biti oprosteno da neplati jer idu nam izbori,ali od naredne 2015 svi nameti na nas farmere bice usaglaseni sa farmerima iz proklete EU.
Tada ce se rigorozne mere preduzimati.Jer kako sam negde i postao u Nemackoj ima manje od 300000 gazdinstva a kod nece biti vise od 40000 svi ostali a i ja sam medju njima bice HOBISTI.
Porezi moraju da se placaju ali biraci treba pre biranja vlasti da daju i kazu sta njima treba pa tako i da glasaju.
Kada nam jednom svest bude na visljem nivou valjda se necemo prodavati za par crvene i prazna obecanja.
 
Dosada dok sam predavao soju jednom otkupljivacu stalno mi je preko racuna uplacivao novac i trazio papir iz trezora o statusu gazdunstva,medjutim rekao mi je pre nekoliko dana kad sam mu dovukao robu da ce mi dati novac na ruke tako ce i ubuduce biti kao lakse mu je.Dali ima veze ovo sa novim porezima?Meni je svejedno kako uplati bitno mi je da je novac isplacen za moju robu
 
Samo na ruke. Malo sam se raspitivao i izgleda da ce sa nekim otkupljivacima moci saradjivati na ruke po punoj ceni. Kako cene goriva skacu od 1 januara, definitivno sam resio da budem neposlusan gradjanin. Dosta mi je pljackanja od strane drzave. Gde god mogu da ne platim porez necu ga platiti. U malim radnjama cu zahtevati da mi NE IZDAJU fiskalni racun. Bolje da pdv ostane vlasniku radnje nego ode ovim dupljarima sto su se preko stranke uhlebili u drzavne firme. Ovako sam bar pomogao nekog ko zeli da radi i da zaradi od rada, a ne da drugi rade za njega.
 
Ali šta mislite zašto vlast priprema zakon o uzbunjivačima,
Још једна фарса којом ће бити омогућено примити на државне јасле још страначких колега који би проверавали дојаве. По досадашњим искуствима надлежни за проверу ће добити од узбуњивача адресе где да оду по коверат (јербо ће им плате бити мале) па неће морати сами да истражују.
 
Takvi nazovi uzbunjivaci, zvizdaci, cinkarosi ili srpski receno izdajice ce to raditi dok ne dobiju po ledjima pa ce se okanuti od leba bez motike.
 
Nazad
Vrh