Navodnjavanje

mislim da se zove bk krila,ali nisam siguran davno bese kad se ucilo. Mislim da imaju bk 100 gde je precnik cevi 100mm i bk 110 gde je fi 110mm.
 
ima li ko da prodaje cevi za navodnjavanje aluminijumske?
fi70 ili fi 90mm moze na pp
 
Ispratio sam dosadasnju pricu kroz ovaj forum ali nisam nasao da neko spominje dimenzionisanje cevovoda za zalivanje, tj, konkretno me interesuje koliki precnik cevi (pvc creva) treba da ima linija od 200 i vise metara sa prskacima koji izbacuju oko 60l vode u minuti na pritisku od 3bara. Da li neko od clanova ima iskustva sa ovom temom i da li postoji negde na netu kalkulator (proacun) za hidraulicko dimenzionisanje cevovoda.
 
juce zapoceo sezonu navodnjavanja :cao:

zjtgjt.jpg
 
Jel moze moze da se javi kolega koji je naptravio sistem za zalivanje sa dve JOLLY prskalice prikazao ih je i kako izgledaju namontirane:haha:
 
Poslednja izmena:
navodnjavanje

@ istrazivac

Ako misliš na ove slike, ja sam to postavio slike mojeg zalivnog sistema na zahtev člana @MOMOSARIĆ. Ako te nešto interesuje, slobodno pitaj. Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:


Rešenje spoja topova i tronožaca.


Delovi zalivnog sistema.


Na slici se vidi parče problematičnog creva.


Namontiran sistem spreman za rad.






Još nekoliko detalja namontiranog sistema.[/QUOTE]

http://www.agrointer.rs/agrointer/rasprskivaci/rasprskivaci.htm

To ja link ka sajtu gde se nalaze perfomanse "JOLLY" rasprskivača.
 
Poslednja izmena:
moj sistem za "navodnjavanje" napravljen 2006 g. radio bez problema 4 godine i onda ga idiot nije pospremio i prvi jaci mraz pukla pumpa. sad sam opet u potrazi za pumpom kojoj je pregorio motor. kada sam radio ovu pumpu kostala me ravnih 30 € jer su i motor i pumpa kupljeni na kile (otpad)

image-10.jpg


image-11.jpg


image-12.jpg
 
Evo cim smo zalivali kukuruz clan @mirkokopaonik i ja

i1f86e.jpg

s4t37n.jpg

2118i0p.jpg


a evo kako baca
k9xuly.jpg

14e0zkz.jpg


Radi se o motopumpi sa usisnim crevom fi 110, a 2 izlaza fi 70... pokrece je bubin motor 1600 kubika, ima svoju prikolicu za prevoz, koriscena je u Svajcarskoj za potrebe civilne zastite(gasenje pozara i crpljenje vode usled poplava), ova je dosla sa 88 sati rada, znaci maltene nova masina!

Nisam uslikao kako napaja topove, to bi trebao @mirkokopaonik da prokomentarise...
 
Ima li ko DMB top , kako vam se pokazao ? Ja imam jedan , zasad sam zadovoljan mada ga ne koristim dugo .Za sledeću sezonu planiram da nabavim još dva topa pa se dvoumim DMB ili jolly.
Najbolje bi bilo uzeti tifon komplet ali neznam dali ću imati vremena :):novac::)
 
Francuz. Pumpa vam je ekstra. Kazi mi da li bi mogo takvu pumpu da napojis iz cevi za smrk ili ne. Zato sto ja na jednu njivu imam tu cevku za smrk i gazda njive mi je jednom prilikom reko da na to mesto ispod zemlje ima sasvim dovoljno vode za navodnjavanje , samo treba oprema.
 
E moj francuz . Kad bi ja znao da pisem ko ti francuski , ja bi bio car.

Ali cev za smrk je manjeg precnika ?
 
Nazad
Vrh