Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

meni se cini da je malo blizu traktora,udarace u traktor kad su stapovi okrenuti u pravcu hladnjaka.ja sam planirao nesto slicno da pravim ,prosle godine u tanjiranju stap od suncokreta mi je pokidao zice od menjaca na masseyu
 
Danas sam već napravio gotovo pola rasturača, išao na otpad i nadjem odličnu glavčinu i vratilo sa dva homokinetička zgloba. Od vratila sam napravio kardan, sa jedne strane je sad priključak za traktor, a sa druge priključak za ovu mašinu. Biće slike malo kasnije.

Edit

Evo slika.

Ovdje vidimo dio osnovnog materijala

2q8o9hl.jpg


Evo kardana, iskoristio sam stari kardan kojem je jedan zglob bio slomljen i na njeg sam montirao homokinetički zglob od nekog auta ili kombija.

346rdpc.jpg


Evo i ležaja

21bjwm.jpg


Tu se vidi i dio nosećeg rama

2yjykvo.jpg


Ovdje se vidi sve to složeno, uzimao sam neke mjere pa sam sve provizorno sklopio

20h6buu.jpg


Do maloprije sam završi cijeli prednji dio nosećeg rama, do kačanja za toplink. Sutra ću to dovršiti i onda ide zavarivanje, sad je sve samo provizorno privareno. Najteže će biti napraviti rotor, na njeg će ići fiksna krila, dakle neću ići na lance jer mislim da oni ne bi dobro radili sa stajskim djubretom, ono je dosta teško i mislim da lanci ne bi imali dobar efekat u razbacivanju. Rotor će biti baziran na 14" felgi i imaće tri krila od L-profila 50x50mm. Tu ću naravno morati da pazim da svako krilo bude istih dimenzija da bi sve ostalo koliko-toliko balansirano. Nakon toga ću postaviti i štitnike od lima radi sigurnosti.
Sta je sa ovim slikama, ja ne vidim nijednu?
 
Moram poseban post od ovog prethodnog bez obzira da li ce se neko ljutiti, jer sam video slike uz pomoc PP zombie--666
Postovi pomenutog kolege su prava stvar za ovu temu, i krivo mi je sto su pojedini nabedjeni strucnjaci ucinili to da zombie nerado vise diskutuje u ovoj temi zbog provokacija tih "drkaca na violini"
Budimo ljudi i saslusajmo i tudja misljenja, a ne velicajmo toliko sebe
@zombie Svaka cast i napred
 
može i jednosmerni viđao sam i takve na viljuškarima koji se kače na traktor
sam se od težine izvlači ti ga samo skupljaš
problem je u tome što mora da bude prerfektan i da razvodnici ne propuštaju ni kap inače ćeš uvek morati da ga koriguješ
ja sam ipak za krutu vezu tj klasičan ,podesiš i nemisliš dal se uzvukao 1 cm što je složićete se u oranju jako bitno

netreba bespotrebno komplikovati proste stvari
 
može i jednosmerni viđao sam i takve na viljuškarima koji se kače na traktor
sam se od težine izvlači ti ga samo skupljaš
problem je u tome što mora da bude prerfektan i da razvodnici ne propuštaju ni kap inače ćeš uvek morati da ga koriguješ
ja sam ipak za krutu vezu tj klasičan ,podesiš i nemisliš dal se uzvukao 1 cm što je složićete se u oranju jako bitno

netreba bespotrebno komplikovati proste stvari
Ako se radi o oranju potpuno ste u pravu, medjutim mozda je covek imao drugu ideju o nameni... treba pojasniti zasta mu treba
Ako razmislja o traktorskim vilama, e onda bi bilo sjajno imati hidraulicki za brzo naginjanje vila...
 
može i jednosmerni viđao sam i takve na viljuškarima koji se kače na traktor
sam se od težine izvlači ti ga samo skupljaš
problem je u tome što mora da bude prerfektan i da razvodnici ne propuštaju ni kap inače ćeš uvek morati da ga koriguješ
ja sam ipak za krutu vezu tj klasičan ,podesiš i nemisliš dal se uzvukao 1 cm što je složićete se u oranju jako bitno

netreba bespotrebno komplikovati proste stvari

Ovdje je objašnjeno kako se rješava navedeni problem, diskusija se može tamo nastaviti.

http://poljoinfo.com/showthread.php...a-o-traktorima&p=367126&viewfull=1#post367126
 
ali ljudi izmislili i sigurnosni ventil tako da kada ga podesiš na odredjenu dužinu crijeva možeš i da skineš , nesmije se pomjeriti ni milimetra :osmeh:

nema šanse da bi jednosmijerni klip mogao za hidraulični toplink , nema šanse za mnogo operacija , može za neke stvari ali nije to to
 
rekoše ljudi da popunim temu ! pošto je promašena tamo gde je bilo postavljeno
1f7e50.jpg


15qes77.jpg

33tqhqv.jpg

Juki, cini mi se da si voćar a ja bi hteo ovakvu jednu kosilicu da nabavim za kosenje trave izmedju redova i šljiviku. Da li si je koristio , kako radi jesi li zadovoljan , kojom brzinom traktorom možeš da kosiš travu (visina oko 30 cm). Da ne bi mozda prodao ili napravio drugu za prodaju posto sam zainteresovan da kupim.
 
Ovo ću da pravim čim dodjem do nekih para!


Naravno, nešto veće, obavezno sa 38" gusjenicama, zadnjom hidraulikom, 2 sjedišta i dizel motorom od nekog auta.
 
Mislim da bi neki mali auto, npr. Yugo, Fićo i slično, bio odlična baza za ovako nešto. Doduše, ovi navedeni su benzinci, a ja bih uvijek išao na dizela. Npr. nedavno je u komšiluku prodat Golf 1 dizel za 400KM. Uz odredjene modifikacije na karoseriji, jednostavno bi se dobio dvosjed gusjeničar.

Što se trajnosti guma tiče, raspitivao sam se kod vlasnika jednog ovakvog vozila na švedskom forumu. On ga koristi kao vozilo za lov i godinama ga vozi sa jednim "gumama". S vremenom ispucaju tu i tamo, ali su i dalje sasvim upotrebljive. Gumi koja se preradjuje u gusjenicu je naravno potrebno izrezati unutrašnji prsten, a to se radi oštrim nauljenim nožem ili na neki sličan način. Mislim da bi istrošene 16.9R38" gume bile idealne za ovakvu mašinu.
 
A,bas sam imao neku ideju da uzmem 2 vucne gume od rakovice (14.9-28 cini mi se...) koje sam menjao i da napravim gusenice za 539. To inace vec postoji,prodavali su kao dodatnu opremu 90-ih za 533 samo metalne...
1zzq3at.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh