Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Izuzetno dobro uradjeno, veoma lijepo izgleda te moram reći da sam zaista zadivljen na ideji kako iskoristiti veoma jeftine dijelove (praktično otpad) da se napravio prilično složena konstrukcija. Moj prijedlog je da napraviš neki štitnik odozgo, nije bezbjedno imati onoliko obrtnih elemenata na otvorenom. Treba to pokriti nekim limom. Zanima me prenosni odnos, tamo na temi gdje je ovo prvi put postavljeno spomenuo si odnos 1:1 a broj zuba z1=30 i z2= 15, dakle imaš multiplikator sa prenosnim odnosom 1:2. Jel tvoja greška u kucanju ili ja nisam dobro skontao šta si pisao?
propustio si odnos na remenicama 3x1
savoris
debljina lima je 3 mm uz neke pretrage putem interneta došao sam do potrebnog obrtaja za košenje trave pri brzini od 6 do 7 kilometara na sat i obrtaju na priključnom vratilu 250 d0 300 opv. malo muke i sve se proračuna nije bilo lako ali radi mašina kao doksa !
 
Poslednja izmena:
@juki pravi si majstor ovaj tarup na slici ti je prava stvar nije mnogo komplikovan a ni skup za izradu. Mene interesuje pošto nije boja na svima ista dali imaš više komada ili je to isti tarup između dva farbanja
 
@juki pravi si majstor ovaj tarup na slici ti je prava stvar nije mnogo komplikovan a ni skup za izradu. Mene interesuje pošto nije boja na svima ista dali imaš više komada ili je to isti tarup između dva farbanja

jednu boju vidi telefon a istu tu drugačije vidi foto aparat . poz
 
Nije masina,ali olaksava i ulepsava rad sa istom.
Dodatak na rucicu spolje hidraulike Ursus 360.
Homemade od malo šparinga,malo armaturnog gvozdja,rucica od TAM-a 150 i sraf m6

2whgmiq.jpg

ac4q9s.jpg



Deluje šašavo ali mene ledja vise ne bole.:osmeh:
 
Verovatno je ručica nisko u odnosu na sedište pa čovek mora da se izvija da je dohvati. Isti problem imam i ja na IMT-u 560, sedište je izdignuto u odnosu na fabričku poziciju i sad moram da se saginjem da bih dohvatio ručicu kad je u donjem položaju...
 
Oprostite koja je svrha ovoga kada je dužina kretanja ruke mnogo duža nego bez dodatka. Sila kojom ruka deluje je manja ali put veći i srazmeran je dužini kraka... samim tim je vreme reagovanja do izvršenja duže, što automatski pogoršava produktivnost

Verovatno je ručica nisko u odnosu na sedište pa čovek mora da se izvija da je dohvati. Isti problem imam i ja na IMT-u 560, sedište je izdignuto u odnosu na fabričku poziciju i sad moram da se saginjem da bih dohvatio ručicu kad je u donjem položaju...

Dukej je objasnio u čemu je smisao ovog rješenja. Smanjenje produktivnosti je u svakom slučaju beznačajno, nećem uvoditi tejlorizam u rad sa traktorom.
 
Bitno je da funkcioniše i da služi svrsi.

Funkcionise samo tako.Ide sa jednim prstom.


Oprostite koja je svrha ovoga kada je dužina kretanja ruke mnogo duža nego bez dodatka. Sila kojom ruka deluje je manja ali put veći i srazmeran je dužini kraka... samim tim je vreme reagovanja do izvršenja duže, što automatski pogoršava produktivnost

Nije ovo teorija.Ovo je prakticna nastava.
Da nije trebala rucica ne bi ni bila napravljena.
I opovrgava tvoju teoriju,u potpunosti.Olaksava i ubrzava rad.


Verovatno je ručica nisko u odnosu na sedište pa čovek mora da se izvija da je dohvati. Isti problem imam i ja na IMT-u 560, sedište je izdignuto u odnosu na fabričku poziciju i sad moram da se saginjem da bih dohvatio ručicu kad je u donjem položaju...

Tacno tako.Moram da se sagnem da je gurnem u donji polozaj bez dodatka.Sa dodatkom nema saginjanja,krivljenja,zaustavljanja traktora(jer sagnut ne vidim kuda idem),samo vozi.
 
Juče je nešto krpljeno na ovoj skalameriji za vađenje semena krastavca pa sam je uslikao .Sledeće godine ide na remont.Mašina je ručni rad .








A radi ovako
 
Izuzetno zanimljivo ::svaka cast::, nisam nikada gledao kako ovakva ili slična mašina radi, ovo se radi samo zbog semena ?
 
Talianu, ima nekog rastura ali nije strašno.Sve zavisi od plodova ,ako su jedri ,umereno krupni, lepo završeni plodovi ,tada ga bubanj lepo razbije i ne ostaje semena u masi .Kad su plodovi sitni, krivi (mi ih zovemo "gumeni") i nemaju jedrinu ,tada prođe kroz mašinu sa nekoliko pukotina a seme koje je sraslo za plod ne istera.
Matkee ,ovo je isključivo radi proizvodnje semena
 
druze moj ja sam jednom radio tak krastavac sa nekom slicnom masinom, isto je bila kucna izrada samo duplo veca i nikad vise, prvo zato sto je bila neka zajebancija sa cenim pa nisam nista zaradio a drugo, to tako smrdi da me zaboli glava samo kad pomislim na taj posao...
 
@ kiraj aj stavi slike onog cuda za arpadzik,na snimku se nevidi najbolje
Misliš na onaj "bubanj" ?.Nemam njega slikanog ali biće.
@gregorije 83 ,kao i svaka proizvodnja tako i ova ima svojih mana i vrlina.Cena je uglavnom stabilna 9-12 e/kg.Prinosi isto variraju od godine do godine i od umeća onoga ko radi.Što se tiče smrada ,stvarno ne razumem šta ste radili ? Ima specifičan miris ali to ostaje na njivi i na mestu gde se pere (peremo ga izvan sela )
 
@kiraj,gde prodajes to seme?....a ne razumem za smrad,otkud to da seme krastavca smrdi....
 
Nazad
Vrh