Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Ma ja ti druze govorim za otkos slame. :) Jer ako vam otkos bude kao sto je kod nas, onda ovo nema sanse da radi, jer ima sve da nabije izmedju ove masine i traktora.
 
Ja stajnjak iz prikolice izvlacim sa onim krivim vilama, jedan radnik sa jedne strane , a drugi sa druge i to su manje gomile nego kad se kipuje i posle prodjem drljacom i stvar resena veoma brzo i lako.

Kad radim sam potrebno mi je oko 20 minuta da izvucem stajnjak iz prikolice, neka bude i pola sata

[video=youtube_share;LW0iWxHl9ck]http://youtu.be/LW0iWxHl9ck[/video]

Na ovom klipu se vidi malo kako izgleda rastureno pre oranja, a to je radjeno krajem januara
 
Ja isto izvačim krivim vilama, otac vozi traktor polako i naginje prikolicu kipom po potrebi, ja svlačim na gomilice. Ove godine ću stajnjak izvući u redove a ne gomilice, prošle godine sam mislio da ću raditi ručno pa sam ga istovarao na gomilice.
 
Ista stvar je i kod mene i ja baliram samo koliko mi je potrebno za krave i ostalu stoku,i to samo blizu puta i sela.A kod nas tek sad stizu kombajni sa seckom,pa se sad dvoumim da napravim secku,jer ova nafta ode u nebo...

---------- Poruka napisana u 19:10 ---------- Prethodna poruka je at 19:07 ----------

Ja se sad dvoumim dali da napravim secku ili ovu masinu,ali ovo bi bilo dodatno ulaganje a i ova nafta ode u nebo.. A slamu nemogu svu da izbaliram ne treba mi slama sa 20 i vise hektara..

---------- Poruka napisana u 19:13 ---------- Prethodna poruka je at 19:10 ----------

A tvoja masina za rasturanje stajnjaka radi perfektno,zanima me samo ima li opterecenja traktor?
 
Nema apsolutno nikakvo opterećenje na traktor, poslušaj na snimcima kada ulazi u red, nikakve promjene nema. "Rotor" se vrti jako brzo a ima tu i mase podosta (felga od auta 14" , 12 komada lanca od po 40cm). Kada se to zaleti služi kao zamajac i rasturi čak i najvlažnije i najteže busenove stajnjaka.
 
@zombie
Rasturac je ok stim sto smatram da su sanke dosta visoke.
Medjutim istovar djubriva iz traktora ja vrsim na red dok traktor polako ide. Znaci nema velikih gomila i odmah ravnomernije se vrsi razbacivanje po povrsini
 
Sanke sam namjerno pravio tako visoke da lanci pod zaletom ne udaraju u zemlju sa više od možda pola centimetra ili manje pošto bi to bilo jako veliko opterećenje za njih i moglo bi doći do kidanja. Prva verzija rasutrača nije imala sanke pa smo isprobavali kako funkcioniše kada je dosta spuštena i tako sam vidio da je situacija kada lanci udaraju u zemlju veoma opasna zbog strašnih vibracija. Stoga sam je podigao toliko da samo krajnji vrh lanca može da udari i to je to, 2 sata smo radili bez prekida u baš vlažnom i teškom stajnjaku na povelikim gomilama i nijedan lanac nije ni napukao. Znam da bi rasturanje bilo nešto bolje kada bi lanci udarali u zemlju ali bezbjednost mi je važnija.

I ja ću ove godine raditi tako, traktor u neku sporu brzinu i svlačiti stajnjak u redove, pisao sam već da sam ga istovario na gomile jer sam mislio da ću raditi ručno, mašinu sam napravio u zadnjem trenutku za praktčno dva dana, jedan dan mi je trebalo da skupim materijal i jedan dan da se sve montira i zavari, isproba malo i udesi što treba i to je bilo to, moglo se krenuti sa poslom :)
 
Kod mene u selu ima jedan covek koji za 300 dinci utovara prikolicu sa stajnjakom i razbacuje po njivi .Za jedan dan odradi 6 prikolice. Dok je on ziv i zdrav ne razmislja o nikakvim alatkam za razbacivanje stajnjaka.
 
zanima me dali je tko radio samogradnju banceka-tračne pile ali pogon od elektromotora
Ja sam pre dve godine pravio mom bratu kači se za auto i ima pogon na lombardini dizel. On radi uslužno sečenje ogrevnog drveta odlično mu se pokazao i dan danas radi bez greške isekao je čudo drva a na tu varijantu se lako umesto dizela može ubaciti i elektro motor a ustvari prvo smo ga i probali sa elektro jer tad nije imao kupljen dizel.
 
Stigli noževi od kovača . Uskoro krećem u izgradnju kanalokopača.:cool:
15psx1i.jpg
Naj gore izbušiti rupe za vujke pošto se radi o gibanj plati 10mm.
 
Kakav kopač praviš, jel na lancu ili na rotoru? Za kopanje kanala na njivama je mnogo bolji i jednostavniji za napraviti i održavati onaj rotorski, lanac je belaj živi.
 
Onaj od kam dif. To mi je peti oni su svi prodani . Imaš u savinoj temi imaš i linkove gde kopam po vodi mislim u temi zatvaranje zim br ali od ajd ja ću naći.
 
Zetor 6045 uvezen iz Norveske .Bilo je nekih sitnica.Kod mene je 6 g.Radio je puno zemlje .Plug 3brazde tanjirača 3m. nušena jako teška. Kamionka 13 tona nosivost i roto drljača 2.5m . Verujem da je jedva dočekao Masseya da ga odmeni.zA OVE KOPAČE KORISTIM dif. od kamiona.Tražim na otpadima naj eftiniji a da odgovara prenos. Na felgu idu dva prstena 800 do 1200 mm zavisi koju dubinu želiš kopati na prstenove se zašarafe ovi noževi..Pisao sam već detalnije o tome u Savinoj temi strana 35:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi! Ovako imam jednu ideju izrade motokultivatora!
a imam motor od 3.5 konja,okomita osovina. to jest motor od kosilice. ne cini mi se slab. mislim da bih mogao na vrtu na jednu 5-10 cm lijepo usitnjavati zemlju. neznam kako bih to izveo. dali tko ima kakvo rješenje? i dali je tko kada takvo što radio?

Unaprijed HVALA!

---------- Poruka napisana 04-04-12 u 08:41 ---------- Prethodna poruka je 31-03-12 at 21:50 ----------

pa nije valjda da nitko nezna.
 
Nazad
Vrh