Najbolji termin za oplodnju krmača.Saveti-Šta i kako?

@mac
Trebalo je da pročitate pravila ovog foruma pre nego što ste napravili tri greške zaredom.
Citirali ste post sa fotografijama što otežava praćenje foruma članovima sa slabom konekcijom.
Pisali ste velikim slovom što se u internet-komunikaciji smatra vikanjem.
Pisali post za postom.
Kako ste od skora na forumu ovo je samo opomena a za narednu grešku sledi brisanje bez obrazloženja.
http://poljoinfo.com/showthread.php?5-Osnovna-pravila-Poljoinfo-foruma
 
Imam jedno pitanje . Ima li ko iskustva sa krmacama koje su ostavljene iz prvog legla tj od krmace prvopraskinje. da li ima kakve razlike i da li uopste ima kakvog uticaja to
 
Ja sam ostavljao iz prvog legla i nevidim nikakve razlike od ostavljanja priploda iz bilog kog drugog legla.Neverujem da to moze imati nekog uticaja na te buduce nazimice,ja mislim da su to samo price kako nevalja da se ostavljaju.
 
Ja sam ostavljao iz prvog legla i nevidim nikakve razlike od ostavljanja priploda iz bilog kog drugog legla.Neverujem da to moze imati nekog uticaja na te buduce nazimice,ja mislim da su to samo price kako nevalja da se ostavljaju.

Ja ne ostavljam iz prvog legla, samo zato sto praktikujem da prvi pripust bude prirodno, a smatram da ozbiljni centri za VO imaju kvalitetne nerastove, tj. testirane dok je sve ostalo macka u dzaku. Pa stoga kad planiram nesto da ostavim, onda idem VO najcesce s Jorksirom ili Landrasom ako hocu F1.
 
Ja druže kupujem nerastove kod Beukovića koji su prošli test,iz tog razloga ostavljam.

To je vec nesto drugo! Kod mene u okolini to kod "obicnog" seljaka ne mozes naci... Ja ako i budem uzimao nerasta uzeo bi
duroka kakvog je ove godine izlozio PIK Becej na sajmu, ali kao terminalnog nerasta. Verovatno nikada necu imati toliku proizvodnju
da mi se isplati da imam i Jorksira za priplod i jos jednog Duroka ili slicno za proizvodnju tovljenika.
 
Danas sam imao jednog komšiju koji je doveo krmaču kod mog nerasta i drži tamo drži vamo krmača neće da stoji. Po mojoj proceni ne daje nikakve znake da hoće da se pari, pa ga pitam po čemu je ocenio da ona hoće da se pari. On kaže da mu krmača samo stoji i mrda ušima:haha:
Šta će jadan navikao da mu žena samo namigne očima i on zna šta da radi...
 
Vec je bilo reci o tome ali nema veze posto vidim da nisi procitao ranije postove,po meni najbolje je ako imas mogucnosti da dovedes nerasta i stavis ga u boks poredd njih.On bi svojim prisustvom tj mirisom groktanjem trebao da izazove estrus kod njih ili ti polni zar.Mogao si jos neku informaciju da das o njima sem sto si rekao starost,koja su tezina,koja rasa?Ako su preteske tesko da ce se bukariti a ima i da su kasnostasne.Mow nazimice netraze pre napinjenih 7 meseci tako da ih ja pustam sa nekih 220 do240 dana strosti.Najbolje je pripstiti nazimicu sa 210 dana starosti i nekom tezinom oko 120 kg.To je ono sto predlazu strucjaci.
 
Bila mi musterija u radnji i pita sa koliko starosti nazimice treba pripustiti. Normalno nisam znao ni da beknem. Gledao sam neke knjige ali tamo konkretno nista ne pise. Njegova nazimica je stara oko 12 meseci, i pre dve nedelje je kao prvi put imala nagon za oplodnju. Hajde molim Vas Vi meni lepo napisite sta da mu kazem kada dodje sledeci put.:ppozdrav:
 
Pa Dule on malo kasni sa oplodnjom nazimice.Ja moje nazimice osemenjavam sa najmanje 210 dana starosti tj 7 meseci.Ujedno telesna tezina nazimice treba da je oko 120 kg.Sve sto je preko toga smanjuje se verovatnoca ostajanjosti susprasnosti to ti kao i kod zena baba nece da rodi ali se desi...tako mu kazi...
 
Od 7 do 9 meseci starosti i od 100 do 120 kg težine bi trebalo nazimice pripustiti.Ja sam moje pripustio sa 7,5 meseci težine 120 kg.Njegova nazimica bi trebalo za nekoliko dana da potraži ponovo pa neka je odmah pripusti.Trebao bi imati neku dobru recepturu za suprasne.... 2,4 kg hrane dnevno joj je dovoljno da pojede.
 
Nazad
Vrh