Najbolji termin za oplodnju krmača.Saveti-Šta i kako?

Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

U takvoj situaciji najbolje bi bilo da pustiš nerasta ako oće ona će stati. :cao:
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Pa fale joj prasad,zatp je nervozna.Da si je prvo pripatio pa sastavio toga nebi bilo.
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

sto se tice spajanja najbolje je kada krmaci isprsakas nekim jeftinim parfemom ali obavezno im isprskas i njuske u samu nozdravu a sto se tice gonjenja najbolje ti je neast probaj
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

evo mojih nerastova u akciji 5 i 6 dan po odbicu krmace stoje ko ukopane....
288uqah.jpg

9pq7gk.jpg

293dlhy.jpg

15f15i1.jpg

2i7mhd2.jpg
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Sta ti je ovo, pijetren i jorksir?

PIETREN
Z.K.
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

da pitam nesto.imao sam jedan problem.lani na 28 juli 2010god.mi se oprasila krmaca prvo prasenje 15 komada.bila je vestacki osemeneta. prasinja su sisali 40 dana.posle nije htela da se pari do 17 noemvri.prvi put potrazila tada i ostala je odma sprasna opet vestacko osemeneta oprasila mi se na 15 mart 2011god.16 komada.trazim odgovor ako neko zna zasto toliko dugo nije htela da se pari. a hranim je sve po receptura od Sano premiksi.
sad ovi prasici ce sisaju samo 30 dana i posle dvoim odma.kako sto pise na forum trebalo bi za 5-7 dana da trazi pa videcemo. i me interesuje dali stavljate neki praskove u koncentratima sto stimuliraju polov zar,ili neka druga stvar?hvala unapred na savet.pozz svima.
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Ja sam imao problem sa prvopraskinjom.Odbio sam prasiće sa 40 dana i ona potražila tek posle 40 dana od odbića.Na drugom prašenju sam prasad odbio sa 32 dana a njoj odmah po odbiću dao PG 600 i posle 7 dana je potražila.Moj dobar drugar ima 5 nerasta tako da je uvek probam da li hoće da stoji.Ako stoji sutra i prekosutra je osemenjavam.Bilo bi dobro kad bi imao nerasta blizu nje.Pošto koristiš Sano potraži Fertisan.Na 100 kg hrane se ubacuje 0,5 kg Fertisan-a. http://www.sano.rs/Produkt-Schwein-Fertisan-Sauen
 
Hvala na savet druze.procitao sam za fertisan pitao sam na sve mesta u makedonija niko nema,kazu da niko nije trazio i zato ne drze. inace sad na 15 april dvoim prasici pa videcu sta ce se dogoditi.a kod nas niko ne cuva nerest.vestacki osemenjavam.a sta je to PG 600? neka injekcija ili nesto prasak,kakvo dejstvo ima?pozz
 
ako moze neko da mi kaze sta je problem sa mojom krmacom.imam jednu krmacu cuvam je cisto za hobi.jede sve po propis,sam pravim doma koncentrat.do kg. sve stavljam kako sto treba.ali nece da trazi.dvaput je oprasena.prasici su sisali 30 dana.odbijeni su pred 18 dana i jos nece da trazi.kad sam je odbio produzio sam da je hranim so koncentrat za dojni krmace da jede neograniceno,koliko hoce.i na prvo prasenje isti problem.nije trazila 56 dana od odbijanje prasici.ali tada su sisali 40 dana i je bila mrsava pa mislio sam da je zbog toga sto je bila mrsava.zato ovaj put odbio sam ih na 30 dana.krmaca je u top forma ima oko 250 kg.nije mrsava.kad sam odbio prasici prvo i vtoro prasenje bila je u ista prostorija sa prasici,ljudi su mi rekli mozda ne trazi zbog toga sto ih gleda.evo sad oko 7 dana je odvojena u druga prostorija opet nema nista.momentalno je hranim za koncentrat za suprasne krmace po 3kg. dnevno.nerest u nas kraj niko nema sta da radim.imao li neki ovakav problem?molim za pomos
 
PG 600 su hormonske injekcije.Ako krmača ne traži nerasta daš joj u vrat.Moja je potražila 7 dan i osemenjena je 8 i 9 dana.Pre toga sam je probao sa nerastom da li stoji.Oprasila je 18 kom.Tvojoj krmači je dovoljno za suprasne 2,5 kg koncentrata dnevno.Pustaj je po dvorištu da šeta a možeš i traktorom u korpu da je provozaš malo po selu da doživi stres.Ponekad i to pomaže da uđe u estrus.PG 600 ako si u mogućnosti da nabaviš traži Španski,on je 1 doza za krmaču od 5 ml.Postoji i Sergon PG 400+200 on je Češki.Kod nas PG 600 veterinari nabavljaju preko Veterinarskog Instituta.
 
Poslednja izmena:
Gagi kad je najbolje po tvom iskustvu da se osemeni krmaca, nakon ulaska u estrus, drugi, treci, ili cetvrti dan?
 
Nerast je zakon.Kad vidim da je vulva otekla,i da stoji kao ukopana kad sednem na nju,pustim nerasta to vece,ujutru i opet uvece ako stoji.Do sad nije bilo omasaja,uvek se pripate.
 
A sto se tice hormona za trazenje ja licno imam losa iskustva jer sam upropastio 3 krmace sa hormonima,dobile upalu jajnika.Zeleo sam da se sigurno razbukare posle prasenja i udarim im inekcije medjutim izizvao sam kontra efekat i sve tri su ostale jalove,zato po mom misljenju nije pozeljno davati hormone.
 
Gagi kad je najbolje po tvom iskustvu da se osemeni krmaca, nakon ulaska u estrus, drugi, treci, ili cetvrti dan?

Ja moju krmaču osemenjavam drugi i treći dan popodne (na 24h),tako se je bilo zadnja dva puta.Prvo je probam sa nerastom da li stoji pa naručim seme.Kad je osemenjujem dovezem nerasta u korpu i ona stoji ne mrda.U prošlom leglu 18 oprašenih a u ovom 12 kom.Kao što kaže None sve zavisi od krmače.
 
Krmacu semeniti 24h posle prvih primecenih znakova i nema sanse da se omane jer ovulacija nastaje u tom periodu kod krmace.
 
Ja moju krmaču osemenjavam drugi i treći dan popodne (na 24h),tako se je bilo zadnja dva puta.Prvo je probam sa nerastom da li stoji pa naručim seme.Kad je osemenjujem dovezem nerasta u korpu i ona stoji ne mrda.U prošlom leglu 18 oprašenih a u ovom 12 kom.Kao što kaže None sve zavisi od krmače.
A kako narucujes seme, i kako ti ga dopremaju?
 
Imam jedno pitanje za iskusnije kolege. Naime, trenutno krecem u izgradnju objekta za krmace prasilje, i kako ce to postati malo ozbiljnija prica, ne mogu sebi da dozvolim da se previse zezam s greskama pri osemenjavanju, povadjanjem i slicno. Zato sam resio da uzmem i jednog nerasta kojeg ne bi koristio u priplodu vec samo da krmacama bude neki vid stimulansa. E sad, pricam ja s drugarom i kaze mi on, ma uzmi jednog vijetnamca, ekonomican je i trazi mali prostor! Naravno ja sam se pokidao od smeha, ali kad razmislis nerast je nerast, pa me sad stvarno zanima jel to moguce, s nerasom vijetnamse rase. A da budem iskren, uopste me nije briga za ekonomicnost, koliko ja ne volim nerstove, tj. video sam sta nerast ume da uradi coveku i od tad ih mnogo ne volem, a ovaj dodje ko igracka.
 
Nazad
Vrh