Najbolji termin za oplodnju krmača.Saveti-Šta i kako?

Imam vijetnamca nerasta i mogu ti reci da nije to to.Kod mene se makar nije pokazao toliko dobar dok se "obican" nerast pokazao bolje.
 
Sviki jeste nerast nerast ali vijetnamski je suvise mali.Nadji nekog nerasta za probaca koji ce moci skociti na krmacu od 200 do 300 kg.Netreba on nju da oplodi samo neka je zaskoci,a sto se tice agresivnosti to ti moras od malih dana da kontrolises.Ja sam imao nerastove ali svi su bili miroljubivi.I tog probaca moras po nekad da pripustis jer dolazi do raznih poremecaja kod njih od poremecaja pri ishrani do agresivnosti....
 
ljudi sta da radim sa krmacom nece da trazi nikako.vtori put je oprasena na 15-3-2011 prasici su odbijeni na 16-4-2011 a danas evo 12 maj i prvi put kad je bila oprasena isto nije trazila 45 dana.posle potrazila i odma ostala suprasna i oprasila 16.ali mislio sam da razlog sto nije trazila je bio to sto je bila mrsava.a sad nije taj problem.krmaca je super ali ne trazi evo postavicu slike da je vidite slike su slikani 10 dana posle odvajanje prasici.od odbica prasadi dve nedelje sam je hranio sa koncentrat za dojne krmace po volji a od tada navamo po 2.5 kg. reducirano za suprasne krmace i opet nece da trasi.evo pogledajte i recite mi sta da rasim.necu da je tretiram hormonski.hvala unapred
2rhsqj5.jpg

2po9qc6.jpg

2n9bhw.jpg

2rm4nlt.jpg
 
Nazimice treba osemeniti sa najmanje 7 meseci starosti a sto se tice nacina osemenjavanja sve je do tebe kako ti vise odgovara,mada ja uopste za svo vrsenje osemenjavanja preferiram V.O.
 
imam neke nazimice tek stasavaju,da li da preskocim prvi estrus,i da ih prvi put semenim vestacki ili vepric


Moj ti je savet da preskočiš prvi estrus i za prvi put da pustiš nerasta ma kakav on bio_Od drugog puta pa nadalje radi V.O.Agronor ti je blizu pa uzimaj od njih seme,slaće ti na bus.Ja sam prezadovoljan prasićima i nazimicama a uzimao sam seme od njih a i dalje ću.
 
Ja i nazimice i krmace osemenjavam vestacki,ranije sam pustao nerasta i nisam primetio neke razlike ni u ostajanj susprasnosti ni u broju oprasenih praciju mi kod krmaca ni kod nazimica.Ali svako ima neko svoje misljenje.
 
@none73, kad si pustao nerasta, jel bio tvoj ili su ga dovodili? I, hoces da kazes da nema veze da li je V.O. ili nerast, za broj prasica? Kakva su tvoja iskustva za kolicinu prasica po prasenju?
 
Sve ima svojih prednosti i mana,I NEMA PRAVILA.Sad mi se oprasila pod veprom 11kom.Dve sestre pod veprom ukupno 28 prasadi oprasile.Svedjanka osemenjena sa norvezaninom oprasila 10,do tad pod veprom oko 12kom.
Pod veprom-dokazanim je uvek bolje.Seme nikad neznas kad je uzeto,kako je transportovano,i od kojeg je vepra.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ranije sam drzao nerasta za svoje potrbe.Prvo sam imao Hempsira a psole Pietrena.Moja iskustva mi govore da uopste nema veze kako vrsis osemenjavanje tj da li prirodno ili V.O.Kao sto sam vec rekao broj oprasenih praciju najvise zavisi od krmace i od tvog zapazanja tj kada si je primetio da je pocela sa trazenjem.Moje krmace prase od 12 do 18 prasadi bez obzira kako ih osemenjavam.Trenutno nemam nerasta ali cu kupiti jednog samo da mi sluzi kao probac nista vise jer prisustvo nerasta poboljsava ulazak krmace u estrus,njegovo prisustvo,miris,groktanje sve to pojacava estrus.A sto se tice kvaliteta semena sve zavisi od kog je centra.Ja sam vec nekoliko puta napomenuo da mi Agro nor seme salje autobusom i imam izvanredan procenat ostajanja.Osemenjavanje vrsim dvokratno ,ponavljam na 12 sati.Ja sam pristalica V.O. zbog genetike jer tesko da mi proizvodjaci mozemo priustiti toliko kvalitetnog nerasta.I jos jednom da naglasim da broj prasadi najvise zavisi od krmace a zatim od nas proizvodjaca ,mislim na to kad si primetio da trazi.Krajem meseca imam prasenja pa cu objaviti i slike i brojke koliko su mi krmace a koliko su mi nazimice oprasile tako da ces imati uvida u efikasnst osemenjavanja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Konecno moja krmaca potrazila u petak ujutro 28 dana po odbijanje prasadi.i je vestacki osemeneta u subota oko 2 posle podne.pa videcemo sta ce da bude.inace moje iskustvo sa opraseni prasici je 15 komada na prvo prasenje i 16 na vtoro prasenje vestacki osemeneta.(kod nas niko ne drzi nerest)pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
Lepo kazes 28 dan po odbijanju sto znaci da si je osemenio 5 dan po odlucenju ona bi ostala sprasna .Sledeci put kada odlucis prasad slobodno je osemeni 5 dan najverovatnije ostaje sprasna,nemora da pokazuje vizuelno ali ako imas nerasta probaca probaj je prvo a posle je osemeni nema greske.
 
jedva sam je primetio da trazi.vulva nije bila crvena kako neke druge krmace.primetio sam je tako sto nije jela i bila je mn. nemirna.inace vulva od prasenje do oplogjivanje sedi ista ni mala ni velika.dosao sam ja od skopje (tamo sam na fakultet) oko 12 na pladne.pitao sam moj tata od kada se krmaca vako ponasa.reko mi je kad sam ujutro ustao oko 6 da je naranim bila je napolje.posto imam boks i plus dvor malo da izagje.i racunam da je pocela malo pred toga da trazi.zasto nikada ne ustaje samo lezi mn. je mirna.ne moze da oseti neko od strana da tu ima svinja.i pozvao sam sutra da dogje veterinar oko podne na oko 30 sati od trazenje pa videcemo sta ce da bude.kad je osemenjivao nije bas stajala.posle jedan dan od kad je osemeneta se smirila ali imao kao bel iscedak.neznam kakvi je to znak.neznam bas sta to znaci dali je uspesno oplodena ili nije.videcemo posle 21 dan sta ce da budi pa pisacu ovde.inace citam celo vreme vasi postove i vrlo sam zadovoljan.od ovaj forum stvarno moze da se nauci.:ppozdrav:
 
ljudi sta da radim sa krmacom nece da trazi nikako.vtori put je oprasena na 15-3-2011 prasici su odbijeni na 16-4-2011 a danas evo 12 maj i prvi put kad je bila oprasena isto nije trazila 45 dana.posle potrazila i odma ostala suprasna i oprasila 16.ali mislio sam da razlog sto nije trazila je bio to sto je bila mrsava.a sad nije taj problem.krmaca je super ali ne trazi evo postavicu slike da je vidite slike su slikani 10 dana posle odvajanje prasici.od odbica prasadi dve nedelje sam je hranio sa koncentrat za dojne krmace po volji a od tada navamo po 2.5 kg. reducirano za suprasne krmace i opet nece da trasi.evo pogledajte i recite mi sta da rasim.necu da je tretiram hormonski.hvala unapred
2rhsqj5.jpg

2po9qc6.jpg

2n9bhw.jpg

2rm4nlt.jpg
MOJE ISKUSTVO SA TAKVIM KRMACAMA ILI NAZIMICAMA JE OVAKO:Kupi u humanoj apoteci Estradiol ampulu i 7 kubika karofertina ili promtselena za bolju ovulaciju nemoz da omane
 
Nazad
Vrh