Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Nisam uspeo da ga zakačim ni na jedan svoj traktor, možda bih uspeo na IMT 533, a predviđena je ll i lll kategorija kačenja. Ne znam da okačim fotke da vidite debi.izam konstruktora. I još se hvale da izvoze u inostranstvo i da nemaju reklamacije. Zavarili su predugačku pločevinu između uški za kačenje hidrauličnih poluga da ne može da uđe poluga i da se zakači. Možda bi moglo da su klinovi prečnika milimetar-dva 😂😂😂😂 😤😤😤😤
eh svašta ću još pročitati hahahha
i onda kažu kupuj domaće i potiči domaću industriju 😂
Stavi fotke, mene sad baš zanima taj debilizam hahah
 
eh svašta ću još pročitati hahahha
i onda kažu kupuj domaće i potiči domaću industriju 😂
Stavi fotke, mene sad baš zanima taj debilizam hahah
I kao to je po italijanskoj ,,licenci", izvoze u inostranstvo i ja sam prvi koji se žali. Mislim da nisam lud ali znam da neko jeste lud.
 
30 sekundi posla autogenim fik i gotovo.To mozes zakaciti na obicne poluge,za brzo kacenje nisu ni mislili na to valjda.
 
Novu stvar da seče i prepravlja.Nisam baš siguran da preko na traktorima nemaju brzo kačenje, čak mi se čini da je to standardna oprema još od 90-ih a možda i pre.
 
Pa jeste,ali oni nisu mislili na to ocigledno kad su tako smesno napravili ...na to sam mislio.
Nema tu prepravke,samo fik i gotovo,ako mu masina treba odma,e sad ako moze cekati ko zna koliko,onda nek ih zove i raspravlja sa njima,sto je to tako,sto nije moglo ovako itd,itd.
 
To je nezgodno zakačiti i na obične poluge, mora da se natera traktor u mm precizno jer je malčer težak da se privuče ili odalji rukama časkom.
 
30 sekundi posla autogenim fik i gotovo.To mozes zakaciti na obicne poluge,za brzo kacenje nisu ni mislili na to valjda.
Nisam platio hiljade evra da radim sa autogenim. O da sam mogao za sitne pare kupiti kršinu pa da budžim. Danas retko da može da se kupi traktor potrebne konjaže (100-200ks) a da nema kuke. Možda traktori iz osdamdesetih godina. Zato nam propada Srbija što je ,,normalno" da se nova mašina prvo prekraja i popravlja.
 
Ja imam njihov malcer od 155cm i kacim ga na 539. Nemoj ni slucajno da sam prepravljas nesto jer gubis garanciju. Oko toga su rigorozni.
Znam i to je još jedan od eazloga zašto ne želim da diram. Prvo su rekli da odečem, pa da će mi poslati novi tad a ja da promenim.
 
mozda ja imam rjesenje, poslikam kad dodem kuci pa posaljem

(bez varenja i rezanja)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas covek hvali malcer fpm od 155cm kaze neoseti ga traktor.. A rade vinograde goldoni star 90ks
A mi sa 45ks ino elit 160
 
Original je bilo samo iznutra da se može kačiti sijačica pa nisam mogao zakačiti za novi traktor pa sam stavio ovu dužu osovinu pa sad mogu mali traktor poluge iznutra a veliki traktor izvana na kuglu zakačiti

Samo pitanje koliko je to sigurno za ‘malčer’ iako ni sijačica ova nije baš lagana, nekih 450kg ima a msm da je oko te kilaže i taj tvoj malčer

28fae5af5337d5c246ae5d106bc1b08e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
032f4f90a2929d24498f24d7361abb42.jpg


ili npr za rotodrljaču ju nisam mogao nikako zakačit msm, a sad s tom dužon osovinom može i za roto


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh