Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Brena je Brena al dvaput je dvaput

Jako zavisi koliko ces raditi sa njim i sta
ovde dobijes slabiju konstrukciju, slabiji reduktor, hidro pomak za skoro 3x manje novaca (ima i za ispod 3700 INO da se nadje)
Planiram 8ha,uglavnom breskve i jabuke.Samo za granje posle rezidbe.
 
Interesujeme jel ima neko iskustva sa ovim tarupom,posto mi u planu da nabavim jedan pa gledam sad ovaj je 1200 evra a na primer Ino Brezice 160 cm je oko 3700 evra.E sad cenovno je ogromna razlika a u praksi?
Zasad radi dobro,miran je u radu,radio sam granje 3 spora 539... u manjoj travi moze i 1 brza
 
Brena je Brena al dvaput je dvaput

Jako zavisi koliko ces raditi sa njim i sta
ovde dobijes slabiju konstrukciju, slabiji reduktor, hidro pomak za skoro 3x manje novaca (ima i za ispod 3700 INO da se nadje)
Mislim da ce ova tri sigurno duze trajati od jednog ino ili Bolljevackog
 
Pa bilo bi sramota da ne sluzi bez problema kad radis travu i grancice sa njim.Nema tu nikakvog opterecenja za njega.
Kad ubacis kontra nozeve a traktor 45ks i kako kazes grancice mogu da naprave problem ima sta da drobi. U jabukama 1spora i 1700obrtaja inace bi se ugasio al zato samelje sitno nema gde da ispadnu od kontra nozeva
 
Nosim ja 190 otvoreni sa 542 i nije mu tezak da ga nosi jer je kratak na polugama ALI nije za igrati se na bregu 400kila je mnogo.

Ume i lepo da ugreje 542 kada ima vise mase kada tarupiram otkose ili ozbiljan korov. Imao sam cicka onog narandzastog katastrofa u jednoj njivi i nisam mogao sa 542 morao je torpedo da radi.
 
U velikoj korovi moj 542 se greje i sa 165, mada ga teram maksimalnom brzinom.
Svakako mislim da je za traktor od 40ks 165cm tarup gornja granica.
Radio sam sa tarupom od 155cm, ima razlike u poredjenju sa 165.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da li bi mogao Tafe 42 da nosi malcer od 190cm?
Da nosi putem moze,al da radi NE, juce sam radio 2 ara sasine koja je ostala posto je cale obrao rucno belo zito probao sa 539 meni je na njemu motor od 47 ks i nije mogao da uradi, rastaje se sa dusom traktor ima 550 sati,morao sam prekaciti na jd tarup od 175 cm
 
Da nosi putem moze,al da radi NE, juce sam radio 2 ara sasine koja je ostala posto je cale obrao rucno belo zito probao sa 539 meni je na njemu motor od 47 ks i nije mogao da uradi, rastaje se sa dusom traktor ima 550 sati,morao sam prekaciti na jd tarup od 175 cm
Ma da ,idem na 160 kad malo bolje pogledam i ne dobijam bog zna sta sa 190.A da forsiram traktor nema potrebe za tim.
 
Da nosi putem moze,al da radi NE, juce sam radio 2 ara sasine koja je ostala posto je cale obrao rucno belo zito probao sa 539 meni je na njemu motor od 47 ks i nije mogao da uradi, rastaje se sa dusom traktor ima 550 sati,morao sam prekaciti na jd tarup od 175 cm
Kojom brzino si išao ?
 
Evo kod mene jedan ima ino 190 i cepa ga kao od sale i sa tafeom i 539.A drugi ima nobili 180 i isto ga dere sa tafeo.Tako da videcu.Ipak ino 190 ima 4 kaisa ,to melje pa rastura a i poprilicno je masivna.
 
" data-source="post: 1862529" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
Evo kod mene jedan ima ino 190 i cepa ga kao od sale i sa tafeom i 539.A drugi ima nobili 180 i isto ga dere sa tafeo.Tako da videcu.Ipak ino 190 ima 4 kaisa ,to melje pa rastura a i poprilicno je masivna.
Mozda moze u nekoj maloj travici da radi sa 190 cm ,granje je lakse raditi od guste trave
Imam ja i kalderoni 210 cm tu tek 539 nema sta da trazi ,zato sam i uzeo ovaj od 175 cm

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh